I 4 WONEN 0fcü®0GPc rond de 320.000 Na elf maanden verbouwen is het huis van Martijn Bilderbeek en Lieke Alberti bijna af. Over een paar maanden hopen de twee een housewarming te kun nen geven in hun zelf opgeknapte huis aan de Zou- testraat in Hulst Oostelijke Kanaalweg 10, Wemeldinge €325.000 k.k. Vrijstaand landhuis uit 1928 met garage en royale tuin. Woonopper- vlak 180 vierkante me ter, zeven kamers waar van vijf slaapkamers op een perceel van 1160 vierkante meter. Het huis ligt aan de rand van Wemeldinge op loopafstand van de Oos- terschelde. Jezelf iedere door Tom Scheele Het huis aan de voorkant. De kozijnen zijn vervangen, maar moesten aan de buitenkant wel identiek blijven aan de oude kozijnen. e bende in het nieuwe huis van Martijn Bilderbeek en Lieke Alberti verraadt met een dat het koppel bezig is met een verbouwing. Zo wel binnen als buiten staat het vol met dozen. „Die rotzooi steken we maar op de verbou wing", zegt Bilderbeek lachend. „Het was eerst nog veel erger. Sinds een paar weken staat de bank beneden, daarvoor leefden we met zijn tweeën boven in een kamer van twaalf vierkante meter op tuinstoelen. Als studenten eigenlijk. Het hele huis zat onder het stof. We kookten tijdelijk in de bijkeuken en liepen dan met ons bord naar boven. Onderweg met de handen boven ons eten, zodat er geen stof in kwam. Dat was wel even behelpen." Nu de verbouwing bijna op zijn eind loopt, is alles anders. „Het is heerlijk om weer eens op de bank te kunnen zitten. Gewoon achterover hangen. Dat heb ik gemist", zegt Bilderbeek. De verbouwing was erg druk voor hem. Ze ker in combinatie met zijn werk bij autoga rage Djoek VW in Hulst. „Het voordeel is wel dat we nu in Hulst zelf wonen in plaats van in Terneuzen. En om eerlijk te zijn, heb ik Terneuzen nog niet gemist. Maar vijf dagen in de week werken en daar naast elke dag bezig zijn met die verbou wing, dan heb je ook af en toe een rustpe riode nodig." Toen Bilderbeek en Alberti het huis koch ten, was het naar eigen zeggen een bouw val. „Het zag er niet uit. Alles was dichtge bouwd en er sloegen zelfs deuren tegen el kaar aan als je ze open deed. Een totaal on logische structuur." Wie het huis nu bin nenloopt, kan zich dat amper voorstellen. „Die deuen hebben we er allemaal uitge- sloopt. Nu het is het helemaal open. Dat geeft een gevoel van ruimte en zorgt voor veel lichtinval, dat wilden we graag. Daar naast oogt het modern." Het was de bovenverdieping die ervoor zorgde dat het koppel meteen om was. Zo dra je de trap op bent, zie je vijf deuren die dicht naast elkaar staan. „Dat geeft toch een authentieke sfeer, prachtig", zegt Bil derbeek. Dat vind ik ook belangrijk aan een huis, naast de locatie." Bilderbeek en Alberti wonen op loopafstand van het centrum, maar toch op een rustige plek. „Dat is een compromis tussen mij en mijn vriendin", vertelt Bil derbeek. „Zij woont het liefst in de stad. Als het aan mij zou liggen, woonden we er gens op de buiten. Lekker afgelegen. Maar dit is ook goed hoor." De keuze om het huis zelf een opknap beurt te geven, was al snel gemaakt. „Op die manier kun je precies doen wat je zelf wilt, heb je alles onder controle en het is nog leuk ook", zegt Bilderbeek. „Daarnaast scheelt het ook nog eens in de kosten. Je moet het natuurlijk wel zelf leuk vinden om te doen, anders komt er natuurlijk nooit iets van. Ik heb mezelf vooraf voorge nomen om mezelf met alles te verbazen, het zo goed mogelijk te doen. Ik heb van al les wel een beetje verstand, maar het blijft toch een beetje aftasten als je er niet in ge specialiseerd bent. Zo had ik allerlei kabels achter de muur gestopt. Want als ik ergens een hekel aan heb, dan is het aan kabels. Toen ik de televisie op wilde hangen, bleek dat ik geen foto had gemaakt. Kon ik op goed geluk gaan boren. Dat liep gelukkig goed af." Het vervangen van de kozijnen en het stor ten van de vloer zijn de weinige dingen die Bilderbeek en Alberti niet zelf hebben ge daan. „Dat heeft vooral met garanties te ma ken. Je wil niet dat dat misgaat, en dus laat je een expert dat uitvoeren. Overigens wil den we dat de kozijnen er aan de buiten kant exact hetzelfde uit zouden zien als voor de verbouwing en dus hebben we de oude na laten maken. Dat is ook wat we willen. Aan de binnenkant wat meer rich ting het moderne, maar de buitenkant moet authentiek blijven en passen bij het straatbeeld." Boven moet alleen de badkamer nog ver bouwd worden en dan kan aan de laatste details gewerkt worden. „Er moet nog een muur uit, zodat we een grote badkamer hebben. Met een verhoging in het midden, dus je kan zo het bad inspringen. Het is al lemaal erg ruim op deze manier. Dat is wel iets anders dan ons oude huis hoor. Alle meubels van vroeger staan er al in en nog is het leeg. Dat wordt nog een keer langs de Ikea", vertelt hij met een knipoog. „Daar heb ik de keuken ook gehaald en daar is niets mis mee. Daarnaast scheelt het flink in de kosten. En daar moet je toch op let ten na zo'n grote verbouwing." Bilderbeek en Alberti hopen voor het ein de van de zomer een housewarmingsparty te geven. „Aan de tuin zal dan nog wat ge daan moeten worden. Maar het is de bedoe ling dat het huis dan helemaal af is en we er eindelijk kunnen wonen." 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48