Driemaal is scheepsrecht voor vierdeklasser Walcheren ES AEG SPORT 39 Vette pakt zege, leidersprijs is voor Klaasse Swift steekt er bovenuit >>J>> v>^x raab Derde overwinning op Veere levert de voetbalploeg uit Vlissingen de titel op. VRIJDAG 10 MEI 2013 door Wim de Vos WEMELDINGE - Andy van Loon was donderdagmiddag ongetwijfeld de meest opvallende coureur bij de amateurs in de Ronde van Wemel- dinge. Nadat hij in de beginfase al voor enige sensatie had gezorgd - hij reed letterlijk een steen uit de weg - fietste de Brabantse coureur aan het einde van de koers naar de ontsnapte wielrenners uit Hein- kenszand, Pieter Vette en Franklin Klaasse, toe. Maar dat had hem blijkbaar toch te veel kracht ge kost. Vette won, maar Van Loon werd nog wel tweede. Zowel Vette als Klaasse is aan een opmerkelijke opmars bezig bij de amateurs. Klaasse was in zijn jon ge jaren een beloftevolle renner. Bij de junioren won de oorspron kelijk uit Yerseke afkomstige cou reur een wereldbekerwedstrijd in Frankrijk. Dat heeft hij echter nimmer een vervolg kunnen ge ven en uiteindelijk besloot hij om te stoppen. „Ik heb er in totaal acht jaar uitge legen als wielrenner, maar ben wel blijven sporten. Ik heb bij voorbeeld aan triatlons meege daan. Daarnaast ben ik tenslotte weer aan wielrennen gaan doen." De laatste wedstrijden rijdt de Be velander zeer aanvallend, maar dat kost zo veel energie dat hij op het beslissende moment af moet haken. Zo was het donderdag in Wemeldinge ook. Nadat Vette aan de wandel ging, deed Klaasse en poging om het gat te dichten. Daarin slaagde hij en met zijn tweeën reden ze rondenlang aan de leiding, tot het moment dat Andy van Loon aansloot. „We hebben goed samengewerkt", vond Vette. „In de finishstraat reed Franklin steeds op kop, waar door hij punten kon pakken om de leidersprijs te winnen. Aan de achterzijde van het parkoers deed ik vooral het kopwerk. Zo hadden we beiden wat." Bij de amateurs 40+ won Tonnie Akkermans te sterk voor de rest. Bij de D-categorie ging de zege naar Abel Pot uit Kapelle. Diens plaatsgenoot William Romijn was de sterkste in de S/P-klasse. door Mitchell Minnaard MIDDELBURG - De zaterdag-vierdek- lassers Walcheren en Veere moe ten volgend seizoen in het linker rijtje kunnen meedraaien in de derde klasse. Althans, dat denken de twee spelers die er woensdaga vond voor zorgden dat de verlich ting op het sportpark van MZVC niet voor niets al voor aanvang van de beslissingswedstrijd voor het kampioenschap aan was ge daan. Eerder dit seizoen won Walche ren, dat debuteerde in het zater dagvoetbal, al twee keer (met 1-5 en 4-2) van Veere. Maar omdat er door de KNVB niet naar het on derlinge resultaat werd gekeken, maar naar het gelijke aantal pun ten, moest er een beslissingswed strijd komen. Bij een gelijke stand na negentig minuten zou de wed strijd met twee keer vijftien minu ten worden verlengd. Bleef die ge lijke stand dan nog staan, dan was Walcheren op doelsaldo kam pioen. Maar die anticlimax werd door Steve Schalkwijk hoogstpersoon lijk voorkomen. Zelf scoorde hij twee keer in de reguliere speeltijd en één keer in de verlenging. Daar naast gaf hij de assists bij de 4-2 en de 5-2. Het leek of Schalkwijk totaal geen last had van druk. „Ik had wel last van gezonde span ning, maar ik voelde geen druk", zei de beste man van het veld na ifloop. „Ik was vastberaden om de ze wedstrijd te winnen. Dit was niét zomaar een wedstrijd. We wa ren dan allebei al wel gepromo veerd, maar ik zou niet kunnen ge il De kampioensploeg van Walcheren na het gewonnen beslissingsduel met Veere. foto Lex de Meester nieten van een tweede plaats." Dat was ook te zien aan zijn spel en dat van zijn ploeg. Walcheren, dat dit seizoen het zondagvoetbal voor het zaterdagvoetbal verruil de, begon sterk en Schalkwijk opende in de dertiende minuut de score. Na een half uur kwam Veere tegen de verhoudingen in langszij. Ruben de Looff lobde de 1-1 binnen. In de 62e minuut was de middenvelder van Veere ook verantwoordelijk voor de 1-2. „Voor deze wedstrijd telde maar één ding: de winst", zei de 25-jari ge speler na afloop. „De manier waarop was niet belangrijk. We hadden dit seizoen al twee keer ruim van Walcheren verloren." Maar de watervlugge Schalkwijk verpestte het feestje van de elf van trainer Abdoe Ben Khedda in de 69e minuut. In de rust had hij zijn medespelers al laten merken dat hij de terugreis naar Vlissin gen niet zou maken zonder een medaille rond zijn nek. „In de rust heb ik tegen de jongens ge zegd dat we de koppies niet moes ten laten hangen. We moesten Veere juist bij de keel grijpen en die luchtpijp dichtknijpen. Uitein delijk lukte dat pas in de verlen ging." Een 5-2-overwinning voor Walcheren was het resultaat van die aanpak. Dat het volgend sei zoen beter moet bij Veere, weet middenvelder De Looff ook. Toch kijkt hij met veel vertrouwen vooruit. „We hebben een vrij jon ge selectie. Er zit nog rek in. Met wat versterkingen erbij zouden we volgend seizoen in het linkerrijtje mee kunnen draaien. Dan zou de stijgende lijn die we dit seizoen hebben ingezet worden doorgetrokken." Ook Schalkwijk is positief ge stemd over een seizoen in de der de klasse. „Ik ben dit seizoen in de vierde klasse soms gewoon bijna in tweeën getrapt. Dat we nu een klasse hogerop gaan, komt ons hele team ten goede. Ik denk dat we zelfs bovenin mee kunnen draaien." Toch wilde hij niet te veel op de zaken vooruit lopen. „We moeten nu eerst maar eens vieren dat we kampioen zijn." Walcheren-Veere 5-2 (1-1). 13. Ste ve Schalkwijk 1-0, 30. Ruben de Looff 1-1, 62. Ruben de Looff 1-2, 69. Steve Schalkwijk 2-2,102. Steve Schalkwijk 3-2,114. Sven Zuidgeest 4-2,116. Mark van der Eijk 5-2. Scheidsrechter: J.J.W. Thoonen (Oost-Souburg). Gele kaart: Renaldo Jacobs (Walcheren). Aantal toeschouwers: 470. MIDDELBURG - Kristian Huisman, korfballer van Swift 1, torent tijdens het He- melvaartsdagtoernooi hoog boven Fortis-speler Remy Quist uit. De Middel burgse ploeg was met liefst 8-2 te sterk voor de Souburgse opponent en ver sloeg vervolgens ook Swift 2 (8-7) en Albatros (9-4). Daardoor won Swift 1 het eigen toernooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39