bij Man United Sprinters grijpen de macht SPORT 35 Been wint Belgische beker met Genk Verrassende nederlaag Federer Afscheidswedstrijd Teun de Nooijer Bach wil Rogge opvolgen bij IOC Luis-Léon Sanchez weer in koers VRIJDAG 10 MEI 2013 I AZ-coach Gertjan Verbeek staat te glunderen in zijn natte pak nadat hij een duik genomen heeft in het bubbelbad. streken. En er verschijnt een glim lach als ze terugdenken aan die ge denkwaardige Champions League finale in 1999, die United met twee goals in blessuretijd nog naar zich toe trok. Of naar die van 2008 in Moskou, waar Edwin van der Sar tegen Chelsea de beslissen de strafschop stopte. De doelman werd pas in 2005 overgenomen van Fulham, waarmee Ferguson eindelijk een waardige opvolger voor Schmeichel in huis haalde. Dat hij zo lang heeft gewacht met het kopen van Van der Sar, be schouwt hij als de grootste fout uit zijn carrière. Ferguson leidde Manchester Uni ted in de laatste zeven seizoenen nog naar vijf landstitels. Hij heeft opnieuw een sterk team neerge zet, maar is vooral trots op de grootte van de club. „De organisa tie die er nu staat is ongelofelijk sterk", legde hij uit „Net als de se lectie die nu kampioen is gewor den. En door de structuur van de jeugdopleiding ziet de toekomst er heel goed uit." Hij zou met een gerust hart terug kunnen treden, maar dat doet Ferguson niet. „Ik ben blij dat ik me als directielid en ambassadeur kan blijven inzet ten voor de club." Ferguson kan zijn opvolger Moyes - die een contract voor zes jaar te kent - waar nodig ondersteunen in wat roerige maanden lijken te worden. Zo zou United er alles aan willen doen om Cristiano Ro- naldo terug te halen. Verder zou Wayne Rooney een transferver- zoek hebben ingediend. Dit ge rucht werd donderdag gevoed doordat Rooney de woorden 'Man chester United player' had verwij derd van zijn Twitter-profiel. De aanvaller debuteerde in 2002 bij Everton uitgerekend onder Moyes. BRUSSEL Trainer Mario Been heeft donderdagavond met Ra cing Genk de Belgische be ker gewonnen. Zijn forma tie was in de finale in Brus sel te sterk voor Cercle Brug ge (2-0). Genk besliste de eindstrijd pas in de slotfase. Bennard Yao Kumordzi kopte in de 85e minuut raak in het Ko ning Boude wijnstadion (1-0). Vlak na de treffer van de Ghanees maakte lelie Vos sen aan alle onzekerheid een einde (2-0). MADRID Tennisser Roger Federer is donderdag in de derde ron de van het masterstoernooi in Madrid verrassend uit geschakeld. De Zwitserse titelverdediger moest na ruim anderhalf uur zijn meerdere erkennen in de Ja panner Kei Nishikori, de nummer zestien van de we reld. Het duel eindigde in 6-41-6 6-2. ROTTERDAM Hockeyer Teun de Nooijer neemt op 23 juni in Rot terdam met een speciale wedstrijd afscheid van een prachtige loopbaan. Hij speelt op de finaledag van de World League met een team van (oud-internatio nals tegen een wereldelftal. De Nooijer is recordinterna tional. Hij speelde 453 inter lands, waarin hij 219 keer scoorde. BERLIJN De Duitser Thomas Bach (59) stelt zich kandidaat voor het voorzitterschap van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), als opvolger van de scheidende Belg Jac ques Rogge. Hij fungeert nu onder meer als vicevoorzit- ter van het IOC. Hij heeft per brief zijn medebestuursle den van zijn plannen op de hoogte gebracht Het besluit over da opvol ging van Rogge valt op 10 september tijdens het IOC- congres in Buenos Aires. RIJSWIJK De Spanjaard Luis-Léon Sanchez keert terug in het wedstrijdcircuit De wielren ner van Team Blanco, de voormalige Rabobankploeg, mag meedoen in de Ronde van België. Die etappekoers gaat op 22 mei van start. Team Blanco deed sinds be gin dit jaar geen beroep meer op Sanchez, omdat hij wellicht contacten zou heb ben onderhouden met de veroordeelde Spaanse do- pingarts Eufemiano Fuentes. Adam Maher heeft na een prachtige individuele actie de 1-0 gemaakt. MARGHERITA Dl SAVOIA - Mark Ca vendish heeft donderdag zijn twee de ritoverwinning in de Giro be haald. De Brit van Omega Phar- ma-QuickStep was in de zesde etappe na 169 kilometer de snelste in de massasprint. Cavendish liet in Margherita di Savoia de Italiaan Elia Viviani en de Australiër Mat thew Goss achter zich. Eerder won de oud-wereldkampioen al de eer ste rit. De Italiaan Luca Paolini blijft aan de leiding. De etappe werd ontsierd door en kele valpartijen, waarvan de laat ste op dertig kilometer van de streep de heftigste was. Een groot deel van het peloton, met daarin onder anderen Bradley Wiggins, moest enige tijd voet aan de grond houden. Een kleine tien kilometer later kon de grote groep weer aan sluiten bij de voorste gelederen. Op het podium herdacht Caven dish de exact twee jaar geleden tij dens een Giro-rit overleden ren ner Wouter Weylandt door diens rugnummer 108 omhoog te hou den. Dat nummer wordt sinds dien niet meer gedragen in de Gi ro. John Degenkolb schreef woensdag verrassend de vijfde etappe op zijn naam. De Duitser van Ar- gos-Shimano was in de rit over 203 kilometer van Consenza naar Matera de snelste nadat een valpar tij in de slotkilometer een massas print van het uitgedunde peloton voorkwam. Tweede werd Angel Vi- cioso voor Paul Martens van Team Blanco. In de laatste bocht viel Argos-ren- ner Luca Megzec aan kop van het peloton. De weg in Matera was spekglad geworden door hevige re genval. Marco Canola leek door de val op de zege af te gaan, maar de Italiaan viel op een paar honderd meter van de finish stil. Degen kolb eindigde in 2008 als tweede in de ZLM tour. In 2009 reed hij in Goes naar de derde plaats. S Adam Maher (links) en Jozy Altidore, de twee smaakmakers bij AZ, maken een ereronde door de Kuip. PSV-aanvoerder Mark van Bommel probeert de nederlaag te verwerken. foto's ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35