i ZEELAND 33 FIETSEN SPINNINGMARATHON WANDELEN VRIJDAG 10 MEI 2013 S De maand mei is bij uitstek ge schikt om de roze-witte bloesem deken van de vele Zeeuwse boom gaarden te aanschouwen. En hoe kan dat beter dan op de fiets? Maak een tocht langs de fruittelers en koop direct fruit, aardappelen of andere Zeeuwse producten in de kraampjes langs de weg. Start in 'De Bloesem van Zeeland' Kapelle. De uitgestrekte boomgaar den vol fruitbomen en het Fruit teeltmuseum zijn het bekijken ze ker waard. Fiets ook door Hoedekenskerke. Hier eindigt de spoorlijn van de Stoomtrein Goes-Borsele die het Zeeuwse landschap doorkruist. De Zak van Zuid-Beveland mag tij dens uw bloesemtocht ook zeker niet vergeten worden. En als u toch lekker aan het fietsen bent, rijd dan door naar Nisse: één van de mooiste dorpjes van Zeeland. Drink een kopje koffie of thee bij Bakkerij en Theetuin Jikkemiene aan het Dorpsplein. Stippel zelf een route uit of koop een route bij de Regio VW's Zuid-Beveland, want de route waarin u langs de genoemde hoog tepunten komt krijgt u gratis bij een FIKS kaart (fietsknooppunten- systeem). Mei is een ideale maand om eens te fietsen. Vandaag vindt voor de vierde keer in de historie van de Goese Stich ting Jayden het evenement 'Biking for Bikkel' plaats. De marathon heeft als mottoVecht mee... tegen neuroblastoom kinderkanker'. Het geld wordt ingezet voor onderzoek naar deze ontzettend pijnlijke ziek te. Inmiddels heeft de stichting al bijna drie ton opgehaald. Begin dit jaar was er een door braak in het onderzoek naar de ziekte. De fietsers van vorig jaar hebben hier hun steentje aan bijge dragen. De stichting is opgericht door Rob en Jolanda Faase. Hun zoontje Jay den overleed aan de gevolgen van neuroblastoomkanker. Jayden werd 2 jaar en 11 maanden oud. Ambassadeurs burgemeester René Verhulst en Bart en Dennis van Ra coon fietsen mee, evenals wethou der Jo-Annes de Bat. Ambassadeur Eric Holm presenteert de mara thon. Kom ook fietsen of kijken. Op de markt staan kramen voor toeschou wers. Er is een bungeetrampoline en een bubblevoetbaltoernooi. De marathon is van 14.00 tot 17.00 uur. Info: www.stichtingjayden.nl In Goes wordt gefietst voor het goede doel: Vecht mee tegen neuro blastoom kinderkanker. De Drie Zeeuwse Wandel Dagen worden gebruikt als voorbereiding op de Nijmeegse Vierdaagse. De 'Drie Zeeuwse Wandel Dagen' in Goes en omstreken zijn van start. Het is de 22e keer dat er van af Hemelvaartsdag drie dagen wordt gewandeld. Sommige mensen wandelen alle drie de dagen, vaak als voorberei ding op de Nijmeegse Vierdaagse. Voor iedereen die dat iets te veel van het goede vindt zijn er de Gan- zedagtochten. Zo is het ook moge lijk om één of twee dagen mee te lopen. Per dag wordt er 10,20,30, 40 of 50 kilometer gewandeld. Om de 5 a 6 kilometer is er een verzor- gingspost met eten en drinken. De routes lopen onder andere door de Zak van Zuid-Beveland, langs het Veerse Meer en richting Kapel le - Biezelinge. Zo loopt u langs de bloeiende fruitbomen. De routes gaan verder langs bezienswaardig heden waar de deelnemers een be zoek aan kunnen brengen, bijvoor beeld klompenmaker Traas, De Schaapskooi en Kwekerij Westhof. De wandelingen starten 's mor gens. Het tijdstip en inschrijfgeld zijn afhankelijk van de tocht die u kiest. Het vertrekpunt is Edudelta in Goes. Meer informatie: www.3zwd.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33