32 ZEELAND ONTDEKKEN Onze tip voor vandaag: Vandaag is de laatste dag van de gezellige Hemelvaartsfair in het centrum van Middelburg. Een dagje rondstruinen op zoek naar bijzondere koopjes. Er staan vele kramen op de markt met antiek, curiosa, verzamelobjecten, boeken, brocante spullen enzovoorts. Geen gewone marktspullen. Boerenlandroute op Noord-Beveland Rommelmarkt van korfbalclub KV Top Boerderij-fair met demonstraties Achter de schermen bij het aquarium Jaarmarkt op de Zeemanserve KAMPERLAND Fietsers, ruiters en menners kunnen vandaag meedoen aan de Noord-Bevelandse Boerenlandroute. Alleen fiet sers kunnen zich vandaag nog inschrijven. Dat kan bij minicamping De Ontdek king aan de Anna Frisoweg 4 in Kamperland. Deelname kost 5 euro per persoon. ARNEMUIDEN De Markt nabij de Hervorm de Kerk in Arnemuiden staat vandaag in het teken van de rommelmarkt. Om 9 uur begint de veiling van de mooiste spullen. Tussen 12 en 13 kunnen dozen gevuld worden voor 2,50 euro (geen bloemen of etenswaren). Meer info is te vinden op: www.kvtoparnemuiden.nl MELISKERKE Op het adres Mariekerke 13 wordt een boerderij-fair ge houden. Er zijn demonstraties, work shops en heel veel kraam pjes met bloemen, planten, oude ambachten, kleding, gerookte paling, sieraden, brocante en kleinmeubelen. Meer informatie via: 0118-562659. OOSTKAPELLE In Terra Maris is het moge lijk een kijkje te nemen ach ter de schermen van het zeeaquarium. De dieren wor den op een aangegeven tijd stip gevoerd. Aanmelden voor deze activi teit kan bij de balie van het museum. De entree is de prijs van het museum. Meer informatie: 0118-582620. VLISSINGEN Al 37 jaar wordt in Vlissin- gen op de vrijdag na hemel vaartsdag de Ruyterjaar- markt georganiseerd, op de Zeemanserve in hartje bin nenstad. Ook wordt een standwerkerconcours gehou den waarbij een jury bepaalt wie er van de ongeveer 25 standwerkers met de wissel beker naar huis gaat Iedere vrijdagavond kunt u terecht bij de Volkssterren wacht Philippus Lansbergen. Hier kunt u van alles te we ten komen over sterren, kometen, ons zonnestelstel, uit barstingen op de zon, poollicht en nog veel meer. Bij helder weer staan er telescopen klaar in de waarneem- tuin zodat u met eigen ogen naar de bijzondere hemelver schijnselen kunt kijken. U kunt ook een afspraak maken om de sterrenwacht met een groep te bezoeken. Voor de jeugd zijn er speciale cursussen. Bovendien is er een per manente expositie te bezoeken over het ontstaan van de telescoop. Kom nu alvast langs om kennis te maken, want dit najaar wordt een flinke komeet aan de hemel verwacht die voor veel spektakel en misschien wel onheil kan zorgen. Van 19.30 tot 22.00 uur kunt u terecht aan de Herengracht 52 te Middelburg. Info: www.langsbergen.net De Middelburgse volkssterrenwacht is elke vrijdaga vond open. Het monumentale straatje Kuiperspoort in Middel burg. In Zeeland staan veel monumenten die ons doen herin neren aan het koningshuis. Ga er eens een dagje op uit en bezoek er niet één, maar een heleboel. Of maak er een wedstrijdje van en kijk wie er de meeste monumenten vindt en fotografeert In iedere gemeente staan monumenten. Zo staat er op de Oostwal in Goes een jubileumbank voor het 25-jarig rege ringsjubileum van Koningin Wilhelmina. In het Zeeuws-Vlaamse Eede vindt u 'De Nederlandse Maagd'. Dit monument dient als herinnering aan 13 maart 1945, toen zette koningin Wilhelmina voor het eerst sinds haar vertrek naar Londen weer voet op Nederlandse bo dem. In de Abdij in Middelburg staat sinds 2012 een mo nument voor Willem van Oranje. U kunt natuurlijk ook een ander thema kiezen: bezoek bijvoorbeeld bunkers of oorlogsmonumenten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32