'Olympic girl* schrijft geschiedenis SPORT 43 FC Dauwendaele strikt twee spelers Van der Meet laat zege glippen Bram Nuytinck te gast in Zierikzee Veersedam Auto sterkste in kartrace Soccertoernooi met dertien ploegen _p WOENSDAG 8 MEI 2013 u MIDDELBURG FC Dauwendaele heeft voor volgend voetbalseizoen twee nieuwe spelers weten te strikken. Zowel doelman Joshua van Dolder als verde diger Stephan van de Boor komt naar de Middelburgse zaterdag-tweedeklasser. De 24-jarige Van de Boor, die nu bij Goes actiefis, speelde in het verleden ook voor FC Dauwendaele. Van Dolder (19) komt over van VCK. TRNAVA Tennisster Angelique van der Meet was dinsdag dicht bij kwalificatie voor de chal lenger van het Slowaakse Trnava. De speelster uit 's-Heer Abtskerke stond in de laatste voorronde tegen de Tsjechische Voracova met 6-2 6-5 voor en mocht serveren voor de wedstrijd. Maar op dat moment liet ze zich breken. Ze verloor ver volgens ook de tiebreak. In de derde set delfde ze het onderspit met 6-3. ZIERIKZEE Bram Nuytinck, speler van RSC Anderlecht en Jong Oranje, komt vandaag naar Zierikzee. De voetballer is aanwezig bij de sponsor van het MZC'11 jeugdtoernooi, Gloedbloed Auto's in Zierik zee. Daar gaat Nuytinck om 15.00 uur op de foto met pu pillen. Nuytinck strijdt met Ander lecht nog voor de Belgische titel. MIDDELBURG Het kartteam van Veerse dam Auto heeft de dertien de race in de hoofdklasse van het Zeeuws indoorkam pioenschap gewonnen. Veersedam Auto bouwde on der leiding van de Middel burger Ruben Boutens ge staag een voorsprong op en gaf die niet meer uit han den. De snelste ronde kwam op naam van Ruben Boutens met een tijd van 43,850 se conden. SPUI De voetbalvereniging Spui houdt zaterdag het zevende outdoorsoccertoernooi voor eerste elftallen van amateur voetbalclubs en zaalvoetbal teams. Dertien ploegen heb ben ingeschreven. Er wordt vanaf 10.30 uur gespeeld in twee poules, daarna zijn de kruisfinales en de finale. Donderdag begint het toer nooi op het voetbalveld van Spui met lagere elftallen en bedrijfsteams. Vrijdag ko men de C-junioren in actie. door Fred Rabout LEWEDORP - Het was zondag open huis bij bij de familie De Kooning aan de Lewedorpse Parallelweg. De reden was dat een dag eerder een 'Olympic girl', een blauwe duivin, de combinatie De Kooning de eer ste provinciale zege had bezorgd. Het gebeurde op het midfondcon- cours vanuit Mantes la Jolie, he melsbreed zo'n 312 kilometer van Lewedorp. Sjaak, die samen met Dennis van Garsel en echtgenote José de combinatie vormt, vond een feestje op zijn plaats. „We houden van gezelligheid, grijpen elke kans aan om de duivensport te promoten aan en dus mochten we dit niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Vandaar dat we vrien den hebben uitgenodigd." De duivin kwam zaterdag onver wacht vroeg. „Ik houd altijd con tact met collega-melker Jan Moes in Terneuzen", vertelt Sjaak. „Daar was nog geen duif gezien en dus verwachtte ik ze ook in Le wedorp niet, maar plots kwam er ééntje bij ons van achter de schuur. Niemand van ons, terwijl we toch met een man of zes zaten te wachten, had het gezien of ge hoord. Drie minuten later kreeg ik de tweede binnen." Ook dat was een duivin. Het waren meteen de eerste en zesde op provinciaal niveau. Ooit hadden ze al een keer de snelste van Zeeland op een vitessecon- cours vanuit Morlincourt, maar dit smaakt nog beter. Sjaak had er veertig ingekorfd voor het eerste midfondsconcours van het sei zoen. De winnende duivin is een kleindochter van de olympiadof- fer van Leo Heremans, vandaar de naam 'olympic girl'. De combinatie De Kooning is een jaar of tien serieus bezig met de duivensport. „We doen het sa men", vertelt de 63-jarige Sjaak. „Dennis verzorgt ze in het week end, mijn vrouw José 's morgens en ik 's avonds." Voor het concours op Mantes la Jo lie werden 10159 duiven inge korfd. Ze werden zaterdagmorgen om 8.00 uur onder uitstekende weersomtandigheden gelost. De uitslagen zijn: Mantes la Jolie met 10159 (1678 training) oude dui ven: Samenspel 1 (1436 m/m): 1. A. v.d. Broeckè, 2. E. de Wever, 3. H. de Poorter, 4. H. Mookhoek&Zn, 5. J. v.d. Plasse, 6. A. Gernaert, 7. H. Ca- lon, 8,9. Isabel Datthijn, 10. J. de Krijger&Zn. Samenspel 2 (1447 m/m): 1O. Haers, 2,3. Comb. Roegiest/de Visser, 4. Gebr. Dekker, 5. P. de Bakker, 6,9. J. Verschuren, 7. P. van Damme, 8. Comb, de Mul/Kop, 10. Gebr. Scheele. Samenspel 3 (1413 m/m): 1,2,9. P. d'Hondt, 3. P. Bolsens, 4. A. van Daalen&Zn, 5. E. Strooband, 6. Th. Casteels, 7. Comb. E&M. Kint, 8. P. Sturm, 10. J. van Goethem. Samenspel 4 (1470 m/m): 1,2. Comb. De Kooning, 3,5. W. Segboer, 4,9. L. Traas, 6.1. v.d. Sande, 7. J. van Belzen, 8,10. J. van 't Westende. Samenspel 5 (1424 m/m): 1,3,5. H. Paauwe, 2. E. van Hijf- te, 4. Comb. v.d. Dries, 6,7. D. de Voogd, 8,10. M. van Iwaarden, 9. M. Boogert. Samenspel 6 (1463 m/m): 1J. den Hengst, 2. L. v.d. Hoek, 3. H. v.d. Maas, 4. M. de Graaf, 5. P. Laban, 6. J. Capelle, 7. M. Laban, 8. C. Moeliker, 9. H. v.d. Kamp, 10. D. Noom. Samenspel 7 (1462 m/m): 1,2,4. C. Schroevers, 3. JP. Hage, 5. A. Walraven, 6. Comb. Meulmeester, 7,9. Comb. J8ramp;K. van Belzen, 8. Joh. van Belzen&Zn, 10. J. Roest. Provinciaal: 1,6. Comb. De Kooning, 2. J. den Hengst, 3,4,7. C. Schroevers, 5. JP. Hage, 8. W. Segboer, 9. A. Walra ven, 10. Comb. Meulmeester. bliksem." Boidin: „Er zouden meer Zeeuwen moeten meedoen. Ik weet, we liggen in een uithoek, maar ik heb regelmatig het idee dat de kilometers naar Hulst min stens twee keer zo lang zijn als naar een willekeurige andere plek." Tom Goyvaerts in 2008 de speer 79,65 meter ver, waardoor hij kon meedoen aan diverse Golden Lea guewedstrijden en het WK. Eric Cadée wierp in 2009 de discus tot vier keer toe verder dan zestig me ter. De Nederlander kwam enkele maanden later uit op het WK. En wat te denken van de Ghanese verspringer Ignisious Gaisah, on der meer oud-wereldkampioen in door en Afrikaans kampioen. Hij zette het baanrecord in 2011 in Hulst op 7,65 meter. „Sensatio neel", zegt Groothaert daarover. „Hij ging ook nog een keertje over de acht meter, maar helaas was dit een foutsprong." Boidin: „En zo zijn er tal van mooie din gen gebeurd. Het is telkens volop genieten geblazen." Zijn er dan geen minpuntjes? Groothaert droogjes: „Dat zijn hooguit regen, wind, donder en Anja Boidin en Alex Groothaert zijn trots op het Pinkstergala in Hulst, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 85