ZEEUWS-VLAANDEREN Zo mooi was onze 'baby' nog nooit Oppassen almanak Over de wielershirts van de PZC Coed onderhoud van je woning scheelt geld WOENSDAG 8 mei 2013 Plan om geld over te hevelen van project Kop van de Noordstraat naar Kennedylaan, is van tafel Schneider Grunau Baby II b Tuinen www.pzevvonen.nl WWW.PZC.NL/RiDE2013 OPINIE Kennedylaan komt eraan door Henk Boot terneuzen - Aan het gesteggel over de ontwikkeling van winkel projecten in Terneuzen lijkt bin nenkort een einde te komen. Wet houder Frank van Hulle van grote projecten verwacht dat het woon-winkelcomplex aan de Ken nedylaan-West binnen afzienbare tijd van de grond komt. „Zonder dat de gemeente en de provincie er overheidsgeld in hoeven te ste ken", aldus Van Hulle. Eerder was er sprake van dat de gemeente Terneuzen provinciaal geld voor de ontwikkeling van de Noordstraat wilde overhevelen naar het project Kennedylaan- West. Dat leidde onder meer tot een boze brief van CBRE Global Investors, de voormalige vastgoed tak van ING, die met lege winkel ruimtes aan de skihal in de Koe- gorspolder zit. CBRE betichtte de gemeente en de provincie van oneerlijke con currentie. „Dat hebben onze juri dische mensen samen met die van de provincie inmiddels ook vastgesteld. Dus dat gaat niet ge beuren", aldus Van Hulle. Wel staat in de Perspectievennota voor 2014 dat de verkeerssituatie aan de Kennedylaan-West wordt aangepakt. „Dat waren we toch al van plan." Van Hulle verwacht dat de ont wikkeling van een woon-winkel complex voor grootschalige en pe rifere detailhandel aan de Kenne- dylaan-West een aantrekkende werking heeft op de Noordstraat. „Beide projecten vallen van begin af aan onder het Masterplan Axel- sedam. Ik hou er rekening mee dat er voor de Kop van de Noord straat een aangepaste inrichting komt. Tenzij Leyten Vastgoed bin nenkort alsnog kans ziet het oor spronkelijke plan voor de Noord straat tot ontwikkeling te breng en." Of dat lukt, is de vraag. De koop- en realisatieovereenkomst voor de Noordstraat met Leyten is afgebla zen. Ook al wilde de provincie naar verluidt 1,5 miljoen euro bij dragen in de grondexploitatie. Leyten kreeg in maart van dit jaar een halfjaar de tijd om het alsnog te proberen. Voor CBRE en skihal-eigenaar Be- herman heeft Van Hulle geen goed nieuws in petto. Hun ver zoek om aan de Zuidpoort/ Koe- gorspolder grootschalige - en peri fere detailhandel te mogen begin nen wordt vooralsnog niet geho noreerd. „Leisure- en sport mag wel." De vierkantemeterprijzen voor grootschalige- en perifere detail handel liggen echter aanzienlijk hoger en zijn derhalve voor ont wikkelaars lucratiever. Beherman wil er graag een tuincentrum aan leggen. Beherman hoopt van de Zuidpoort een aantrekkelijke en tree voor Terneuzen te maken vlakbij de medio 2015 te openen Sluiskiltunnel. axel - Net op tijd is hij klaar, het allereerste zweefvliegtuig dat de Eerste Zeeuws-Vlaamse Aero Club (EZAC) in 1969 kocht. De PH-213 Schneider Gru nau Baby lib is vijfjaar in reparatie geweest bij Hans Regeer in Oss, de 'goe roe' op het gebied van triplex zweefvliegtuigen. EZAC-lid Mieke Reinders (links op de foto) is tevreden. „Zo mooi is hij nooit geweest." Het EZAC-ter- rein aan de Justaasweg bij Axel is komende dagen door de Vereniging Histori sche Zweefvliegtuigen uitverkoren voor het jaarlijkse treffen, waar ook bezoe kers welkom zijn. Of de PH-213 het luchtruim kiest, is de vraag. Technisch is het in 1955 bij Alexander Schleicher in Duitsland gebouwde toestel in orde, maar het papierwerk is nog niet rond. „Misschien komt er toestemming voor een proefvluchtje", oppert Mieke. In 1986 wilde de EZAC het toestel nog af stoten. „Met een groepje meiden hebben we toen gezegd 'dat kan niet'." „Nos talgie", noemt Mieke's man Dick Westbroek als drijfveer, „want comfortabel is het toestel niet. De stoel zit als een oude kerkbank." foto Mark Neelemans Alles over O Ga verder op mmmmm Tip? redactie@pzc.nl Dat ze haar naam veranderd heeft toen ze zich met haar lief verbond, heeft wat verwarring gezaaid. In eens leken de verhalen in deze krant geschreven te zijn door een andere verslaggeefster. Toen ze onlangs na een interview nog wat gezellig doorbabbelde kwam het gesprek op haar collega's. Met die ene journalist had hij wel eens te maken gehad, zei de geïnter viewde: sympathiek type, maar er werkte er ook nog ééntje, daar had hij andere verhalen over gehoord: met die dame was het oppassen ge blazen. Schaterlachend vertelde ze hem van haar nieuwe burgerlijke staat. En hij moest toegeven: het was hem eigenlijk ook best meege vallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 77