Morgen: Hogere contributie raakt arm kind dubbel auping 6 BINNENLAND is het groen van toen weer hip De tentoonstelling Ingehuldigd!, die de kleding van Willem-Alexander en Maxima toont, is direct een groot succes. Uw Auping koopt u bij: Hemelvaartsdag geopend! Kijk op www.auping.nl mante Run op 'de en de jurk' APELDOORN - Bij Paleis Het Loo in Apeldoorn is een stormloop ont staan op de expositie van de kle ding die koning Willem-Alexan- der en koningin Maxima vorige week droegen tijdens de inhuldi ging in De Nieuwe Kerk in Am sterdam. In de Audiëntiezaal van het paleis zijn ook de hermelij nen mantel en regalia als de kroon te zien. De tentoonstelling Ingehuldigd! is gistermorgen om 10.00 uur geo pend en sindsdien zijn drommen mensen langs de vitrine getrok ken, zei een woordvoerster. Ook op de toegangswegen naar het pa leis is het erg druk, terwijl er in de omgeving extra parkeerterrei nen zijn ingericht. De looproute in het paleis is aangepast en de aparte tentoonstelling Beeld van Beatrixdie al ruim 100.000 bezoe kers trok, is verlengd. Ook blijft Het Loo dagelijks langer open. Bezoekers van Ingehuldigd! wor den in groepjes binnengelaten in de Audiëntiezaal. In een grote vi trine staan het rokkostuum van Willem-Alexander met de mantel en de koningsblauwe, door Jan Ta- miniau ontworpen, japon van Maxima. Daarbij liggen de scep ter, de rijksappel, de kroon en het rijkszwaard. Ingehuldigd! is op Het Loo tot 17 juni te zien. Zaterdag 11 mei gaat in De Nieuwe Kerk een expositie onder dezelfde naam open, die honderd dagen blijft staan. Dit deel van de gezamenlijke tentoon stelling belicht vooral de geschie denis van de inhuldigingen en de relatie tussen de Oranjes en de kerk in Amsterdam. O/troonswisseling Alle nieuws rond de troonsop volging door Willem-Alexander De mantel van Willem-Alexander en de jurk van Maxima, tentoongesteld in Paleis Het Loo. foto Lex van Lieshout/ANP Met vakmanschap en duurzame materialen gemaakt in Deventer. Nu in de allernieuwste trendkleuren van 2013. Morgen: begint met een goede nacht. Auping Plaza - het complete Auping assortiment onder 1 dak Auping Premium - de complete Auping shop-in-shop formule Vind uw dichtstbijzijnde winkel op www.auping.nl/plazapremium Compleet inclusief K2 spiraalbodems, Dublin matrassen en 2 aanhaaktafels. Actieperiode 22 april t/m 2 juni 2013. Auping nights, Better days Stel uw eigen Auronde samen. Scan de QR code of ga naar www.auping.nl/auronde AMSTERDAM - Als sportclubs en ver enigingen door gemeentelijke be zuinigingen hun contributie met 20 tot 30 procent moeten verhogen, zal dat kinderen uit gezinnen die rond de armoedegrens leven, dub bel raken. Er zijn in Nederland 377.000 kinderen die in zo'n gezin wonen. Circa de helft van hen is geen lid van een club. Dat zei Monique Maks, directeur van het Jeugdsportfonds Neder land, gisteren. Het fonds zorgt er via 166 lokale fondsen voor dat ie der kind tot 18 jaar lid kan zijn van een sportclub of vereniging. Gemeenten geven vanuit het mi nimabeleid subsidie aan de lokale jeugdsportfondsen, maar daarop wordt bezuinigd. Als het lidmaat schap van een sportclub duurder wordt doordat de gemeente meer huur vraagt voor een veld of hal, worden arme kinderen tweemaal getroffen. Volgens Maks is al een duidelijke toename te zien van het aantal kinderen waarvoor een bijdrage wordt gevraagd. Dat gebeurt via de school of jeugdhulp. „Opval lend is het stijgende aantal aan meldingen van kinderen uit gezin nen van zzp'ers. De vaak hoogop geleide ouders, die goed weten dat sport voor hun kind belang rijk is, hebben het heel zwaar. Er is daar veel stille armoede." Jeugd sportfonds Nederland kan nu zo'n 23.000 kinderen per jaar hel pen. Het fonds pleit ervoor dat het ministerie van Sociale Zaken een regeling maakt die erin voor ziet dat alle kinderen in Neder land lid kunnen zijn van een club of vereniging. Maks: „In een vere niging leer je vaardigheden als sa menwerken, teamgeest, doorzet ten en organiseren. Wie dat als kind niet leert, raakt op den duur sociaal uitgesloten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6