8 UIT Het Bluesfestival Kwadendam me beleeft vrijdag en zaterdag zijn 21e editie. Eén van de artiesten daar is Ben Poole met zijn veelkleurige blues. BLUESFESTIVAL 2013 IN KWADENDAMME WOENSDAG 8 Kwadendamme weer vol blues 5 Van jazz tot house met Nrico vs Erik de Keijzer Nrico (Erik de Keijzer) is een welbe kende in het regionale muziekwereld- je. Met eerdere bands als Buttwijzer, Fitting en dj-collectief Clikk liet hij van zich horen. Dit keer tekent hij so lo als dj voor een gevarieerde muziek avond met een keus uit zijn thuiscol- lectie. Van jazz naar hip-hop en hou se en van Miles Davis naar Zappa en van J. Dilla naar Fred Everything. Vrijdag 10 mei, Brogum Popcultura, Zierikzee, 22.00 uur. Barokviolist Arthur Neele speelt composities van Purcell Onder het motto 'even terug van weggeweest' verzorgt barokviolist Arthur Neele een optreden in het Po dium van Zaamslag met composities van Henry Purcell. Neele is geboren en getogen in Zeeuws-Vlaanderen en woont nu in Canada. Na zijn muziek studie speelde hij bij verschillende or kesten. Hij is nu o.m. lid van het Paci fic Baroque Orchestra. Zaterdag 11 mei, Podium van Zaam slag, Zaamslag, 20.00 uur. Baskerville staat voor hiphop, funk en rock Baskerville bestaat uit producers Bart Possemis (ex-Relax) en Thijs van der Klugt. In 2010 kwam hun eerste al bum 'Disco Bisquits' uit met vocale bijdragen van Heist, Gotcha!, The Sheer en Jacqueline Govaert. Ze tra den op tijdens Lowlands en rockten het dak eraf op het Hongaarse festi val Sziget. Baskerville is geïnspireerd door hiphop, funk en rock. Zaterdag 11 mei, Porgy en Bess, Ter- neuzen, 22.00 uur. Muis Leeuw willen op vakantie en zoeken een bestemming Peter Adriaanse en Eric Holm breng en als duo Muis Leeuw een vrolijk liedjesprogramma, niet alleen voor kinderen maar ook voor jonge ouders. Het tweetal wil op vakantie, maar weet nog niet waarheen. Leeuw blijft graag dichtbij huis, maar Muis... Bovendien moet er eerst nog veel ge beuren: boodschappen doen, koffers pakken en spelletjes meenemen. Zondag 12 mei, 't Spiegeltheater, Mid delburg, 14.00 uur. Papillon brengt bonte verzameling musicalliedjes Het programma 'Pictures of Papillon' biedt ruimte aan een bonte medley uit bekende producties als Joseph and the amazing technicolor dream- coat, Les Misérables, Cats, Chicago en The hunchback of the Notre Da me. Het belooft een verrassende reis door musicalland te worden. De Zeeuwse Musicalgroep staat onder leiding van Jos Dingemanse. Zondag 12 mei, Ter Reede, Vlissingen, 14.30 uur. door René de Dreu Ben Poole is met zijn 25 jaar een jonkie in de blueswereld. Maar meer nog een buiten beentje die de bluespuristen tart met eigenzinnige interpre taties van het aan tradities en schema's gebonden muziek genre. Die puristen plakken graag etiketjes; Mississippi-, Delta-, Chicago- of desnoods country blues. De Britse Ben Poole lijkt daar dus lak aan te hebben. Hij mixt stij len, bewerkt klassiekers en creëert zo een eigen blues imperium. Dat past dan weer wonderwel in een Britse traditie waarin bands in jaren zestig hetzelfde deden met hun grote Amerikaanse voorbeelden. Het herontdekken van de blues en er tegelijk een duw aan geven naar het hier en nu. De blues trok hem als jonge tiener al aan. In de tijd dat half jong Engeland voor de nieuwe generatie Britrock bands viel luis terde Poole naar Jimi Hendrix, Jeff Healey en Steve Ray Vaughan. „Dat zijn de muzi kanten die de blues voor een groter pu bliek belangrijk maakten. In die tijd was ik vooral in de ban van het gitaar spelen en de virtuoze techniek van die mannen. Pas later ontdekte ik dat het ook dan toch altijd om de song draait. Alleen al de tekst van- Hey Joe is pure blues. Daarin schuilt de kracht en de emotie." Twee termen die van toepassing zijn op Poole's debuutalbum Let's Go Upstairs dat een jaar geleden verscheen. De twaalf songs, overwegend van eigen hand, laten een veelzijdige muzikale interesse horen met de blues als rode draad en fundament. „Hendrix was een inspirator om gitaar te spelen en Stevie Ray Vaughan de reden om met een eigen band op het podium te staan, maar het moest wel mijn muziek Ben Poole geldt als jonkie binnen de blueswereld, maar hij tart als buitenbeentje ook graag bluespuristen, foto Marco van Rooijen worden. Blijven steken in een genre of voortborduren op één artiest houdt je te veel gevangen. Het beperkt een ontwikke ling. Door eerst in bands te spelen met er varen muzikanten en door ook veel naar an dere muziek te luisteren, wist ik welke rich ting mijn muziek uit moest gaan. Otis Red ding, Donny Hathaway en Stevie Wonder lenen zich voor interpretaties waarbij je de muziek zelfs nog meer de blues kan intrek ken. Maar ook een song als Satisfied Mind van Jeff Buckley heeft die geweldige lyriek waarmee je zoveel kan doen." Bij ieder optreden komen er naast de reeks eigen songs wel interpretaties aan bod. „Soms klein met alleen gitaar, dan weer ex plosief. Bij de live-shows draait veel om die podium dynamiek. In tegenstelling tot het opne men en arrangeren in een studio is een con cert meer een 'back to basics'. De meeste songs ontstaan met alleen een akoestische gitaar. Daarna ga je het invullen en inkleu ren. Uiteindelijk sta je op het podium, ook al is er een drummer en bassist bij, toch weer met vooral die oorspronkelijke basis. Die moet dus vanaf het begin gewoon goed zijn." Met die akoestische gitaar opent de cd met Hanging In The Balance en zet Poole je op het verkeerde been door zich als een sin- ger-songwiter te manifesteren. Langzaam trekt hij de luisteraar de blues binnen waar bij alles en iedereen losgaat en aan het eind alle mogelijke etiketten aan diggelen lig gen. Veelzijdigheid die in tegenspraak lijkt met de blues. „Het geeft in ieder geval de vrijheid een eigen weg te vinden", ver klaart Poole. Die weg is hij met succes ingeslagen. Een zomer lang wachten vele festivals overal in Europa op zijn komst. Ben Poole speelt zijn veelkleurige blues za terdagmiddag 11 mei met zijn trio op het Kwadendamme Bluesfestival. Festval line-up: Vrijdag 10 mei vanaf 17.00 uur: T-Bear The Dukes Of Rythem (Zweden) Mofo Party Blues Band (VS) Smoking Joe Kubek Bnois King (VS) Big Pete Blues Band (NL/VS) Michael Katon (VS) Zaterdag 11 mei vanaf 13.15 uur Sugar Boy and The Sinner (NL) Ben Poole (ENG) Eugene Hideway Bridges (VS) Rachelle Pias (FR) Big Pete Pearson The Gamblers (VS/IT) The Juke Joints (NL) Louis King CC Jerome's Jetsetters (AUS/NL) Barry Barnes (UK) en Blackberry 'n Boo-Hoo (FR) spelen zaterdag tussendoor op de Juke Joint Stage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56