Lachen met de schoonfamilie in fijne niks-aan-de-hand film Film roept vragen op over artsen en dure medicijnen UIT 7 WOENSDAG 8 MEI 2013 diep rood Witte Huis in, waar zich een 'Die hard'-achtig tafereel vol trekt. Nóg een vergelijking met een gelijkgestemde film, maar de strijd gaat om meer dan een stel kerstvierders in een kan toorcomplex, zoals in Die hard. Er wordt een complete wereld oorlog op het spel gezet en het welzijn van de president en zijn staf voelt urgenter aan. Om het ook nog eens overtui gend te brengen, is er een blik Oscarwinnaars en -genomi neerden ingezet. Melissa Leo, Morgan Freeman en Angela Bassett. Ze tillen gezamenlijk het geheel naar een hoger ni veau. Het materiaal waarmee ze werken, is echter minder ge loofwaardig. De invasie van het Witte Huis gaat te gemakkelijk en op momenten lijkt Banning wel onaantastbaar. Als een ko gelregen nog geen haartje van de agent raakt, zal menig bio scoopbezoeker zich achter de oren krabben. Maar wat heeft deze actiefilm een vaart, een energie en een uitstekende ti ming! Fuqua heeft gelukkig geen con cessies gedaan in een tijd waar in filmgeweld sterk ter discus sie staat. De executies zijn on verwacht hard. 'Olympus has fallen'Regie: Antoi- ne Fuqua; Met: Gerard Butler, Aar on Eckhart, Morgan Freeman: Te zien in Vlissingen, Terneuzen en Goes. angstaanvallen. Totdat ze van haar nieuwe psych (Jude Law) een middel krijgt voorge schreven dat net op de markt is en waarvan de tv-reclame belooft dat het alles in haar le ven beter maakt. Even lijkt alles daadwerke lijk beter. Taylor heeft zelfs weer zin in seks. Maar de bijwerkingen, de 'side effects', zijn een stuk minder prettig. Aan regisseur Steven Soderbergh kun je het wel overlaten een onderhoudende film te maken. Side effects ontwikkelt zich van dra ma tot spannende thriller. Jammer dat So derbergh iets anders aanstipt maar vervol gens laat liggen: worden artsen grof betaald om patiënten bepaalde middelen wel en an dere niet voor te schrijven? Dat is wat je echt wilt weten. Regie: Steven Soderbergh; met o.a.: Rooney Ma- ra, Jude Law; te zien: in Zierikzee. door Tisha Eetgerink The big wedding is zo'n film die gemakkelijk had kunnen ontsporen, maan dat niet doet. Met vier grote acteurs naast elkaar en wat kleiner grut in hun kielzog, zijn het heel wat koppen die de aandacht opeisen. On danks de ingewikkelde familiever houdingen slaagt schrijver /regisseur Justin Zackham erin het overzichtelijk te houden. Don (Robert de Niro) en Ellie Griffin (Diane Keaton) zijn al ja ren uit elkaar. Wanneer hun ge adopteerde zoon Alejandro gaat trouwen en zijn streng katholieke moeder laat overkomen, worden ze gedwongen weer even het ge lukkig getrouwde stel van vroeger te spelen. Extra lastig omdat Don nu samen is met Ellie's beste vriendin Bebe (Susan Sarandon), die hem en het hele bruiloftssche ma in haar hippieklauwen heeft. Familie-irritaties steken de kop op. Dat is onvermijdelijk want de Griffins nemen niet bepaald een blad voor de mond. Robert de Ni ro is in zijn element als kunstzin nige pater familias. Met Susan Sa randon vormt hij een prachtkop- pel: schoonouders bij wie je elke avond wel langs zou willen gaan voor wijn en de slappe lach. Ro mantische comedyprinses Ka- therine Heigl is als oudste zus iets serieuzer dan anders 'The big wedding'; regie: Justin Zackham; met o.m. Robert de Ni ro, Diane Keaton; te zien in Vlis singen, Terneuzen, Goes. Priester Robin Williams trouwt heel wat onorthodox af in 'The Big Wedding'. Rooney Mara en Jude Law in Side Effects. door Tisha Eetgerink In de film Side effects zitten twee grote ver rassingen. De eerste is een onvoorziene plotwending, een paar eigenlijk zoals het een goede thriller betaamt. De tweede is Rooney Mara. Is deze beeldschone jonge vrouw op de therapiebank van Jude Law werkelijk dezelfde actrice als degene die de lelijke Lisbeth Salander speelt in 'The girl with the dragon tattoo'? Het is nauwelijks voor te stellen. Mara speelt Emily Taylor, een jonge vrouw die na de arrestatie van haar man en daar mee het instorten van haar luxeleventje, in een depressie belandt. Ze hopt van psychia ter naar psychiater en van pilletje naar pille tje. De halve apotheek passeert de revue, maar Emily zegt rare dingen te blijven zien, zelfmoordgedachten blijven opkomen, ze blijft last houden van misselijkheid en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55