Straatfestival pakt uit voor het hele gezin UIT 3 Een duidelijke zaak voor ondernemers www.pzc.nl/uit WOENSDAG 8 MEI 2013 NOTARISPRAKTtJK VAN DONGEN Dam 37, Middelburg 0118 629155 www.notaris-vandongen.nl Authentieke sixties-sound bij The Doors Alive The Doors Alive spelen niet alleen al le grote hits van The Doors zoals 'Light My Fire', 'When the music is over' en 'Riders on the storm', ook draagt zanger Willie gedichten van Jim Morrison voor. Om de authen tieke sixties-sound te bereiken, ge bruiken de leden van The Doors Alive precies dezelfde instrumenten als The Doors. Een avondje nostalgie met The Roosettes Met 'An evening with The Roosettes' brengt dit meiden barbershop ensem ble uit Middelburg het nieuwe reper toire ten gehore. De groep bestaat uit studenten van het University Col lege Roosevelt en een paar echte Zeeuwse meiden. Zij zingen vooral Amerikaanse retro jazz en soul uit de jaren 1920-1950. In voorprogramma: Tim Frieke en Maurits den Hollander. LOS staat voor eigenzinnige meiden met veel zelfspot De beginletters van hun namen Fem ke, Charlotte, Kim en Dookje vormen de titel van hun tweede programma: FCKD, met als uitgangspunt: de waar heid versus de leugen. Vier losse ver halen lopen kriskras door elkaar, maar komen uiteindelijk op hilarische wijze samen. LOS staat garant voor een humoristische en muzikale avond van verrassend hoog gehalte. Donderdag 9 mei, 't Schuttershof, Middelburg, 20.30 uur Vrijdag 10 mei, Maria Magdalenakerk, Goes, 19.30 uur Vrijdag 10 mei, De Spot, Middelburg, 20.00 uur Vrijdag 10 mei, Arsenaaltheater, Vlis- singen, 20.15 uur Vrijdag 10 mei, Theater De Wegwij zer, Nieuw- en St.Joosland, 20.30 uur Het landelijk bekende Urker Mannen koor 'Hallelujah' brengt in een feeste lijk Oranjeconcert tal van vaderlandse liederen ten gehore. Het optreden staat in het teken van de recente troonswisseling en hoogtepunt van dit concert belooft een speciaal ge componeerde cantate op het Wilhel mus te worden. De muzikale leiding is in handen van dirigent Bert Moll. Jan Rot laat alle hoeken van zijn muziekkamer zien In 'De grote Jan Rot show' staat hij lekker in zijn eentje met piano en gi taar op het podium en laat het pu bliek alle hoeken van zijn muziekka mer zien. Hij stuift door zijn carrière van zijn debuut als stersopraan bij de Zandvoortse zangertjes, als Rocker in Holland, zijn hit met Doe Maar de musical tot zijn klassieke avonturen en recente filmpjes op You Tube neus voor talent dock's Fragile waarbij alleen een piano volstaat.. Het album Dirt On My Tongue her bergt al die talenten van de zange res en heeft de allure van een klas sieker. De paar optredens in Ne derland hebben dit jaar al veel lo vende reacties opgeleverd. Het past in de filosofie van Klomppop om nieuw talent voor een even tuele doorbraak te etaleren. Jo Harman zou zomaar een naam kunnen zijn om te onthouden. Klomppop heeft twee podia met in totaal zestien concerten. In de line-up gelden The Deaf, singer -songwriter Douwe Bob en DeWolff met seventies geïnjecteerde gitaarrock als erkende pop- en rockacts. Avontuur en verrassing zit in talent van eigen bodem: Monsun, Geert The Chiefs en Zaniac. Als bruggetje naar landelijke acts staan er het folky Vandryver en The Royal Engineers. 11.00 uur: Zaniac 11.30 uur: Monsun 12.00 uur: The Royal Engineers 12.30 uur: Geert The Chiefs 13.05 uur: The La La Lies 14.00 uur: Vandryver 14.50 uur: Elementary Puinguins 15.35 uur: De Kraaien 16.25 uur: Milkbar 17.15 uur: De Hobbyisten 18.20 uur: Tenement Kids 19.10 uur: DeWolff 20.20 uur: Jo Harman 21.30 uur: Douwe Bob 22.40 uur: The Deaf 23.50 uur Gasmac Gilmore Acteur Abraham Thill in El Diabolero foto Hugo Bugl iabolo's vliegen hui- zenhoog in het rond M bij het optreden van WêêF acteur Abraham Thill. Het is een van de vele verras sende momenten die het Straat festival Ovezande zondag voor het hele gezin in petto heeft. Het Straatfestival is onlosmake lijk verbonden met Klomppop en die traditie wordt dus ook dit jaar weer gevolgd. Het Zeeuwse familiefestival biedt een scala aan straattheateracts, popmuziek, een kindermarkt en een braderie. Abraham Thill, de humoristische clown met zijn diabolo's behoort tot de internationale toppers die de festivalorganisatie heeft we ten binnen te halen. Daartoe be hoort ook de Belgische clown Barto, die over de hele wereld in de grootste circussen, gala's, theaters en op festivals succes vierde met zijn expressieve mi me acts. Hij gebruikt simpele zaken, als een kapstok hanger, om in de meest grappige situa ties terecht te komen. De straat artiesten komen uit alle wind streken. Het zijn clowneske jongleurs en flexibele acroba ten, maar ook de prettig ge stoorde portrettekenaar Frank Los maakt zijn opwachting. 1\is- sen die artiesten kunnen de be zoekers zomaar verrast worden door de muziek van brass rock band Heavy Hoempa of de ram melende piep en kraakblues van de band ZinkZand.Het ver dere muziekprogramma speelt zich voornamelijk afin de festi valtenten. De Hippe Gasten ge ven daar een concert speciaal voor kinderen en Projekt Ra- kija brengt feestelijke Bosni sche klanken. Meer feest is er met de Loco Loco Discoshow en als afsluiter is de 7-koppige spektakelcovershow van The Dirty Daddies. Eerder op de middag zijn er in het Witte Kerkje optredens van onder meer Broeder Dieleman en Saint Helena Dove. Zon. 12 mei, Ovezande, braderie, 11.00 u., straatfestival, 13.00 uur. Oranjeconcert in teken van de troonswisseling luisteraar raken of je nu een lek ker rockfeestje wil of een concert waarbij het accent meer op luiste ren ligt. Die reikwijdte in onze muziek levert uitnodigingen op voor verschillende soorten zalen en festivals, zoals voor blues, rock, singer-songwriter repertoire en zelfs jazz. Het is ook een kwestie van aanvoelen waar je wat kan la ten horen," laat ze vanuit woon plaats Londen weten. Muziek kreeg ze al vroeg via va- der's platenverzameling te horen. „Beatles, Stones, Janis Joplin, maar ook gospel, Engelse folk, Cat Stevens, Amerikaanse Southern Rock en soul van onder andere Gladys Night. Liedjes die ik als kind al volop meezong. Muziek zat op een natuurlijke manier in m'n leven. Later ook door naar fes tivals en concerten te gaan. Toch kwam het aanvankelijk niet in m'n hoofd om daarmee een car rière te beginnen. Ik koos voor een drama- en theateropleiding. Daar waren wel muzikanten met wie ik samen muziek kon maken, pop en rock aanvankelijk. Niet echt mijn ding. Door terug te grij pen op de songs van vroeger en in die stijl zelf te schrijven ontdekte ik pas wat ik echt wilde doen en koos daardoor voor muziek. Veel van die elementen uit die jaren ze ventig songs komen dan terug. Het totaal is dan een fusie van ver schillende sounds." Uiteindelijk draait bijna alles om haar stem. Met veel soul kan ze de muziek een diepere betekenis ge ven. Pakkende melodieën krijgen meer kleur. Ook als ze een cover bewerkt zoals Move Over van Ja- nis Joplin, Summer Breeze van Seals and Croft of een indringen de vertolking van James Mad- De Engelse zangeres Jo Harman sprong met haar album Dirt On My Tongue op hoog nivea de muziek wereld binnen. Morgen maakt zij haar opwachting op Klomppop. gramma in Paradiso, Heineken Music Hall en De Oosterpoort is het terecht dat ze op Klomppop een plek op prime time krijgt. Net als de mix van slow en be hoorlijk up-tempo golft haar stem lenig tussen doorleefd en vastberaden naar breekbaar. „Het zijn geen bewuste keuzes meer het vinden van de juiste sound die bij een nummer past en het soort podium waar je staat. De muziek moet zowel mij als de 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51