Theatergroep Strapatsen speelt graag op bijzondere locaties D Podiumagenda 2 UIT Talentvolle nieuwkomers, echte festival- acts en namen van betekenis treden morgen aan in de 33e editie van Klomp pop in Ovezande. Jo Harman zou een naam kunnen zijn om te onthouden. Scène uit de voorstelling Jeuk! door Theatergroep Strapatsen. aar buiten bedotten ze elkaar. Hier met z'n drieën creëren we een idea le wereld. Zie het als een goed hu welijk. In een goed huwelijk, heb je geen geheimen'. Het is een fragment uit de voorstelling Jeuk!, die Theatergroep Strapat sen vrijdag- en zaterdagavond opvoert in een schuur bij boerderij Loverendale Ter Linde in Oostkapelle. „Onze theatergroep gaat altijd op zoek naar speelplekken die er toe doen, waar mensen zich mee verbonden voelen of die een ge schiedenis hebben. Locaties die een bron zijn van verhalen voor de mensen die er wo nen en werken", zegt Mark van Seggelen van Strapatsen. De omgeving van Loverendale Ter Linde past bij de sfeer van Jeuk!. In deze tragikomi sche voorstelling nemen Braaksma, Wielen- ga en mevrouw Hazelaars niet meer deel aan de maatschappij. Voor het drietal is het beter om bij elkaar te zijn in plaats van binnen de samenleving te functioneren. Ze zijn tot el kaar veroordeeld en scheppen samen hun ei gen wereld, waarin de leegte en zinloosheid heerst. Levensvragen die worden gesteld, worden weggehoond. Ze wachten, maar waarop is niet duidelijk. Hun idool - de mes- sias - is Neil Diamond. Hij brengt enigszins verlichting. De regie is in handen van Ruud Horrichs. Vrijdag 10 en zaterdag 11 mei, Loverendale Ter Lin de, Oranjezonweg 1, Oostkapelle, 20.30 uur. DONDERDAG 9 MEI Graauw Graauwrock, popfestival met optre dens van o.a. VanVelzen, Gruppo Sport- ivo, Mooi Wark en The Dirty Denims, Voetbalvelden, 18.30 uur Middelburg Night of the Talents, optredens van studenten University College Roosevelt, De Spot, 20.30 uur Survivorsland: The Doors Alive, 't Schuttershof, 20.30 uur Nieuw- en Sint Joosland Singer-songwriter Martyn Joseph, De Wegwijzer, 20.30 uur Ovezande Klomppop, popfestival met optredens van o.a. The Deaf, De Wolff, Douwe Bob, Jo Harman, Tenement Kids, La La Lies, The Royal Engineers en De Hobbyisten, Sportveld Nieuwstraat, 11.00 uur VRIJDAG 10 MEI Goes Concert 'Een lied voor de koning' door het Urker Mannenkoor 'Hallelujah', Maria Magdalenakerk, 19.30 uur Kwadendamme Openingsavond Bluesfestival, Voetbalveld, 17.00 uur Middelburg Klassiekers van de Amerikaanse retro- jazz en de soulmuziek van de vroege ja ren twintig door The Roosettes (Universi ty College Roosevelt), De Spot, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Theaterconcert Jan Rot, De Wegwijzer, 20.30 uur Oostkapelle Theatergroep Strapasten met Jeuk!, Boerderij Loverendale Ter Linde, 20.30 uur Vlissingen Los Muziektheater met FCKD, Arsenaaltheater, 20.15 uur Zierikzee Van Jazz tot House met Nrico vs Erik de Keijzer, Brogum Popcultura, 22.00 uur ZATERDAG 11 MEI Groede Concert Zimuto kwartet, Grote Kerk, 20.00 uur Kwadendamme Bluesfestival, Voetbalvelden, 13.15 uur Nieuw- en Sint Joosland Freek en Hella de Jonge met 'Spring', De Wegwijzer, 20.30 uur Oostkapelle Theatergroep Strapasten met Jeuk!, Boerderij Loverendale Ter Linde, 20.30 uur Rilland Theaterconcert Daniel Lohues, Luctor et Emergo, 20.00 uur Terneuzen Bob Marley Memorial Party met One Root, DJ I Sister Jah Love, De Pit, 21.00 uur DJ's Baskerville en Disko Matique, Porgy en Bess, 22.00 uur Tholen Opening serie zomerconcerten met Cees van Dis (bariton), Eline Delis (so praan) en Edu de Goffau (piano), Katholieke kerk, 14.30 uur Optreden in kader Stichting Anthonie Keldermans Concerten: Tymen Wehlburg (viool), Bart Rodyns (Alexandre-harmo nium), Oude stadhuis, Hoogstraat 12, 20.15 uur Vlissingen Pianiste Natalia Pavlova speelt werken van Schubert, Chopin, Tchaikovsky en Rachmaninov, 't Speêlhuus Ter Reede, 14.30 uur Leo Blokhuis: The Band Arsenaaltheater, 20.15 uur Zaamslag Concert met werken van Henry Purcell door barokviolist Arthur Neele, Podium van Zaamslag, 20.00 uur ZONDAG 12 MEI Goes Manhuistuinconcert an Brassband ON- DA Ritthem o.l.v. Ronny de Rooy, Manhuistuin, 11.00 - 12.00 uur Middelburg Muziektheaterprogramma 'Vakantie met Muis en Leeuw', familievoorstelling, 't Spiegeltheater, 14.30 uur Ovezande Straatfestival, met straattheater en mu- ziekoptredens. Voor programma, zie http://www.straatfestival-ovezande.nl, Dorpskerk/sportveld, 11.00 uur Veere Concert Storioni Trio, met werk van Beethoven, Liszt en Dvorak, Grote Kerk, 15.30 uur Vlissingen Musicalgroep Papilion met de show 'Pictures of Papilion', Ter Reede, 14.30 uur Optreden band rrrRaaaRrr, Panta Rhei, 17.00 uur Tribute to Bob Marley door Rootsri- ders, De Piek, 21.00 uur WOENSDAG 15 MEI Kapelle Pianoconcert leerling Zeeuwse Muziek school Amber Mertens(9) t.b.v Stichting Cycle for Hope, De Vroone, 18.30 uur Vlissingen Westkappels Kwartet treedt op, Ter Reede, 14.30 uur Klomppop heeft door René de Dreu Zangeres Jo Harman was met een korte aanloop de muziek wereld op hoog ni veau ingesprongen. Old School blues met flarden gospel, een rootsy benadering en vooral een stem die bellen laat rinkelen. In Engeland was de stap van sup port-act naar headliner daardoor snel gemaakt. Na de introducties als voorpro- M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50