PZC WMÊÈÊÊÊIÊRBBÊÊË PAGINA 11 VanVelzen - zanger, pianist en performer - verzorgt met zijn band de hoofdact van Graauw- rock op Hemelvaartsdag. Het belooft bij voorbaat een vlam mend optreden te worden. woensdag 8 mei t/m woensdag 15 mei 2013 UitGids Tropische cocktails in Renesse PAGINA 4 EN 5 De hele mensheid is malende door Ali Pankow Optreden op het Museum plein in Amsterdam tij dens Koninginnedag, bij Concert at Sea of morgen op Graauwrock. Dat maakt voor Roel van Vel- zen geen verschil. „Bij elk optreden flitst de energieknop aan en gaan we er voor. Of het nou voor honderd of voor honderdduizend mensen is." Hij koestert een warm plekje voor Zeeland. „De eerste keer bij Concert at Sea was toen ik met Bas Kennis van Blof een paar liedjes had gemaakt. 'Misschien zing jij hier wel al leen volgend jaar' zei hij toen tegen me. En inderdaad een jaar later was het zover: dat optreden in die hoogwerker. En daarna heb ik er nog eens meegezongen met Kre- zip en was ik er weer met eigen optredens in 2010 en vorig jaar. Die plek daar aan de Brouwersdam is ook echt magisch hoor." VanVelzen staat aan het begin van een druk zomerseizoen langs diverse festivals. „We hebben de setlist vernieuwd. Naast be kende nummers, zitten er ook weer wat nieuwe liedjes in. We gaan er tegenaan." Dat Roel van Velzen zanger/pianist werd is niet verwonderlijk. Zijn vader is muzikant en inspireerde hem en van zijn moeder kreeg hij op zijn zesde al een drumstel. Toch koos hij na de middelbare school voor een studie Communicatie Creatief. Hoezo? „Conservatorium was geen optie, ik kon geen noot lezen. Bovendien communicatie leek me wel leuk. Mijn vader werkte naast de muziek ook in de reclame. Dat trok mij ook wel. Mijn studententijd is ook heel goed voor me geweest. Ik kwam al snel in een studentenbandje. Daar wonnen we een prijs mee. Daarna kreeg ik een uitnodi ging bij de Crazy Piano's te komen en tij dens een optreden daarmee heb ik mijn huidige manager - Ruud H. Vinke - ont moet. Zo is het allemaal gaan rollen en toen heb ik mijn studie ook niet meer afge maakt." Crazy Piano's, improvisatietheater Op Sterk Water liggen alweer wat langer achter hem. Toch lijkt hij - getuige zijn po dium performance - nog steeds veel waar de te hechten aan de theatrale aspecten van een optreden? „Ja, absoluut. Ik vind dat er altijd iets moet gebeuren tussen het pu bliek en wie er op het podium staat. Dus dat je niet zomaar je setlist afdraait. Nou geldt dat natuurlijk niet voor iedereen. Je zou bijvoorbeeld raar opkijken als The Eag les plotseling tegen het publiek zouden zeg gen: 'Nou moeten jullie een stukje zingen'. VanVelzen staat bekend om zijn stevige podium-performance. VanVelzen vlamt altijd Dat past niet in hun stijl. Maar ik houd van die wisselwerking, zoals Freddy dat ook deed." Mercury? „Ja, uiteraard." De ontwikkelingen in VanVelzens eigen le ven - houden van, trouwen, kinderen krij gen - hebben invloed op zijn repertoire. De teksten zijn persoonlijker geworden. „Vroeger dacht ik 'wie zit er nou te wach ten op wat ik ervaar'? Ik zong vooral over wat ik miste of waar ik naar verlangde. Te genwoordig gaat het meer over alles wat ik heb, meer 'count your blessings' dus. Na een druk zomerseizoen wordt het vol gens VanVelzen weer tijd voor het maken van nieuw werk met aansluitend een thea tertour. Eenzaam werk, dat teksten schrij ven? „Nee, helemaal niet. Ik heb een schrijf- broeder gevonden in Peter Kvint en verder proberen we altijd dingen uit met de band leden. Heel inspirerend om te doen." Koestert hij - in navolging van Anouk bij voorbeeld - misschien het verlangen ooit ook eens mee te doen aan het Eurovisie Songfestival? „Neee!, maar als je dat vijf jaar geleden aan Anouk gevraagd had, zou ze ook 'nee' hebben gezegd. Je weet nooit hoe het loopt." Donderdag 9 mei, De Boomwai, Graauw, 18.30 uur. Zie ook: www.graauwrock.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49