12 QTSP0(R)TS Wijziging in parkoers u ROnde Noord-Beveland driebanden I I I I I I 66 Ook al wordt er topsport bedreven, het gaat er hier heel relaxed aan toe. 42 SPORT PINKSTERCALA ATLETIEK HULST Stadsloop in Biervliet 'Pest Mij Maar Tour* in Goes Kampioensduel Walcheren-Veere Hemelvaartsdagtoernooi bij Swift Toernooi G-voetbal in Nieuwdorp Vrijwilligers Anja Boidin en Alex Groothaert roemen de sfeer binnen de organisatie. Grote Zeeuwse o 'j° k|° inbreng in finale ft _eL Kijk voor de volledige agenda op www,pzc.nl/sportagesida De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzcnl WOENSOAC S MEI Voor de vijfde keer wordt in het centrum van Biervliet een Stadsloop gehouden. De deelne mers lopen rondjes van 2,5 kilometer. De maxi male afstand die gelopen kan worden is tien ki lometer. Voor de jeugd zijn er wedstrijden over 750 en 1500 meter. De start is om 18.30 uur. Een uur la ter zijn de senioren aan de beurt. De Stadsloop van Biervliet vormt de aftrap van de Geuzenfeesten die een dag later beginnen in het Zeeuws-Vlaamse dorp. Hardlopers die mee willen doen kunnen zich inschrijven in het dorpshuis. Oud-basketbalinternational Henk Pieterse komt woensdag met zijn 'Pest Mij Maar Tour' naar Goes. Hij zal basisschoolleerlingen op een imponerende en ludieke manier vertellen over de gevolgen van pestgedrag. De clinic van Pieterse, die al jaren door het land trekt, begint om 12.30 uur in sporthal de Poel aan de Van Hertumweg 4. Aansluitend trekken de voormalige basketbaltopper en de kinderen al dribbelend naar de Markt. Daar wordt dan nog een demonstratie streetball 3 tegen 3 gegeven. De middag met Pieterse is een voorproefje op de Streetball Masters Goes van 9 juni. Dat evenement is ook op de Markt. Walcheren en Veere spelen woensdagavond een beslissingsduel om het kampioenschap in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. Bei de ploegen eindigden na 24 wedstrijden met 54 punten op de eerste plaats. Dat betekent dat er een extra wedstrijd nodig is om de kampioen aan te wijzen. De ontmoeting wordt op neutraal terrein gespeeld. Beide clubs hebben voor het terrein van MZVC in Middel burg op sportpark de Veersepoort gekozen. De wedstrijd begint om 19.00 uur. Beide ploegen zijn overigens door de versterkte promotieregeling van dit seizoen al zeker van een plekje in de derde klasse. DONDERDAG 9 MEI Korfbalvereniging Swift houdt donderdag voor de 65e keer het Hemelvaartsdagtoernooi. Van de elf deelnemende verenigingen komen in to taal 92 teams in actie op het Middelburgse sportpark De Sprong. Vanuit Zeeland doen ploegen van Emergo, Fortis, Luctor, Ondo, Stormvogels, Tjoba, TOP, Volharding en Swift mee. Albatros uit Zwijndrecht heeft de meeste ploegen. Het Hemelvaartsdagtoernooi begint om 10.00 uur en duurt tot het einde van de middag. In poule 1, de sterkste poule, zijn Albatros, Swift 1, Swift 2, Fortis 1 en For tis 2 ingedeeld. Op de velden van sv Nieuwdorp wordt donder dag voor de vierde keer een voetbaltoernooi voor G-voetballers gehouden. De organisatie is in handen van de commissie Borsele Sloepoort Cup. Aan het toernooi doen negen ploegen mee, die in drie poules zijn onderverdeeld, van uit Zeeland zijn FC Dauwendale, SSV'65, Ter- neuzense Boys, Walcheren en Arduin vertegen woordigd. De aftrap wordt om 13.00 uur verricht door gedeputeerde Kees van Be- veren. Omstreeks 17.00 uur is de prijsuitreiking. Tijdens het toernooi treden de Zeeuwse muzikanten op en is er een demonstratie rolstoel- hockey. Ongedwongen en heel flexibel door René van Stee HULST - Zoals veel ouders raakten Anja Boidin en Alex Groothaert via hun kinderen betrokken bij een sportclub. Het kroost heeft RKHAV inmiddels verlaten, maar beide Hulster sportfanaten zijn nog altijd met veel genoegen vrij williger bij de atletiekvereniging in hun woonplaats. De grootste jaarlijkse uitdaging komt over twaalf dagen tijdens de traditionele Pinkerwedstrijden op de Piet Vonckbaan in Hulst. Echt nerveus worden Boidin en Groot haert, beiden lid van de techni sche commissie van RKHAV en tijdens de Pinksterwedstrijden onder meer medeverantwoorde lijk voor de resultatenverwerking, daar niet meer van. Toch zaten ze wel eens met het zweet in hun handen toen de techniek het enkele jaren geleden liet afweten. „We waren er hele maal klaar voor, maar op het mo ment suprème lag alles plat. Niks werkte, de computerprogram ma's, de printers, noem maar op. Grote paniek natuurlijk, want daardoor moesten we omschake len naar het ouderwetse hand werk. Gelukkig liepen er voldoen de mensen rond die daar nog erva ring mee hadden, maar voor ons gevoel was het echt een terugkeer naar het stenen tijdperk. Ik heb er een kleine week niet lekker van gelopen", vertelt Groothaert, die er nu om kan lachen. „De Bel gische leverancier zat toen in Al banië. Daar hebben via een mo bieltje contact mee gezocht. Op een gegeven moment kregen we de boel weer aan de praat. De deel nemers hebben er gelukkig niks van gemerkt", voegt Boidin eraan toe. Stressbestendigheid en accurates se zijn van groot belang tijdens een evenement zoals de Pinkster wedstrijden, die in 2002 na de opening van de Piet Vonckbaan een extra impuls kregen. Met zo'n tweehonderd deelnemers op min stens tien onderdelen, bij elkaar goed voor ruim zeshonderd uitsla gen, moet alles volgens een strak ke planning ofwel chronologie verlopen. Van die taak kwijt de or ganisatie, bestaande uit dik zestig vrijwilligers, zich voorbeeldig. Niet voor niks is de wedstrijd in Hulst in 2012 een nationale baan- Anja Boidin wedstrijd geworden, een reeks waartoe ook de Fanny Blan- kers-Koen Games, de Amsterdam Open en de Nijmegen Global Athletics behoren. „Een mooi rij tje. Zeker als je beseft dat Hulst nu ook op de internationale kalen der van de IAAF staat vermeld en we voor alle internationale toer nooien als kwalificatiemoment gelden", stelt Groothaert niet zon der trots vast. „Een hele prestatie voor een relatief kleine club die RKHAV toch is", vindt Boidin. De status van nationale wedstrijd kregen de Pinksterwedstrijden niet zomaar. De grote kracht van het evenement noemt Boidin, te vens verantwoordelijk voor het wedstrijdsecretariaat, de combina tie van een organisatie die op rol letjes loopt en een grote mate van ongedwongenheid en flexibiliteit. „Ookal wordt er topsport bedre ven, het gaat er heel relaxed aan toe. Dat heeft wellicht te maken met de deels Vlaamse inslag die hier heerst. Net als in België kan iemand bij ons nog gerust een uur van tevoren inschrijven. El ders in Nederland lukt je dat nau welijks. Je merkt dat de atleten en atletes dit waarderen, omdat je hen een extra kans biedt om li mietpogingen te doen", legt ze uit. Groothaert: „Bovendien pro beren we ook zo veel mogelijk te voldoen aan wensen van atleten. Zo staat er ditmaal een vijf kilo meter in plaats van een drie kilo meter op het programma. Ook is er dit jaar op de 110 meter horden een finale. Voordien waren er al leen series, waardoor de lopers slechts één keer hun vorm kon den testen." In de loop der jaren maakte een fraai rijtje sporters zijn opwach ting in Hulst. Zo wierp de Belg WiSSENKERKE - De aanleg van een rijwielpad rijdt een wielerwedstrijd in de wielen. Wegens werkzaamhe den tussen Kamperland en Wissen- kerke heeft de organisatie van de Ronde van Noord-Beveland moe ten besluiten het parkoers te wijzi gen. De TMZ-wedstrijd wordt zater dag voor de zeventiende keer ver reden. De organisatie had er vorig jaar al les aan gedaan om het dorp Kats in de route op te nemen. „Daar door reden we door iedere kern van het eiland en hadden we dus een echte Ronde van Noord-Beve land", legt Dirk Hage van het orga nisatiecomité uit. „Helaas kan dat dit jaar niet door de werkzaamhe den die worden uitgevoerd. We zijn gebonden aan een aantal kilo meters en daardoor hebben we Kats er weer uit moeten halen." De werkzaamheden hebben ook tot gevolg dat de Peelandkoers, een afwachtingswedstrijd voor plaatselijke renners en S/P'ers, geen doorgang kan vinden. Hage betreurt dat, maar is verder te spreken over de medewerking met instanties en sponsoren. Daarnaast mag het deelnemers veld er ook zijn. Meer dan 130 ren ners hebben zich inmiddels aange meld voor de klassieker. De vraag is wie de opvolger wordt van de Belg Franky van Oyen. Samen met zijn landgenoot Kristof Gryson had hij vorig jaar mede vluchter Johnny van der Klooster in de tang en zodoende kon hij al leen over de finishlijn komen. De Ronde van Noord-Beveland start zaterdag om 14.00 uur in de Voorstraat van Wissenkerke en heeft een lengte van 110 kilome ter. ZUNDERT - De strijd om de natio nale beker driebanden kent een flinke Zeeuwse inbreng. Naast Dallinga/Frans Bevers (Sluiskil) is ook 's Lands Welvaren/Iets An ders (Kwadendamme) van de par tij. De finalewedstrijden worden van donderdag tot en met zondag in Zundert gespeeld. De in totaal acht geplaatste ploe gen zijn onderverdeeld in twee poules. De Zeeuwse teams zitten in groep A. Dallinga/Frans Bevers opent donderdag om 14.00 uur met de wedstrijd tegen Hulter- mans Installatiebedrijf uit Don gen. 's Lands Welvaren/Iets An ders speelt vanaf 16.00 uur tegen Holland Mineraal. De daaropvolgende poulewedstrij den zijn vrijdag. In het weekeinde staan de kruisfinales en finales op het programma. De winnaar krijgt 2500 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42