Idealist Van Galen wordt weer bondscoach van de mannen Advocaat denkt aan baan in het buitenland Groentje wint Giro-rit SPORT 41 Been kan beker pakken met Genk Hertog hoofd opleiding Feyenoord Gaisah wil voor Nederland springen Videosystemen bij handbal, badminton t WOENSDAG 8 MEI 2013 BRUSSEL Trainer Mario Been van Ra cing Genk kan donderdag zijn eerste trofee veroveren in het Belgische voetbal. Hij treedt met zijn ploeg aan te- gen Cercle Brugge in de Bel gische bekerfinale. „Je moet prijzen pakken als je geschie denis wilt schrijven", zei hij dinsdag in Brussel. ROTTERDAM Damiën Hertog (38) is vanaf 1 juli het nieuwe hoofd jeugdopleiding bij Feye noord. De huidige trainer van de Ai is de opvolger van Stanley Brard, die met in gang van volgend seizoen aan de slag gaat bij het kapi taalkrachtige FC Gabala in Azerbeidzjan. ROTTERDAM De Ghanese atleet Ignisious Gaisah wil voor Nederland uitkomen in wedstrijden. De voormalig wereldkampi oen indoor (2006) woont al ruim tien jaar in Nederland. De verspringer, al eens ac tief tijdens de Pinksterwed strijden in Hulst, is onlangs geslaagd voor zijn inburge- ringsexamen en hoopt bin nen een maand zijn nieuwe paspoort in bezit te hebben. RIJSWIJK De Europese handbalfedera tie gaat bij de EHF-beker in Frankrijk op 18 en 19 mei voor het eerst gebruikma ken van doellijntechnologie. Dat maakte het EHF dinsdag middag bekend. Eerder op de dag maakte de internationale badminton- bond ook bekend lijntechno- logie te zullen invoeren, in navolging van onder meer tennis en voetbal. ZEIST - Robin van Galen (41) kon het dreigende failliet van het Ne derlandse mannenwaterpoloteam niet langer aanzien. Uit grote liefde voor de sport verzamelde hij de af gelopen periode gelijkgestemde idealisten om zich heen. Als bonds coach wil hij de mannen terugbren gen naar de top, met als eerste doel de Spelen van 2016 in Rio. „Het wordt een zware uitdaging en een hele klus", gaf de grote man achter het olympisch goud van de vrouwen in 2008 dinsdag in Zeist toe. „Maar als wij het niet doen, doet niemand het. De sport heeft ons nu nodig. Ik vind het al leen maar mooi dat we op deze manier iets terug kunnen doen. We zullen in Rio niet meteen goud winnen, het gaat erom dat we er weer bij zijn." NOCNSF besloot vorig jaar niet langer geld beschikbaar te stellen voor de waterpoloërs omdat de sportkoepel geen perspectief meer zag in de sport. Er leek geen toe komst meer voor de huidige inter nationals. Van Galen, coach van het Utrechtse UZSC, bespeurde een steeds negatievere sfeer bij de spelers. „Het ging me te veel aan mijn hart om dit allemaal verloren te laten gaan. Het gaat niet alleen om de huidige groep maar ook om de toekomst. De olympische droom stopte in bij Peking 2008. De huidige selectie en ook de jon ge talenten moeten die droom kunnen hebben. Daarom heb ik met onder anderen oud- speler Hans Nieuwenburg besloten dat we zelf de kar gingen trekken." Van Galen stapte met een plan naar de zwembond en kreeg volle dig de vrijheid om met de man nen aan de slag te gaan. Hij verza melde een staf om zich heen met veel jaren olympische ervaring. Ook besloot Van Galen voor een andere structuur te kiezen. Het fulltimeprogramma verdwijnt De internationals gaan vooral trainen bij de club en komen een paar keer per week samen voor een cen trale training. „De clubs en het team kunnen elkaar op deze ma nier alleen maar versterken." Van Galen wil met zijn team voor al veel internationale wedstrijden gaan spelen om ervaring op te doen. Voor zijn plannen heeft hij nog wel zo'n drie ton nodig. Sinds zijn succesvolle optreden met de vrouwen in Peking geeft hij regel matig lezingen bij bedrijven. Hij hoopt via zijn netwerk aan finan ciële middelen te komen. ZEIST - PSV-trainer Dick Advocaat bevestigde dinsdag wat in feite al maandenlang bekend was. De coach maakt in Eindhoven na dit seizoen plaats voor Phillip Cocu, die volgende week geïnstalleerd wordt in een persconferentie. „Waar ik volgend jaar werkzaam ben? Dat weet ik op dit moment nog niet. Ik wil wel doorgaan, maar niet in Nederland. Het is af wachten of er iets interessants komt, anders stop ik misschien wel", was zijn commentaar. Alom wordt aangenomen dat Ad vocaat komend seizoen nog een klus als bondscoach op zich gaat nemen. Zijn opvolger bij PSV is ondertussen druk bezig met over leg met de directie. De randvoor waarden voor komend seizoen zijn onderwerp van discussie. „Phillip moet gewoon doen wat voor hem het beste is. Er moet wel af en toe geluisterd worden naar de wensen van de techni sche staf', gaf Advocaat nog een advies aan de top van PSV. „Er gaan zeker een of twee spelers weg, dus er komt altijd geld bin nen. De tweede plek is belangrijk, PSV heeft zeker een kans om in de Champions League te komen. Dan incasseer je toch een behoor lijk bedrag." Cocu heeft bij de directie neerge legd dat hij per se zijn huidige kompaan Chris van der Weerden wil meenemen naar de A-selec tie. Ernest Faber kan blijven als eerste assistent, keeperstrainer Anton Scheutjens moet in princi pe wijken voor Ruud Hesp. Cocu zet pas zijn handtekening onder een contract als nieuwe PSV- coach als op bevredigende wijze aan zijn eisenpakket is voldaan. Gertjan Verbeek (links) en Dick Advocaat hebben allebei een oogje op de beker. Donderdag mag maar eentje hem in ontvangst nemen, foto ANP SERRA SAN BRUNO - Enrico Battag- lin heeft dinsdag verrassend de vierde etappe van de Ronde van Italië op zijn naam gebracht. De 23-jarige Italiaanse Giro-debutant, die rijdt voor het continentale team Bardiani, won na een rit over 246 kilometer van Policastro Bussentino naar Serra San Bruno de sprint van een omvangrijke kopgroep. Daarin reden bijna alle klassementsrenners, onder wie Robert Gesink. In de stromende regen bleef Bat- taglin zijn landgenoten Fabio Fel- line en Giovanni Visconti voor. Luca Paolini, die als tiende finish te, behield de roze leiderstrui. Even leek Danilo di Luca met de eer te gaan strijken in het diepe zuiden van Italië. De 37-jarige Ita liaan viel in de finale aan en kreeg de Colombiaan Robinson Chala- pud mee. Deze kon onvoldoende meewerken om uit de greep van de achtervolgers te blijven. Enrico Battaglin Di Luca besloot op een kilometer van de streep tot een wanhoopsof fensief. Zo'n lange sprint was net iets te veel gevraagd van de routi nier, die met nog 100 meter te gaan links en rechts voorbij werd gereden. Steven Kruijswijk, Ro bert Gesink en Wilco Kelderman bemoeiden zich niet met de spurt maar verloren geen tijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41