i Blijven liggen: boete tot 3500 euro 'Verruim huisbeleid' Horeca Kamperland krijgt meer ruimte Vijfde Griffioenloop Park is groter dan dorp WALCHEREN 31 V* CADZAND-BAD Binnen 24 uur moeten bo ten minstens honderdvijftig meter verplaatst worden naar een andere ligplaats. *3 HOUTERMAN WOONGOED MIDDELBURG is donderdag 9 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 10 mei GESLOTEN SkV'-- verstraten walhout Tuinhuizen en blokhutten 4 tuinstoelen en 1 tuintafel Sierbestrating Trendy pond van Velda T1P fj l WOENSDAG 8 MEI 2013 CADZAND-BAD - Vanuit de lucht is goed te zien hoe groot het nieuwe vakantiepark Noordzee Residence bij Cad- zand-Bad is. Het kustdorp zelf, bovenin, valt erbij in het niet Het Roompot-park, met zo'n 450 woningen, is zo goed als klaar. Alleen aan de Scheldestraat, links op de fo to, wordt nog gebouwd aan de 'maritieme parade': een deel met nóg grotere en luxere woningen. Overigens is het park, dat door middel van een coupure in de Noord- dijk is verbonden met het centrum van Cadzand-Bad, voor iedereen openbaar toegankelijk.foto Peter Buteijn door Emile Calon Iarnemuiden - Overtreders van de ligregels voor het Veerse Meer ris keren een boete van maximaal 3500 euro. Het waterschap en de gemeenten die grenzen aan het Veerse Meer, gaan vanaf donder dag weer controleren of schepen niet te lang aan dezelfde steiger lig gen. Voor de afmeerplaatsen in dat meer geldt een speciale regeling. Schepen mogen daarom niet lan ger dan 24 uur op dezelfde plaats liggen. De gemeenten Goes, Mid delburg, Noord-Beveland en Veere en waterschap Scheldestro- middelburg - Stichting Griffioen De Wijk en Dynamica houden vrijdag in Middelburg de vijfde Griffoenloop. De kidsrun begint om 19.00 uur. Om 19.30 uur is de prestatieloop van 5 of 10 km. Start men begonnen vorig jaar met die controle omdat er veel klachten waren over booteigenaren die heel lang plekken bezet hielden. Sommigen hielden zelfs een heel seizoen een complete steiger be zet. Zo'n steiger werd als een soort familiebezit beschouwd en ieder ander werd verjaagd. Om ervoor te zorgen dat iedereen om de beurt gebruik kan maken van de openbare afmeerplaatsen is de 24-uursregeling opgenomen in de APV's van de gemeenten. Dit betekent dat recreanten met hun vaartuig niet langer dan één etmaal op één plek gratis mogen blijven. Binnen 24 uur moeten ze minstens honderdvijftig meter en finish zijn bij het wijkcentrum aan de Griffioenstraat. Voorin- schrijven kan vandaag 24.00 uur via aeromad@zeelandnet. Voor dé start kan van 18.00 tot 19.00 uur worden ingeschreven. verplaatst worden naar een ande re ligplaats. Vorig jaar zijn er 88 vaartuigen ge controleerd. Daarbij is welgeteld één persoon geverbaliseerd. Een woordvoerder van het waterschap kon niet vertellen hoeveel die per soon moest betalen. „Dat wordt bepaald door het Openbaar Minis terie maar kan oplopen tot maxi maal 3500 euro." vlissingen - De fractie van D66 in Vlissingen heeft het college ge vraagd meer mogelijk te maken voor mensen die een tweede wo ning willen in Vlissingen. Veel gemeenten in Zeeland heb ben een flexibel beleid voor part time-inwoners en tweede wo- ningbezit. De gemeente Vlissin gen loopt hierin achter. Maar verruiming van het beleid kan juist de stagnerende woning markt helpen los trekken, denkt D66. Volgens de fractie hoeft de leef baarheid er niet op achteruit te gaan, zolang je een maximale norm hanteert in een straat. De handhaving op deze regeling wordt ondersteund door de Ge bruikersraad Veerse Meer, een ver tegenwoordiging van onder ande re watersportverenigingen, jacht havens en de Recron. Gemeenten en het waterschap leveren buiten gewoon opsporingsambtenaren voor de acties. Boten worden van af donderdag ingezet voor de con troles van de eilandensteigers en auto's voor de controles van de walsteigers. De medewerkers gaan niet direct verbaliseren. Ze delen eerst flyers uit en wijzen op het belang van de regeling. Na 24 uur kijken ze of de regeling wordt nageleefd. Mocht dit niet het ge val zijn, wordt er geverbaliseerd. kamperland - Er komen meer commerciële mogelijkheden voor de panden in het dorpscentrum van Kamperland, aan de noord- kop van de Veerweg en de Noord straat. Zo wil de gemeente er ze ker van zijn dat Kamperland niet kampt met leegstand als straks het nieuwe winkelcentrum rond de huidige C1000 aan de Ruiter- plaatweg er staat. Dat staat in het bestemmingsplan voor het nieuwe winkelcentrum in Kamperland, dat te vinden is op www.nieuweplannen.nl. Het winkelcentrum dat de Kamper- landse ondernemers Gert-Jan Cle ment, Johan Sandee en Peter de Haze willen realiseren op de plaats van de bestaande C1000 en de aanpalende volkstuinen, gaat onder meer een lunchroom huis vesten. Die drijft Johan Sandee nu nog bij de Verswarenhandel aan de Noordstraat. De gemeente wil voorkomen dat het huidige dorps- hart van Kamperland een slaapge- bied wordt. In leegkomende pan den zijn nu ook zaken als hotels en pensions toegestaan. In het nieuwe winkelcentrum zelf zijn grote horecavoorzieningen niet toegestaan. Er komen 182 parkeerplaatsen rond het winkelcentrum. Als over loop op erg drukke dagen zijn de parkeerterreinen aan de overzijde van de Ruiterplaatweg bij de doe- het-zelfmarkt en parkeerhavens aan de Veerweg aangemerkt. De berm langs de Ruiterplaatweg wordt aangepast om parkeerders daar te weren. Er wordt nog nage dacht over een voetgangersvrien- delijke oversteek naar bedrijven terrein Het Rip. 50 JAAR ERVARING DAT SCHEELT! S-GRAVENPOLDER 0113-311221 WWW.AJHOUTERMAN.NL een goede woning, een fijne straat voor iedereen Buitenruststraat 235 - 4337 ER Middelburg T: 0118 691700 - E: mail@woongoed.nl tuincentrum 1 hoveniers $0SPS§SS®|!$ van Hfflhout. Gratis thuisbezorgd! naar keuze. Gratis thuisbezorgd! rvknulj van EXduton Gratis thuisbezorgd! r 6 G Terrasvijvertje in diverse kleuren verkrijgbaar! -onderhoud Aanbiedingen geldig van 6 mei tot 11 mei Veerseweg 124a Middelburg I T 0118 - 612 380 Openingstijden ma-vr van 8 .00 tot 18 00 uur, zs van 8.00 tot 17.00 uw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31