qMonT Last van kou, vocht en schimmel Gemeente Noord-Beveland koopt zoutwaterleiding voor viskweek Z WALCHEREN 29 LET OP! LET OP! DONDERDAG HEMELVAARTSDAC WEEKMARKT MIDDELBURC! Muliculturele markt in Dauwendaele Boerderijfair bij de Koehoorn Trubiteband Doors Alive in Schuttershof Dag van de Beroerte in Ter Reede Speelhof Hoogerzael opent paviljoen Negentiende zwarte bessenfietsdag WOENSDAG 8 MEI 2013 MIDDELBURG In winkelcentrum Dauwendae le is zaterdag een multiculture le markt. Een werkgroep van bewoners, organisaties en on dernemers wil daarmee 'een positieve aanzet geven aan de onderlinge verhoudingen in Dauwendaele'. Daarnaast wil de groep het winkelcentrum neerzetten als het sociale hart van de wijk. De markt gaat om li uur open. MELISKERKE Bij de ijsboerderij Koehoorn, Mariekerke 13 in Meliskerke is vrijdag een fair met demonstra ties, workshops en stands met een grote variëteit aan artike len. Ringrijders geven een de monstratie en kinderen kun nen op een pony of ezel rijden. meer informatie is te vinden op: www.dekoehoorn.nl MIDDELBURG De Engelse tributeband Doors Alive speelt op Hemelvaarts dag in 't Schuttershof in Mid delburg. Het concert begint om 20.30 uur. De zaal is een uur eerder open. Om de six- ties-sound te bereiken, gebrui ken de leden van The Doors Alive dezelfde instrumenten als de originele The Doors. VLISSINGEN Werkt voor Ouderen besteedt dinsdag aandacht aan de Dag van de Beroerte. Tussen 10 en 16 uur kunnen bezoekers bloed druk, -suiker en gewicht laten meten in woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Ver pleegkundigen geven informa tie over het herkennen en voor komen van een beroerte. Ook CVA- vereniging 'Samen Ver der' en Club VIEF zijn er. MIDDELBURG Speelhof Hoogerzael opent za terdag het onlangs gebouwde paviljoen. Dat gebeurt aan het begin van het Lentefeest dat van 10.00 tot 17.00 uur wordt gehouden. Er zijn er tal van doorlopende activiteiten. Speel hof Hoogerzael is aan het Seis- park in Middelburg. Q www.speelhofhoogerzael.nl NIEUWDORP De negentiende editie van de zwarte bessenfietsdag wordt gehouden op zaterdag 11 mei. Tussen 09.30 en 13.00 uur kan gestart worden bij Boonman's Wijnmakerij in Nieuwdorp. Routekaarten zijn voor drie eu ro te koop. De fietsroute is veer tig kilometer lang en gaat langs verschillende bedrijven. een huizenblok in de Stromenwijk. foto Ruben Oreel MIDDELBURC - In 2010 kregen de 80 huurders (2 woningen stonden leeg) een vragenlijst over kwali teit van de woningen. Van hen stuurden 65 mensen het formu lier ingevuld terug. Kou, vocht en schimmel worden door vrijwel al le bewoners genoemd als klacht. Dat geldt voor zo goed als het he le huis. Een aantal mensen wijt gezondheidsklachten aan het slechte binnenklimaat. De huur ders stoken zich in de winter een ongeluk om het warm te houden, in de zomer is het door gebrek aan ventilatie benauwd. De enquête werd door een aantal bewoners opgesteld in samenwer king met de Huurdersvereniging Middelburg. Eén op de vijf huur ders pleitte voor sloop en nieuw bouw, maar de meesten waren voor renovatie en isolatie van de verouderde woningen. Vorig jaar leidden boze opmerkingen over het plan van aanpak ertoe dat Woongoed, op verzoek, bijna huis voor huis heeft bekeken. Vorige week maakte de corporatie de maatregelen bekend. complex 217 door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - De zoutwaterlei- ding die het Oosterscheldewater naar het proefbedrijf van Zeeuw se Tong bij Colijnsplaat voert, komt in eigendom van de ge meente Noord-Beveland. De Zeeuwse Tong koopt het exploita tierecht van de gemeente. Dat betekent dat nieuwe aqua- teeltbedrijven die zich willen ves tigen op het zilte bedrijventerrein aan de voet van de Zeelandbrug hun zoute water via Zeeuwse Tong moeten betrekken. Nieuwe aanvoerleidingen door de zeewe- rende Oosterscheldedijk worden niet toegestaan. Zeeuwse Tong kreeg destijds 6,5 miljoen euro subsidie om daar, samen met een zelfde bedrag van andere inves teerders, het proefbedrijf voor bin- nendijkse viskweek te beginnen. Subsidie voor de zoutwaterlei ding kreeg de stichting niet. De gemeente heeft die subsidie wel gekregen van het Rijk, 218.400 eu ro, 40 procent van de aanlegkos- ten, zijnde 546.000 euro. Maar om die tot uitkering te laten ko men moet de gemeente eigenaar worden van de leiding. De provin cie en de gemeente hebben het ge bied ten oosten van Colijnsplaat aangewezen als stimuleringsge bied voor de agri-aquacultuur. Naast de bassins van de Zeeuwse Tong worden de zagerkweekvij vers gegraven voor Delta Farms. Het installeert er drie vijvers van elk 450 meter lang. Eind dit jaar wil directeur Bert Meijering er de eerste zagers als voedsel voor de binnendijkse visteelt oogsten. Met het kweekwater van de vis worden zeegroenten en algen ge kweekt, en met de algen weer za gers en schelpdieren. Meijering denkt dat het afvalwater uit de za- gerkweek voor de schelpdieren teelt kan dienen. De zoutwaterlei ding is ook van belang voor de teelt van zilte groenten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29