AARTSDAG ZEELAND Koudekerke Schip komt terug in juni Overval in huis almanak Oppassen i.OO tot 17.00 uur TIJ Goed onderhoud van je woning scheelt geld Over de wielershirts van de PZC VOORLOPIG UITGEBAGGERD Bezuinigingen op groenonderhoud zetten de deur open voor ratten en ander ongedierte. Er zijn steeds meer meldingen. Tuinen O WOENSDAG 8 mei 2013 WWW.PZC.NL/RIDE2013 CONSUMENT Meer ratten vanwege bezuiniging door René Schrier MIDDELBURG - Bezuinigingen bij gemeenten leiden tot meer mel dingen over zwarte en bruine rat ten. Peter Traas van het gelijk namige ongediertenbestrijdings- bedrijf heeft ongeveer een kwart meer meldingen, ten opzichte van vergelijkbare perioden in voorgaande jaren. Gemeenten bezuinigen niet altijd direct op de bestrijding van onge- dierten, maar wel op groenonder houd. En daardoor blijft er vaker voedsel en ander voor ongedierte interessant materiaal in parken en plantsoenen liggen. Daar komt bij, merkt Peter Traas, dat ratten steeds resistenter wor den voor rattengif. Dat is het ge volg van het feit dat particulieren de rattenbestrijding niet goed aan pakken, zegt Traas. Hij wordt ge steund door onderzoek van de Wageningen Universiteit, waaruit blijkt dat 25 procent van de ratten resistent is tegen gif. „Mensen modderen maar wat aan met rat tengif', is de reactie van de univer siteit. Traas raadt mensen aan goed de gebruiksaanwijzing op de verpak king te lezen en lang door te gaan met het voeren van rattengif. „Het beste is een rattenklem in een voerkist. En zorgen dat er geen rommel in de tuin of schuur ligt waar ratten op af komen. Ze zijn bijvoorbeeld dol op vogel- voer. En waar komen ze vandaan? Iedereen zegt altijd: bij de buren." De gemeente Borsele verzorgt de rattenbestrijding ook voor Goes, Noord-Beveland en Kapelle. Als een particulier zich meldt komt de bestrijder. Daar wordt in die gemeenten niet op bezuinigd, legt wethouder Jan Zandee uit. „Het gaat wel om de volksgezond heid." Als er meer ratten zijn kan dat volgens hem ook liggen aan het weer. Verder pleit hij net als Traas voor goede voorlichting. 25 procent van de ratten is volgens onderzoek van de Wageningen Universiteit bestand tegen rattengif. KAMPERLAND - De Charles Darwin is voorlopig uitgebaggerd en uitgespoten in Zeeland; dinsdag was het enorme baggerschip voor het laatst te zien vanaf het Banjaardstrand, waar het strand is opgehoogd. In juni komt het schip terug nog een aantal weken terug om het werk aan de geul pal voor de kust af te maken. En dat belooft spectaculair te worden: de Darwin gaat dan 'rainbowen', zand over een paar honderd meter de geul in spuiten. Wanneer dat gebeurt, is nog niet precies bekend, foto Marceile Davidse Tip? redactie@pzc.nl GRIJPSKERKE - De politie onder zoekt of in de Molenstraat in Grijpskerke maandag sprake is ge weest van een overval op een oudere vrouw, die door haar fami lie ernstig gewond in haar wo ning werd gevonden. Eerst werd gedacht aan een val, maar toen de familie zag dat er goederen verdwenen waren, werd de politie gewaarschuwd. Als er sprake is van een overval, moet die tussen 11.00 en 17.30 uur zijn gepleegd. Het slachtoffer is opge nomen in het ziekenhuis. Volgens de politie is ze bij kennis, maar niet aanspreekbaar. De politie is op zoek naar getuigen. Alles over Dat ze haar naam veranderd heeft toen ze zich met haar lief verbond, heeft wat verwarring gezaaid. In eens leken de verhalen in deze krant geschreven te zijn door een ander. Toen ze onlangs na een interview nog wat gezellig doorbabbelde kwam het gesprek op haar collega's. Met die ene journalist had hij wel eens te maken gehad, zei de geïnter viewde: sympathiek type, maar er werkte er ook nog ééntje, daar had hij andere verhalen over gehoord: met die dame was het oppassen ge blazen. Schaterlachend vertelde ze hem van haar nieuwe burgerlijke staat. En hij moest toegeven: het was hem eigenlijk best meegevallen. w O Ga verder op www.pzcvvonen.nl Intratuin Koudekerke Galgeweg 5. www.intratuin.nl intratuin kleurt je leven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25