BUITEN 17 WATERSPORTVERENIGING, NOORD-BEVELAND WOENSDAG 8 MEI 2013 Senna met poes Lara bij de tent in de tuin van oma. Marianne Bakker, Sas van Cent De zeekoet broedt op de steile kusten van Noord- en West-Europa. Bij ons te gast in West- kapelle. «5f "Cv" ".4*' W* W Kleindochter Emma. Zaaien, maaien, oogsten. Het Zeeuwse Erfgoed', viert kroningsdag ook mee! Wim Huis in 't Veld, Middelburg Elizabeth Reijnhoudt-Kaland, Westkapelle Heieen de Vos, 's-Heer Arendskerke OOSTERSCHELDE De watersportvereniging heeft 730 leden. Ligplaatsen: 550 vaste ligplaatsen Aantal passanten per jaar: 4500 overnachtingen Faciliteiten: toiletten, douches, wasserette, huurfietsen Horeca: Yachtclub Colijnsplaat Uitbreidingsplannen: 300 - 500 plaatsen Eigenaar: gemeente Noord-Beveland Exploitatie: Watersportvereniging Noord-Beveland Vaste ligplaats voor leden: 32,60 per m2 per jaar Passantentarief: 1,70 euro per meter per dag inclusief water, stroom, douches, exclusief toeristenbelasting Deze bloem kwam ik tegen tijdens het uitlaten van mijn hond. Petra Weug, Vlissingen Jachthaven Alle passanten hebben lekker hun eigen plekje en dat wordt heel erg gewaardeerd. eeuw die de administratie en het secre tarieel werk doet." 's Zomers bestaat het werk van de ha venmeesters uit het assisteren van wa tersporters en het innen van liggeld. In de winter zijn ze naast het onderhou den van gebouwen en steigers zoet met het uitbaggeren van de haven. Dan stapt een van hen elke dag op een cutter zuiger, een enorme stofzuiger die ver bonden is aan een persleiding. Zo ver dwijnt tussen oktober en juni 30.000 kuub zand terug de Oosterschelde in. „Sinds de aanleg van de haven is er al sprake van verzanding", legt Dick uit. „De stroming neemt het zand mee naar binnen, 't Ene jaar gaat dat wat harder dan het andere, maar als we niet bagge ren, is de haven na een jaar niet meer be reikbaar vanaf de Oosterschelde." Watersportvereniging Noord-Beveland pacht de haven van de gemeente. De 730 leden komen uit alle hoeken van Ne derland en België. Alle 550 vaste ligplaat sen zijn bezet. Sommige booteigenaren staan op een wachtlijst. Dat zijn de 'zwervers'. Een felbegeerd plekje in de ze haven is voor hen voorlopig nog toe komstmuziek. „Voorlopig, want de ge meente heeft grote plannen", weet de havenmeester. „Of die worden uitge voerd is nog de vraag. Een ingenieursbu reau komt binnenkort met een eindpre sentatie over de haalbaarheid. Het gaat om honderden extra ligplaatsen." De club is zomer en winter actief vol gens Dick. „In de winter hebben we de Goofies races. Ttissen oktober en april komen elke eerste zaterdag van de maand ongeveer tachtig zeilschepen op de Oosterschelde een wedstrijd varen, 's Zomers is het hier druk met optimist- jes. En niet te vergeten de Deltaweek. Al tijd iets te beleven." Havenmeesters Dick Nonnekens (links) en Benny Fransen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17