Rechter geeft OM veeg uit de pan Emoties na dood Wiels Giro: winst Paolini na val Gesink en Kruijswijk Word ook abonnee! Mindfitness belangrijk voor militairen De grote winst van zorgverzekeraars kan gebruikt worden om het overschot aan ziekenhuizen te sluiten, vindt Menzis. DINSDAG 7 mei 2013 Kans op een bui <£S DE STELLING UW MENING 376 reacties **"*.*- V Gs naar www. pzc. ni/abonnere n GEZOND x Menzis: saneer ziekenhuizen door Chris van Alem WAGENINGEN - Ziektekostenverze keraars moeten hun super winsten gebruiken om het over schot aan ziekenhuizen te sane ren. Dat zegt verzekeraar Menzis, dat gisteren een winst van 215 mil joen publiceerde, vijf maal zoveel als vorig jaar. De gezamenlijke ziektenkostenverzekeraars maken dit jaar naar verwachting 1,4 mil jard euro winst. Financieel directeur Ruben Wen- selaar van Menzis: „De zorg komt veel dichter bij huis. Bij huisart sen en in wijkteams. Daardoor ontstaat overcapaciteit in de zie kenhuizen. De vraag is hoe je daar op een verantwoorde manier vanaf komt. Iedereen weet dat, maar iedereen kijkt naar elkaar en er gebeurt niets." Welke ziekenhuizen dicht moe ten, wil Wenselaar niet zeggen. „Dat moeten de aanbieders van zorg in de regio's onderling afspre ken." Menzis (2,1 miljoen verze kerden) denkt aan een sanerings fonds van 1 miljard euro. Wense laar wil daar 100 tot 150 miljoen aan bijdragen. Het saneringsfonds moet onder onafhankelijk be stuur staan, vindt hij. Menzis heeft 1,1 miljard euro aan reserves; dat is tweemaal de mini maal vereiste omvang. De Neder- landsche Bank (DNB) verplicht verzekeraars hoge buffers aan te houden voor toekomstige risico's. Wenselaar wil toekomstige over schotten bestemmen voor het re serveringsfonds. De overwinsten van verzekeraars lokken kritische reacties uit van de politiek, die aandringt op pre mieverlaging. „Als we meer geld hebben dan we nodig hebben, ge ven we dat ook via de premie te rug," aldus Wenselaar. „Voor dit jaar is dat 50 miljoen euro." Paul Rademacher, directeur van Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen: „De opmerking van de bestuur der van Menzis impliceert dat kleinere ziekenhuizen moeten sluiten en dat er grotere zieken huizen ontstaan. Daar zitten we in Zeeland niet op te wachten." Volgens Dick Bosscher, woord voerder van het Admiraal de Ruy- terziekenhuis, zijn er niet te veel ziekenhuizen. „Maar wij kijken naar de Zeeuwse situatie. We wil len goede zorg dicht bij de men sen houden. Maar er zijn wel be wegingen, ingegeven door de poli tiek en zorgverzekeraars, dat we niet meer alleen naar Zeeland kunnen kijken, maar naar Zuid- West Nederland; van Zuid-Hol land, Breda tot Zeeuws-Vlaande ren." editie: Walcheren 255e jaargang nr. 107 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbankvoorzitter G. Nomes uit te maandag forse kritiek op het functioneren van het Openbaar Ministerie (OM). Hij stelde dat het OM zijn belofte niet nakomt dat de rechtspraak geen nadelige gevolgen ondervindt van de fusie van de OM-parketten Middelburg en Breda. Maandag bleek dat het OM pas twee weken geleden een compleet dossier naar de advocaat van een Vlissingse verdachte had gestuurd. pagina 18/19: Rechtbank gispt OM Twee weken meivakantie is te veel Reageer op pzc.nl Gevaren giftransporten moeten niet worden overschat EENS WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊË 75% ONEENS 25% WILLEMSTAD - Omstanders reageren emotioneel op de plek waar de Cura^aose politicus Helmin Wiels is ver moord. Wiels, leider van de partij Pueblo Soberano, werd zondag door twee mannen beschoten toen hij vis ging kopen op het strand van de wijk Marie Pompoen. Veel bewoners van het eiland zijn bang dat de moord de vrijheid van me ningsuiting op Curasao zal beïnvloeden. foto Prince Victor/ANP pagina 4/5 en pagina 8/9: Curasao geschokt na moord op Wiels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1