Poortvliet grijpt net naast felbegeerde zege Van der Lijke met zware benen naar negende stek 1 42 SPORT PLAY-OFFS BASKETBAL BC Vlissingen gaat na tweede zege op CobraNova voor het eerst naar het hoogste amateurniveau. Zeeuwen houden zich staande tussen profruiters door Koen de Vries YERSEKE - Raoul Poortvliet verbe terde zich sterk, zaterdag tijdens de Ronde van Yerseke. Vorig jaar fi nishte de wielrenner uit 's-Heeren- hoek als vierde, dit jaar werd hij tweede. Het betekende niet dat Poortvliet tevreden was. „Ik had hier graag willen winnen", keek hij terug. „Een wedstrijd winnen in ei gen provincie is het mooiste dat er is." De zege was voor Wouter de Groot. De inwoner van Pijnacker was verreweg het snelst in de sprint van de groep van drie. Ex-prof Floris Goesinnen uit Maastricht werd derde. Dat Poortvliet de lat dit jaar in Yerseke nog wat hoger legde, had te maken met de progressie die hij maakte. Drie jaar geleden be sloot hij zich toe te leggen op cri teriums. Sinsdien werd hij elk jaar een beetje beter en deze win ter maakte hij zelfs een grote stap. Poortvliet trainde veel op de baan in Gent en schroefde daarmee z'n basistempo aanzienlijk op. Het betaalde zich uit in tal van koersen. De renner van wielerver eniging Theo Middelkamp won in Bruinisse en bezette in diverse sterkbezette koersen plaatsten in de top tien. In Yerseke verliep de koers voor hem ideaal. Nog voordat er twin tig van de tachtig kilometer gere den was, hadden de sterkste ren ners zich verzameld in een kop groep van achttien. Ze lieten zich door de overige vijftig renners niet meer achterhalen. Ronald Roos uit Merksplas, Coen Otters peer uit Ouderkerk aan de Am- stel, Gerhard Joling uit Krimpen aan de IJssel, Marco Kuijvenhoven uit 's Gravenzande, Treerd Dudok uit Chaam, Floris Goesinnen uit Maastricht, allemaal waren ze van de partij. Ruud Rentmeester uit Goes, Michel Stroosnijder uit Hansweert en Jacob Wijnstra uit Kapelle zorgden voor nog wat extra Zeeuws cachet. Minder dan tien kilometer voor de finish reed De Groot weg uit de groep en Poortvliet, die het zelf ook al twee keer geprobeerd had, sprong in zijn wiel. „We had den geluk dat Floris Goesinnen ons nog achterhaalde. We hadden een hardrijder van zijn kaliber no dig om voorop te blijven", analy seerde Poortvliet. Bovendien leek Goesinnen geen gevaar in de sprint. „Maar Wouter de Groot wel. Hij is een snelle jongen. Ik heb in de laatste ronde gepro beerd om weg te springen, maar dat lukte niet. Achteraf was het misschien niet verstandig. In de eindsprint kon ik de jump van De Groot in eerste instantie nog be antwoorden. Daarna kwam ik kracht tekort." De zege kwam daarmee terecht bij een renner die tot voor kort niet graag in Zeeland koerste. „Ik houd niet zo van die wind. En vaak kom je Belgen tegen die heel anders rijden dan je gewend bent", aldus De Groot. „Maar nu niet meer hoor. In mijn eerste Zeeuwse koers dit jaar, in Bruinis se werd ik tweede. Nota bene ach ter Raoul Poortvliet. En de twee de win ik. Ik denk dat ik nog eens terugkom." Floris Goesinnen was misschien wel de beste man in koers, maar had niet het wapen om dat te ver zilveren. De Limburger (28) was vijf jaar prof bij Skil Shimano en koos daarna voor een lager ni veau. Sinds 2011 rijdt hij voor een Australische formatie die vaak in Azië koerst. Goesinnen reed in 2013 al in Taiwan en volgende week rijdt hij de Ronde van Ja pan. Daarna staan er koersen in Australië op het programma. Ruud Rentmeester eindigde als tweede Zeeuw. Hij werd twaalf de. Michel Stroosnijder finishte als dertiende en Jacob Wijnstra als veertiende. Zondag finishte Raoul Poortvliet opnieuw als tweede. In de Ronde van Standdaarbuiten sprintte hij met de hem onbekende Frank Jan sen uit Galder om de zege. De Bra bander bleek over een betere sprint te beschikken dan gedacht en won. Maurits de Waal uit Kloetinge was in Yerseke de beste Zeeuw in bij de nieuwelingen. Hij werd ne gende. Winaar was Bas Ottevan- ger uit Groot Ammers. MIDDELBURG - Drie dagen na zijn fraaie tweede plaats in de Ronde van Bretagne, eindigde Middelbur ger Nick van der Lijke als negende in de Ronde van Overijssel. De ren ner van het Rabobank beloften- team reed goed, maar voelde de zware Franse etappekoers nog wel in de benen. De wedstrijd over 202 kilometer werd een flink deel gekleurd door Marco Minnaard uit Wemeldinge. De ploeggenoot van Van der Lijke was enkele weken uitgeschakeld door een knieblessure en fietste in Overijssel weer zijn eerste gro te wedstrijd. Minnaard maakte 150 kilometer deel uit van een kopgroep. Toen die was achter haald, was het beste eraf bij de Be velander. De wedstrijd werd ge wonnen door Tom Vermeer van de Piels-formatie. De Deen Mar Nu wel rijp voor promotie door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Zondag 21 april vierde basketbalclub BC Vlissin gen al een feestje in sporthal Bas- kensburg. Zaterdag, dertien dagen later, knalde voor de tweede keer in korte tijd de champagne. „Maar nu pas hebben we écht ons doel gehaald voor dit seizoen", zei trai ner Klaas-Willem Barten. „Na tuurlijk was het mooi om kam pioen te worden, maar het ging ons om de promotie. Die hebben we nu binnen." BC Vlissingen, de nummer één in de eerste divisie B, was zaterdag voor de tweede maal te sterk voor het Voorburgse CobraNova, de runner-up in de eerste divisie A. Nadat het heenduel in 60-73 ein digde, werd het in de return 72-67. Het gevolg is dat het team naar de promotiedivisie, het hoog ste amateurniveau van Neder land, gaat. Voor de eerste keer in de clubgeschiedenis. „Nu rest ons nog één wedstrijd: de finale van de play-offs", ver telde Barten. „Dat is het toetje. Maar er valt in feite niets meer te winnen. We hebben ook nog nooit over dat duel gesproken, want we richtten ons puur en al leen op deze twee wedstrijden te gen CobraNova. Daarin moest het gebeuren." In beide confrontaties had BC Vlissingen het zwaar. Beide keren liep de Walcherse formatie een fikse achterstand op. Maar het ingespeelde team raakte nimmer in paniek en had tweemaal de langste adem. Barten: „Dit zijn zulke slimme jongens. Zij blijven goed nadenken als ze op achter stand komen. Ze weten dat de te genstander een keer gaat breken en dat de scoringskansen dan gaan komén. Ze zien ook perfect waar de gaten in de verdediging vallen en maken daar knap ge bruik van. Dit is zo'n ingespeeld team." BC Vlissingen promoveerde in 2009 van de hoofdklasse naar de eerste divisie, met dezelfde spe lers. Dorde Karadzic, Benjamin Steenbeek, Stefan Schrier, Dennis de Paauw, Michel Bosters en Sjors van de Poel ontwikkelden zich daarna verder. Op de achtergrond groeiden Raylin Jimenez, Emilio Jangbahadoer en Abdul Zombra met hen mee. „Die drie hebben Trainer Klaas-Willem Barten is in zijn eerste seizoen bij BC Vlissingen meteen kampioen geworden. Hij kon oogsten na het voorbereidende werk van Victor Vermue en Arjan de Bruin. dit jaar definitief de aansluiting gevonden bij de anderen", stelde Barten. „En ik verwacht dat Amar van Sluijs dat komend seizoen ook gaat doen. Dan hebben we, als Michel Bosters ook weer terug is uit India, een goede ploeg voor in de promotiedivisie." Bij de Walcherse club steekt zel den iemand boven de rest uit. Er zijn geen spelers die wekelijks voor dertig punten zorgen. Maar iedereen kan scoren. Als de één in de aanval zijn dag niet heeft, wordt dat automatisch gecompen seerd door een ander uit de brede selectie. BC Vlissingen zit daarmee anders in elkaar dan CobraNova, dat voor al leunt op Joey Schelvis en Ro- gillio Sewrattan. Beiden hebben in de eredisvie gebasketbald. Schelvis speelde zaterdag sterk en was vooral in de eerste helft een lastige klant voor de Walchena- ren. Sewrattan was daarentegen niet in staat zijn stempel op het spel te drukken. Hij was licht ge blesseerd en maakte aanvallend weinig klaar. Uiteindelijk - in het derde en vierde kwart - moest al les van Edwin Prins, de derde man, komen. Die werkte nog wel hard, maar scoorde weinig. Net als alle anderen. „We hebben CobraNova duidelijk moe gespeeld", zei Dennis de Paauw. „Ze hadden minder goede aanvallen, gingen slechter schie ten en raakten de ballen sneller kwijt. Daar hebben wij optimaal van geprofiteerd. Wij hadden nog wel de energie om voluit door te gaan." De Paauw complimenteerde Co braNova nog wel voor het spel voor de rust. Toen verdedigde de Zuid-Hollandse ploeg tamelijk goed het fort en liep het aanval- tin Mortensen werd tweede, voor de Duitser Christoph Pfingsten. Davy Gunst uit Yerseke werd in Tsjechië in de Vredeskoers voor junioren twintigste in het eindklassement. Gunst reed met de nationale ploeg en had een ach terstand van 2 minuten en 35 se conden op de winnaar, de Deen Mads Pedersen. Gunst's ploegge noot Mathieu van der Poel werd derde in het eindklassement. Mountainbiker Milan Vader reed met de nationale juniorense lectie een wedstrijd in het Zwit serse Solothurn. In een loodzware wedstrijd eindigde de Middelbur ger op de derde plaats. Vader was tevreden met het resultaat. „Hope lijk is dit voldoende om in juni met het EK in Bern mee te mo gen doen", zei hij na afloop. Half mei wordt de selectie bekend ge maakt. Patrick Lemmen won de rubriek 1.40m klassiek, foto Izaak Verkeste NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met sport van hoog niveau zorgden de ruiters zondag voor een schit terende afsluiting van de achtste editie van Zeeland Outdoor Jumping 2013. Het evenement be gon donderdag en duurde vier da gen. De Zeeuwen hielden zich netjes staande tussen de profs. Jil Buijze uit Baarland schreef met de Ca- so-zoon Wannebe Blue Boy de klasse M op zijn naam. Margreet Walraven uit Veere eiste met de Phin Phin-zoon Bejendo de tweede plaats voor zich op. In L eindigde Yenca Sips uit Ter- neuzen met de Orlando-dochter Boniki op een fraaie tweede plaats. Marit Huige uit Nisse stuurde in Z de Malito De Re- ves-afstammeling Aldebaran naar de vierde plaats. dr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 88