S Olympia zet kroon op het werk SPORT 41 i -T Zwaar verlies Scheldesport Ereplaatsen voor ID-renners Drive op dreef tegen Toeg Rotterdam MAANDAG 6 MEI 2013 f Keepster Liza Catseman van IJzendijke verwerkt een voorzet van Zwervers met de hulp van Anouk Wiersum voordat een aanvalster van de tegenstander uit Capelle aan den IJssel gevaarlijk kan worden, foto Jeroen Hertogh der", zei aanvoerster Maud Knij pers. Toch was IJzendijke dicht bij de verdiende gelijkmaker. Van Leeuwe kapte zich handig vrij, maar de aanvalster had pech met het schot tegen de onderkant van de lat. De terugspringende bal werd door Foks net naast gekopt. In de slotfase vielen er nog twee doelpunten. Eerst strafte Daphne Troost slecht uitverdedigen af bij IJzendijke en in de slotminuut zorgde Karen Buysse met een fraai afstandsschot voor de 2-1. Kort daarop floot scheidsrechter Naaktgeboren voor het einde. Dat leidde tot vreugdetaferelen bij Zwervers. Trainer Mauri Cabe- za gaf toe dat IJzendijke de betere kansen kreeg. „Het was werkvoet- bal. Dat kostte veel energie. Dat zag je ook bij IJzendijke." De ontgoocheling bij IJzendijke was groot. Zo was keepster Catse man ontroostbaar. Nouk Wier sum, die met kramp uitviel, zei een slecht voorgevoel te hebben gehad. „Maar we maken dit goed in de nacompetitie." Kuijpers: „De ambitie om in de eerste klas se te spelen blijft groot. We heb ben het nog in eigen hand." De honderd meegereisde suppor ters werden bedankt door de trai ner. „We moeten dit laten bezin ken, maar we gaan de nacompeti tie winnen", beloofde Van Poucke. Zwervers cw-IJzendijke 2-1 (1-0). 1. Chamba Rimon 1-0, 89. Daphne Troost 2-0, 90. Karen Buysse 2-1 Scheidsrechter P. Naaktgeboren (Roc- kanje). Gele kaart: Kim Smit, Priscilla de Bil, Cindy Smith (allen Zwervers), Nathalie van Poucke, Karen Buysse (beiden IJzendijke). Aantal toeschou wers: 300. door Peter Snelders TERNEUZEN - Olympia heeft de titel te pakken in de vierde klasse van de hockeycompetitie. Door een 4-2-zege op Tempo is de Terneu- zense ploeg onbereikbaar gewor den voor de concurrentie. Rapide speelde gelijk tegen Shot. Een klasse hoger moest Walche ren buigen voor Rosmalen. In de tweede klasse bij de vrouwen ver loor een te tam spelend Rapide met 3-2 bij Evergreen. Een klasse lager pakte Walcheren stevig uit via een riante winst (5-1) bij Berli- cum. Door die zege stijgt de kans op behoud. Mannen. Olympia-Tempp 4-2 (2-0): Ruim tien minuten voor tijd was Olympia al volop met de titel bezig. Toen viel de 4-1. Die verslapping bood Tempo nog de gelegenheid om terug te komen tot 4-2. Een gemotiveerd Olympia startte sterk en liep in de eerste helft uit naar 2-0. Tim Boerbooms liet na een fraaie solo 1-0 noteren en Gijs Schueler was trefzeker uit een strafcorner. Toch leek het nog even mis te gaan voor de thuis ploeg. Dat was toen Tempo kort na de doelwisseling 2-1 scoorde. Aanvoerder Arjen de Vries trok zijn team over de streep door uit een strafcorner 3-1 te laten note ren. De buit werd vrijwel zeker veilig gesteld door Thibault de Croocq, die met een snoeiharde backhand de 4-1 liet noteren. Dit kampioenschap krijgt een extra tintje in de wetenschap dat Olympia een week voor de compe titie nog geen representatief team op de been kon brengen. Een pe riode van hard werken werd met een fraaie beloning afgesloten. Shot-Rapide 2-2 (0-1): Shot vocht voor zijn laatste titelkans en Rapi de was gebrand op winst om nog voor de tweede plaats te gaan. Het had er alle schijn van dat Ra pide in die opzet zou slagen. Net voor de rust liet Maxime Post op aangeven van Koen Schouten uit een strafcorner 0-1 noteren. Kort na de hervatting zorgde Post na voorbereidend werk van Lars van Tatenhove ook voor 0-2. Die stand bleef door enkele goede red dingen van doelman André Pa- ping tot tien minuten voor het einde op het scorebord staan. In die hectische slotfase kwam Shot alsnog op 2-2. Rosmalen-Walcheren 3-1 (0-0): Walcheren was dicht bij de ope ningstreffer. Een inzet belandde tegen de paal, een treffer werd af gekeurd en een andere inzet ver dween net naast het doel van Ros malen. In het begin van de twee de helft was Walcheren wel doel treffend via Victor Reinders. Daar na toonde de thuisploeg zich effi ciënter dan Walcheren. Vrouwen. Evergreen- Rapide 3-2 (2-1): Rapide kreeg wel mogelijk heden, maar miste de juiste inzet en scherpte om dit duel naar zich toe te trekken. Toch nam het reeds na tien minuten de leiding via Stephanie van Haperen uit een strafcorner. Omdat de kansen op 0-2 werden gemist, bleef de thuisploeg in de wedstrijd. Dat re sulteerde in 1-1 en door een eigen doelpunt van Rapide zelfs in 2-1. Kort na de doelwisseling counter de Evergreen naar 3-1 en was het duel eigenlijk beslist. Even was er nog hoop op een punt. Dat was toen Tatsjana van den Eynde drie minuten voor tijd 3-2 scoorde. Berlicum-Walcheren 1-5 (1-2): Een dikverdiende zege. Brechtje de Schipper (3x), Magda Kroon en Maira Burggraaf waren trefzeker voor de bezoeksters. TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport hebben de com petitie in de overgangsklasse afge sloten met een 81-31-nederlaag te gen kampioen Waldric. „Voor ons stond er niets meer op het spel en we wisten vooraf dat we kansloos waren", zei Schelde- sportcoach Martin van Ham. Hij keek desondanks tevreden terug op het seizoen. De Terneuzense ploeg heeft de potentie om uit te groeien tot een stabiele overgangs klassen „Alleen missen we nog scorend vermogen." HOOGERHEIDE - Bij een wielerwed strijd voor ID-renners in Hooger- heide reed Otto de Vriendt uit Terneuzen naar de vierde plaats. Marijn Stahl uit Hoek eindigde als vijfde, terwijl Hans Snouwaert (Hulst) de zevende plaats behaal de. Irma van Duyn uit Schoondij- ke, de enige vrouw in het gezel schap, eindigde als achtste. Joan- nathan Duinkerke uit Goes won. SAS VAN GENT - TC Drive boekte een eclatante 5-1-overwinning op Toeg Rotterdam in de eerste klas se van de landelijke competitie. De Rotterdammers stonden geflat teerd bovenaan, maar kukelen van hun voetstuk. Mart Flikweert versloeg op 1 met 6-3 6-4 Remco Radmund. De Bressiaander was veel vaster en versnelde op de be langrijke momenten. Bart van de Sande, eveneens af komstig uit Breskens, klopte met degelijk tennis Thijs van Wenen met 6-4 6-3. Tom Felius zegevier de puur op vastheid met 7-5 6-1 over Kaimo Baardman. De Dri ve-speler speelde in de eerste set beneden zijn kunnen, mede door een blaar op zijn hand, opgelopen tijdens een zware competitiewed strijd afgelopen week in Duits land. Captain Dylan Blackman, verlost van een slepende schou derblessure, deklasseerde met 6-2 6-0 Remko van Gorkom. „Het scheelt nogal wat als je op 1 of op 4 staat. Die gozer had een matige backhand. Ik zette dan ook zoveel mogelijk druk op zijn backhand", zei Blackman die vori ge week op 1 werd opgeofferd in het met 4-2-verloren inhaalduel tegen kampioenskandidaat Spijke- nisse. In het eerste dubbel wonnen Van de Sande en Felius met 6-3 7-5 van Van Winsen/Van Gorkom. In het tweede dubbel verloren Dono van Blackman en Flikweert in drie sets van Baardman en Rad mund. In dezelfde klasse won De Boskreek in Breskens verdienste lijk met 4-2 van Thor de Bataaf. Drive speelt (beide keren in Sas van Gent) komende donderdag het inhaalduel met Holy uit Vlaar- dingen en op zondag de klassie ker tegen De Boskreek. In de vier de klasse boekte promovendus Hulster Ambacht een 4-2-zege op Roosendaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 87