Breskens kampioen, Vogelwaarde grijpt derde promotieplaats Beslissingsduel voor Terneuzen Titelstrijd in Zeeuwse hoofdklasse van het tennis nadert zijn climax 40 SPORT TWEEDE KLASSE Voetbalsters van IJzendijke grijpen op slotdag van de competitie naast kampioenschap. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - De titelstrijd in de vijf de klasse A van het zondagvoetbal werd gisteren alsnog beslist in het voordeel van Breskens. De koplo per kwam tegen het laaggeklasseer de Kwadendamme maar moeizaam op gang, maar won uiteindelijk met 2-0. Schoondijke, dat bijna geen kind aan Corn Boys had (3-0), moest zodoende genoegen nemen met de tweede plaats. De tweestrijd om de derde promo tieplaats viel uit in het voordeel van Vogelwaarde. De Bossche ploeg versloeg Sluis met 7-0 en verwees Koewacht naar de nacom- petitie. Met Koewacht, dat een 1-2-zege tegen SDO'63 boekte, mo gen zich daar ook Corn Boys en Groede voor opmaken. Breskens-Kwadendamme 2-0 (0-0): Breskens kwam moeizaam op gang. Kennelijk speelden de ze nuwen de koploper meer parten dan vooraf voor mogelijk gehou den werd. Hoewel Ned de Looze en Meivin Boone in de eerste helft dicht bij de openingstreffer waren, was het bij de rust 0-0. Vijf minuten na de hervatting werd het door De Looze alsnog 1-0, maar dat kon Breskens niet naar een hoger niveau tillen. Kwa dendamme was een aantal keren gevaarlijk en eenmaal stond de paal de gelijkmaker in de weg. Diep in blessuretijd maakte Ned de Looze met zijn tweede treffer een einde aan alle onzekerheid. Schoondijke-Corn Boys 3-0 (1-0): Schoondijke ondervond weinig tegenstand van Corn Boys, dat met zijn gedachten al bij de nacompetitie was. De zege van de thuisploeg was dan ook dikverdiend en had met een beet je geluk nog hoger kunnen uitval len. Anthony de Wever tilde de stand in de 35e minuut naar 1-0. In de tweede helft breidde Andrew Wesbeek de voorsprong met twee treffers uit naar 3-0. Vogelwaarde-Sluis 7-0 (5-0): Van de korte inzinking die de derde plaats de laatste weken nog in ge vaar bracht, was gisteren weinig te merken. Vogelwaarde rolde Sluis in de eerste helft al op. Mi chel Nieuwelink bewees met twee doelpunten in de eerste twintig minuten andermaal zijn waarde. Nadat Dylan van Houdt en Kevin van de Brande voor 3-0 en 4-0 hadden gezorgd, bepaalde Nieuwelink de ruststand op 5-0. Na de hervatting gaven Dennis van Passel en Dylan van Houdt de zege nog meer glans: 7-0. SDO'63-Koewacht 1-2 (0-1): Hoe wel de eerste kansen voor de thuisclub waren, bracht Jeffrey Kox Koewacht in de 43e minuut op voorsprong. Toen het na een uur 0-2 werd door Leroy van Wae- sberghe leek het duel gespeeld, maar SDO'63 dacht daar anders over. Jeffrey de Koning zorgde in de 75e minuut voor 1-2 en een spannende slotfase. Met een vrije trap was Ruud van Driessche nog dicht bij de 2-2, maar de bal werd van de lijn gekopt. Groede-Graauw 2-0 (1-0) In de wetenschap dat een plaats in de nacompetitie in het verschiet lag, ging Groede fel van start. Na twin tig minuten leverde het opening soffensief ook de verdiende 1-0 op van Sven Verploeg. Groede bleef daarna de bovenliggende partij en besliste het duel een kwartier na de rust, toen het door Freek Knetsch 2-0 werd. Terhole-Hoofdplaat 1-4 (1-3) De hoop op de eerste competitiepun- ten van dit jaar ging voor Terhole al snel in rook op. Binnen vijf mi nuten scoorden Loek Thomaes en Tom de Smet 0-1 en 0-2. Hoewel de thuisclub zich van de slechte start herstelde en door Niels Freij- zer op 1-2 kwam, werd het 1-3 door een doelpunt van opnieuw De Smet. Danny van Axcker was goed voor de 1-4. door Aector Dooms en Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Voor de voetbalsters van Terneuzen is degradatie nog al tijd niet zeker. De tweedeklasser verloor zondag de thuiswedstrijd tegen Schijf (0-1), maar omdat ook Wilhelmina verloor wacht een be slissingswedstrijd. In de degradatiepoule van de vier de klasse speelde Steen zich veilig door een 0-1-zege bij BSC 2. Het was meteen Steens laatste compe titiewedstrijd, omdat het team op geheven wordt. In de promotie poule van de vijfde klasse won Hontenisse de titel door Nieuw Borgvliet met 0-9 te verslaan. Vo gelwaarde ging met 3-1 onderuit tegen MOC'17. Tweede klasse. Terneu- zen-Schijf 0-1: Terneuzen kwam al vroeg op achterstand, maar kreeg daarna kansen om terug in de wedstrijd te komen. Zowel voor als na de rust lag de lat in de weg. De gelijkmaker bleef uit. Zondag. Vierde klasse (poule 2): BSC 2-Steen 0-1 (0-0). Dewi Mari- man 0-1. Vijfde klasse (poule 1): Nieuw Borg- vliet-Hontenisse 0-9 (0-1). Fanny Kools 0-1, 0-2 en 0-3, Katrien de Vis ser 0-4, Femke Catton 0-5, Lisanne van de Broecke 0-6, Katrien de Visser 0-7, Lisanne van de Broecke 0-8, Kelly van den Abeele 0-9. MOC'17-Vogelwaarde 3-1 (1-0). Elo- die Nafa 3-1. Vijfde klasse (poule 2) Hulster- loo-WW'67 2-0 (0-0). Natasja Praet 1-0, Tanja Bleijenberg 2-0. Zaterdag. Vijfde klasse ZSC'62-Zaamslag 2-4 (1-2). Wille- mieke Verolme 1-1, Fleur Rademakers 1-2 en 1-3, Senna Riemens 2-4. Patrijzen-Koewacht 0-2 (0-1). Debby van Regenmortel 0-1, Maaike den Har- tog 0-2. Titeldroom spat uiteen door Aector Dooms CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Hij had er graag een nat pak voor over ge had maar zover kwam het zater dag niet. Trainer Ronny van Poucke van IJzendijke zag met zijn vrouwenteam de titeldroom op het sportpark Couwenhoek in Capelle aan den IJssel uiteenspat ten. Zwervers behaalde dankzij een 2-1 winst in een rechtstreeks duel tegen IJzendijke het kampioen schap in de tweede klasse B van het zaterdagvoetbal. Er restte voor Van Poucke niets anders dan het wegspoelen van de kater met een glas bier. „De titel moest de bekro ning worden van een prachtig sei zoen. Ze zouden mij bij terugkeer in IJzendijke in de vijver hebben gegooid, maar dat moeten we dan maar uitstellen tot in de nacompe titie. Dan is de temperatuur ook beter", sprak hij met een cynische ondertoon. De teleurstelling overheerste ech ter, want IJzendijke leed uitgere kend op de slotdag zijn enige com petitienederlaag. Een duur verlies tegen de enige concurrent Zwer vers, dat met een punt achter stand op de koploper aan het duel begon. Dat scenario veranderde al snel in het voordeel van de thuisploeg. Chamba Rimon liet na amper der tig seconden IJzendijke-keepster Liza Catseman kansloos. Van Poucke: „Ik had nog zó gezegd dat we scherp moesten staan. We lie pen meteen achter de feiten aan. Voor de rest kan ik mijn ploeg niets verwijten. Ze hebben twee honderd procent inzet getoond. Er zijn kansen gecreëerd. Het doel punt bleek achteraf de dood steek." IJzendijke herpakte zich na de vroege tegentreffer en nam gaan deweg het initiatief. „We hadden nog tijd om de achterstand weg te werken. Het zat ook niet mee. Dit is zuur", zei Rosanne Lammers la ter. De technisch begaafde speelster van IJzendijke werd geen meter vrijheid gegund door de Capelse verdedigsters, die naar alle midde len greep om haar af te stoppen. Daarnaast wekte de tegenstander irritatie met het simuleren van blessures, waardoor het spel onno dig vaak stillag. Desondanks hing een IJzendijks doelpunt in de lucht. Zo trof Maud Kuijpers de lat en uit een schitterende vrije trap van Lam mers stuitte Kelly van Leeuwe van dichtbij op de keepster van Zwervers. Lammers werd daarna een strafschop onthouden en Car men Foks kreeg ook nog een mo gelijkheid. In de tweede helft zetten de Zeeuws-Vlamingen de verdedi ging van Zwervers onder druk, maar het offensief bleef beperkt tot wat kansjes. IJzendijke verloor na een kwartier de grip op de wedstrijd. „We leden te veel balverlies, moesten risico's nemen en wil den het te veel forceren", vond Van Poucke. „Het geloof in een goed resultaat werd steeds min- d door Henk van de Voorde SAS VAN CENT - De titelstrijd tus sen de tennisteams van De Schelde en Animo nadert zijn climax in de hoofdklasse van de Zeeuwse dis trictscompetitie. De regerend kam pioen uit Vlissingen versloeg in Sas van Gent met 5-1 TC Drive, terwijl de Terneuzenaren in en van Zierik- zee met 6-0 wonnen. Animo staat met 31 punten aan kop met vijf punten voorsprong op De Schelde dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. De briga de uit Vlissingen moet donderdag in Clinge aantreden voor het in- haalduel tegen Game'78. Komende zaterdag, op de slotdag van de competitie, wordt in Ter neuzen de kraker gespeeld tussen Animo en De Schelde. De ijzig kalm tennissende Jurjen Mooi- broek opende in Sas van Gent met een 6-1 6-o-winst op Dono van Blackman, terwijl Mare Felius aan Duncan Blackman geen game hoefde af te staan. Ook Wesley Raemdock ging met 6-1 6-0 zwaar onderuit tegen Ferry Son- nemans. Wesley van Noord mocht lange tijd hoop koesteren op een positief resultaat tegen Mi chel Kokelaar, maar de West Zeeuws-Vlaming ging uiteinde lijk toch in drie sets het schip in. Felius en Sonneveld klopten in het eerste dubbel met regelmatige cijfers Donovan Blackman en Van Noord: 6-2 6-2. Het enige punt voor Drive werd behaald door de tandem Duncan Blackman/ Wesley Raemdonck die verras send Kokelaar en Van Housselt be dwong: 7-6 6-3. In Zierikzee klopten de Ani- mo-spelers Jeroen Alliet, Kevin en Kenny de Rooij en Bernd van Broekhoven in straight sets achter eenvolgens Jacco de Loof, Jasper Smit, Jorben Sprong en Koen de Bruijn. In het eerste dubbel wa ren Alliet en Kenny de Rooij met 6-1 6-2 te sterk voor het duo De Loof/Smit. Ook het tweede dub bel ging eenvoudig naar de equipe uit Terneuzen. Van Broek hoven en Kevin de Rooij bedwon gen met twee keer 6-2 De Bruijn/Sprong. „Wij zijn volledig klaar voor de clash tegen De Schel de", zei Animo-aanvoerder Coen Kaijser. Het middenmootduel Ga- me'78-Animo 2 eindigde in 3-3. Yerseke degradeert weer naar de eerste klasse, ondanks een gelijk spel tegen Sjef. Kopman Jens de Koster van de mosseldorpbewo ners won maar liefst met twee Vreugde bij Oiympia na het behalen van de titel in de vierde klasse van de keer 6-0 van Hans Calsyn. hockeycompetitie. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 86