Zorgen voor morgen bij Zeel. Middelburg SPORT 37 Spui ontloopt nacompetitie ondanks verlies MAANDAG 6 MEI 2013 I De spelers van Hontenisse zijn uitzinnig van vreugde na het behalen van het kampioenschap in de vierde klasse A van het zondagvoetbal, foto Camile Schelstraete je, omlijst met een zwart randje. Koploper Philippine speelde in de laatste wedstrijd van de competi tie met 2-2 gelijk tegen degradant Hulsterloo. „We hebben nog ge luk dat Steen verloor van Clinge, want anders hadden we vandaag met lege handen gestaan", keek trainer Rob van den Hemel van Philippine terug op het desas treus verlopen duel, waarin een 2-o-voorsprong in de laatste tien minuten uit handen werd gege ven. „Eerlijk gezegd had ik van daag niet op zoveel tegenstand ge rekend. We zakten onnodig terug na de 2-0. En dan krijg je het moeilijk. Deze tegenslag moeten we eerst een plaatsje geven. Maar laten we niet treuren, want Philip pine schrijft vandaag wel geschie denis. Voor het eerst in het be staan van de club gaan we in de derde klasse spelen." Of het daar iets in heeft te zoeken was gisteren bij velen de vraag. Trainersstaf, bestuur en spelers vinden dat Philippine wel toe is aan een stapje hoger. „Die promo tie verdien je omdat je zo hoog staat", vond Dennis de Nooijer. Dethlef Pieters van de technische commissie gaf aan dat er drie of vier veldspelers bij moeten ko men en één of twee keepers. Dan ny Pijke van Sluiskil zou hebben toegezegd. „Maar zekerheid heb je pas na de overschrijvingsdatum", hield Pieters een slag om de arm. „In de winterstop gaf de selectie aan voor promotie te willen gaan. We hebben goede jeugd en moe ten de eerste paar jaar in de derde klasse zien te overleven. Door de ze promotie houden we de groep bij elkaar." Hulsterloo-Philippine 2-2 (0-1). 12. Björn den Hamer 0-1, 75. Maarten van Hecke 0-2, 82. Dim de Waal 1-2, 89. Christoph Praet 2-2. Scheidsrech ter: T. van der Pluym (Oosterhout). Rode kaart (twee keer geel): Dieter Martin (Hulsterloo). Gele kaarten: Erik Goossens (Hulsterloo), Chiel de Smet (Philippine). Aantal toeschouwers: 450. MIDDELBURG - Nog vijf ploegen konden de nacompetitie ontlopen in de derde klasse van het zater dagvoetbal. 's-Heer Arendskerke was de ongelukkige. Een 3-3-ge- lijkspel tegen MZCV was niet ge noeg voor rechtstreeks lijfsbe houd. Spui verloor bij Domburg met 3-1, maar redde toch het vege lijf. De Noormannen speelde met 2-2 ge lijk tegen Apollo'69. Ook die uit slag was genoeg voor lijfsbehoud. DFS verloor met 5-3 van Nieuw- land en staat ook aan de goede kant van de streep. AZW ging met 3-1 onderuit te gen Nieuwdorp. De ploeg uit Axel kan zich opmaken voor de nacompetitie om promotie. Daar door zou het nieuwe FC Axel (de fusie tussen AZW en Axel) vol gend seizoen kunen debuteren in de tweede klasse. Tegenstander in de nacompetitie is WHS. Bij winst in die dubbele ontmoeting speelt AZW nog een dubbele fi nale, waarin het tweedeklasser schap kan worden veroverd. Domburg-Spui 3-1: Een heerlijke opening van een belangrijke wed strijd. Robin Geelen zorgde voor 1-0 en Gerben Spruijt verdubbel de de score. Een schot van twin tig meter door Jelmer de Pooter le verde aansluitingstreffer op. Daar na kreeg Spui een strafschop. De elfmetertrap van Mark Otterloo werd gestopt door Jacco Leijdek- kers. In een meer spannende dan goe de tweede helft hadden de Zeeuws-Vlamingen een veldover- wicht. Echter Domburg besliste de wedstrijd doordat Chiel Mara- nus voor 3-1 zorgde. AZW-Nieuwdorp 1-3: Voor bei de ploegen stond er niets meer op het spel. Zowel AZW als Nieuw dorp strijdt in de nacompetitie voor promotie naar de tweede klasse. Na knullig balverlies van AZW opende Niels Mulder de score voor Nieuwdorp. Op slag van rust verdubbelde Janick van As de sco re. Darius Cyrroes verkleinde de achterstand, maar Van As bepaal de de eindstand op 1-3. Bij de thuisploeg maakte Ronald Bakker zijn debuut in het eerste. door Jan Dagevos OUDENBOSCH - Daar stond hij dan. Terwijl de spelers van Zeelandia Middelburg in de middencirkel de kampioensschaal aan de meegereis de supporters toonden, volgde trai ner Ruud Pennings de feestelijke ta ferelen op enige afstand. „Het is het feestje van de jongens", zei de vertrekkende oefenmeester. „Ik gun het ze en ben hartstikke trots op de spelers. Wat mezelf betreft was het misschien wel de moeilijk ste titel uit mijn loopbaan." Die laatste opmerking verwees on der meer naar de zware laatste we ken, waarin Zeelandia Middel burg uit cadans was en de concur rentie in de derde klasse A van het zondagvoetbal nog akelig dichtbij kwam. Zondag, op de slotdag van de competitie, zette de Walcherse formatie op bezoek bij Victoria'03 alsnog de kroon op het werk. Na een zenuwslopend en spectaculair duel werd het 2-3. „We waren misschien niet de bes te van deze klasse, maar we heb ben op de goede momenten wel toegeslagen", zei Pennings. „Dat is knap voor zo'n jonge groep." De selectie hield zich ook verre van het rumoer dat na de winter stop bij Zeelandia Middelburg ont stond. Eerst stapte voorzitter Youssif Hamzaoui op wegens een verschil van inzicht over de koers van de club. Piet van der Maas nam het stokje over. Hij kon de functie van voorzitter echter niet combineren met zijn werk, waar na Walter Blondeel tot preses werd gebombardeerd. „Ik was één minuut voorzitter toen ik te ho ren kreeg dat onze trainer bij ons zou weggaan", vertelde hij op het veld in Oudenbosch. Ruud Pennings was als hoofdtrai ner en hoofd opleidingen voorbes temd om Zeelandia Middelburg naar grote hoogte te stuwen. Bei de partijen gingen januari 2012 een contract voor drie jaar aan, maar enkele weken geleden leed het huwelijk plots schipbreuk. Ook Pennings kon zich niet vin den in het beleid van de nieuwe bestuurders en besloot op te stap pen. „Vanaf dat moment was ik bij sommige mensen de gebeten hond", zei Pennings, die ook zon dag na de wedstrijd van een enke le supporter de nodige verwensin gen naar zijn hoofd geslingerd kreeg. „Ze mogen naar mij wij zen, maar ik heb alleen maar in vulling proberen te geven aan het beleid zoals dat bij mijn komst was voorgespiegeld. De opdracht was om uit die derde klasse te ko men, jeugd in te passen en toe te werken naar de eerste klasse." De jeugd was ook zondag in de laatste wedstrijd rijkelijk vertegen woordigd bij Zeelandia Middel burg. Met zijn 27 jaar was doel man Rick Wiegmans (hij vervul de in het duel met Victoria'03 een hoofdrol) de oudste, de jongste was Dennis Kovacevic. De zeven tienjarige dribbelaar etaleerde net als Wiegmans zijn klasse en scoor de voor rust na een prachtige solo een belangrijk doelpunt. „Er is dit seizoen op een gegeven moment verdeeldheid binnen de sponsorcommissie, de technische commissie en het bestuur ont staan", aldus Pennings. „Men heeft moeite om de koers te bepa len. Ik heb daar met het bestuur over gesproken. We kwamen daar niet uit, omdat ik heb aangegeven dat je het met jeugd alleen niet redt op een hoger niveau." Pennings pleitte dus voor verster kingen van buitenaf, maar vond daar geen gehoor voor. Het leidde tot een verwijdering. Vandaar dat Pennings, die komende week zijn komst naar VC Vlissingen be krachtigt, het zondag in dat op zicht ook over de moelijkste titel uit zijn loopbaan had. Ondertus sen zit Zeelandia Middelburg met de erfenis en moet het zo snel mo gelijk een trainer voor het nieuwe seizoen zien te vinden. De leiding dacht in Marco Groeneveld een ideale opvolger te hebben gevon den, maar de Goese trainer blijft SSV'65 trouw. Victoria'03-Zeelandia Middelburg 2-3 (1-2). 13. Dennis Tevel 1-0,19. Guust Malcorps 1-1, Dennis Kovace vic 1-2, 65. Jerfy Booy 1-3, 72. Jaimy Bakkenes 2-3. Scheidsrechter: G. Loos (Halsteren). Gele kaart: Rick Wieg mans, Guust Malcorps (Zeelandia Mid delburg), Ricardo de Wit (Victoria'03). 90. Rode kaart (twee keer geel): Ab- doe Abdenbi (Zeelandia Middelburg). Aantal toeschouwers: 350.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 83