Druiven zijn zuur voor Steen na verliespartij in derby tegen Clinge Vier treffers Van Sprundel in doelpuntenfestijn tegen RKJW I HW'24 klaart klus, Jong Ambon doet na één jaar weer stap terug 36 SPORT VIERDE KLASSE ZONDAG EF Ploeg uit Kloosterzande snoept Philippine op laatste speeldag de titel af Steen grijpt naast rechtstreekse promotie. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Na een bloedstollen de laatste competitieronde waren de druiven zuur voor Steen in de vierde klasse van het zondagvoet bal. In de derby tegen Clinge, dat zich veiligspeelde, ging de ploeg op eigen veld met 2-0 onderuit. Daardoor verspeelde Steen recht streekse promotie. Voor Steen rest nu, net als voor Oostburg (i-o-overwinning bij Ria W) en Luctor'88 (3-1-zege op Sluiskil) de nacompetitie. Kind van de rekening werd IJzendijke. De West-Zeeuws-Vlaamse forma tie verloor op eigen veld met 5-1 van kampioen Hontenisse en mag nu in een dubbele ontmoeting met Corn Boys proberen alsnog vierdeklasser te blijven. RIA W.-Oostburg 0-1: In een duel met van beide kanten weinig doelrijpe kansen, waren de bezoe kers in de tweede helft de boven liggende partij. Dit leverde een kwartier voor tijd de enige treffer van de wedstrijd op. Die kwam op naam kwam van Raoul Schip pers. De thuisploeg probeerde wel iets aan deze achterstand te doen, maar was eigenlijk de hele wedstrijd onmachtig. Door deze overwinning werd Oostburg win naar in de strijd om de derde pe- riodetitel. Biervliet-Patrijzen 2-2: De eerste helft van een wedstrijd waarin beide ploegen aan elkaar gewaagd waren, leverde geen treffers op. Na het openingsdoelpunt van Jor- di Verstraeten (1-0) leek Geoffrey de Haan zijn ploeg vijf minuten voort het einde de overwinning te bezorgen: 2-0. De bezoekers toonden echter veer kracht en kwamen in de slotfase door treffers van Edwin Capello en Richard Hardenbol alsnog langszij: 2-2 de eindstand. Steen-Clinge 0-2: De bezoekers leken meer doordrongen van het belang van een goed resultaat in dit slotduel. Het was op basis van hun inzet dan ook niet onver diend dat zij via een strafschop die werd benut door Emanuel Pauwels de score openden: 0-1. Steen had vervolgens pech dat zo wel een inzet van Sander van Re- mortele als van Jonas Roels tegen de lat eindigde, waardoor halver wege de 0-1-stand nog steeds op het bord stond. In de tweede helft voerde de thuisploeg de druk wat op, maar Clinge sloeg na een kwartier opnieuw toe via Chris Seghers: 0-2. Door deze tweede achtereenvolgende 0-2-nederlaag rest Steen nu slechts nog de na- competitie. Luctor,88-Sluiskil 3-1: Na een sterke eerste tien minuten van de bezoekers nam de thuisploeg het initiatief meer in handen. Dit leid de nog voor de thee tot een 2-o-voorsprong door treffers van Arno de Jonge en Stefan Boon man. Bovendien stond Sluiskil op dat moment ook nog maar met tien man in het veld na een rode kaart wegens natrappen. Ondanks deze ondertalsituatie kwamen de bezoekers in de zestigste minuut terug tot 2-1 via Jos Westerhout. De ploeg kreeg hierna ook nog een mogelijkheid op de gelijkma ker, maar enkele minuten later be sliste Roy van Leeuwen de wed strijd in het voordeel van de Zuid-Bevelanders: 3-1. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Aardenburg heeft een belangrijke'stap gezet richting rechtstreeks lijfsbehoud in de twee de klasse van het zondagvoetbal. De West-Zeeuws-Vlaamse ploeg versloeg RKJW met 8-4. Axel sloot de allerlaatste thuiswedstrijd in het zondagvoetbal af met een 4-4-ge- lijkspel tegen RCS. Terneuzen speel de zich definitief in veiligheid via een 2-0-overwinning bij Alliance. Aardenburg-RKJW 8-4: Begin december vorig jaar kende de heenwedstrijd een 8-4-eindstand in het voordeel van de ploeg uit Den Bosch. Zondag stond na ne gentig minuten dezelfde eind stand op het bord. De ruststand was 3-1. Doelpuntenmakers bij de thuisploeg waren Niek van Sprun del (4x), Bart van de Hemel (3x) en Brian Westbeek. Alliance-Terneuzen 0-2: In een matige wedstrijd werd er voor de rust niet gescoord. Na de thee bracht Remco van Leeuwen met een kopbal de 0-1 op het bord. De thuisploeg, die nog volop in de de gradatiestrijd is gewikkeld, werd definitief op de knieën gebracht door Can Kiran. Hij bepaalde de eindstand op 0-2. Door deze ver diende overwinning verzekerde Terneuzen zich definitief van lijfs behoud. Hontenisse lacht 't laatst Axel-RCS 4-4: In de allerlaatste thuiswedstrijd van Axel gaf inte rim-trainer Ralph Zegers bij een stand van 0-3 bij de rust geen cent meer voor de kansen van zijn ploeg. In de tweede helft, waarin RCS één keer het net vond, knokte Axel zich echter te rug tot 4-4 en pakte de ploeg in blessuretijd bijna nog de zege. Ste ven Visser, eerder tweemaal suc cesvol vanaf de stip, schoot in de extra tijd echter hoog over. Bas Dekker en Bart Rijckaert waren de andere doelpuntenmakers na mens de thuisploeg. Bij RCS wa ren dit Nicky van Merriënboer, André Siereveld, Marlo Janisse en Amine el Bekkaoui. door Peter van Kouteren en Jack Begijn IJZENDIJKE - Na een aantal keren in de nacompetitie naast promo tie naar de derde klasse te hebben gegrepen, verzekerde Hontenisse zich op de slotdag van de competi tie van de titel in de vierde klasse van het zondagvoetbal. De forma tie van Eric Vanhijfte won met 1-5 bij IJzendijke en profiteerde van misstappen van de concurrenten Philippine en Steen. Philippine verspeelde bij het gede gradeerde Hulsterloo in de slotfa se een 0-2-voorsprong en eindig de met een puntendeling: 2-2. Steen incasseerde op eigen veld te gen aartsrivaal Clinge een pijnlij ke 0-2-nederlaag. Hontenisse leg de het duel tegen IJzendijke in een vroeg stadium in een beslis sende plooi. De Oost-Zeeuws-Vla mingen leidden bij rust al met 1-4. De ontlading in het Hontenis- se-kamp was groot, toen bekend werd dat Philippine en Steen puntverlies hadden geleden. „We wisten dat we gepromoveerd waren, toen we hoorden dat Steen verloren had", glunderde Eric Vanhijfte. „Opeens hoorden we dat Hulsterloo gelijk had ge maakt. Wij waren toen al klaar en hebben nog een minuut of drie moeten wachten, voordat ook daar werd afgefloten. Dit is toch niet normaal? Een beetje onwerke lijk ook hoor. Hontenisse aanvaardde de terug reis pas na zes uur, omdat KN- VB-vertegenwoordiger Willy Spinnewijn in allerijl uit Nieuw-Namen naar IJzendijke moest, om namens de bond de kampioenen in het zonnetje te zetten. Op het eigen sportpark Prinsebos barstte het kampioens bal los. Hontenisse trof in IJzendijke aan vankelijk een taaie opponent. De thuisploeg begon ijzersterk en nam uit een vrije trap van Joël van Overloop verdiend een i-o-voorsprong. „We wonnen duels, creëerden de mooiste kan sen, maar stonden bij rust met 1-4 achter", stelde Robbie de Muijnck gelaten vast. „Elke keer dat ze aan de goal kwamen, werd het een doelpunt." Erik Vanhijfte: „We waren ongelooflijk effectief. Toen na de rust de 1-5 viel, geloof de IJzendijke er niet meer in." Hontenisse gaat zelf niet de boer op om de selectie te versterken. „We willen met deze jonge groep verder en zullen geen anders spe lers halen. Iedereen is welkom, maar we hebben heel veel talent volle jeugd. Die wordt elke maand beter." IJzendijke-Hontenisse 1-5 (1-4). 15. Joël van Overloop 1 -0,16. Luc van Waes (e.d.) 1-1, 22.1-2 Tom Rijk, 29. 1-3 Tom Rijk, 40.1-4 Pim van Jole, 60.1 -5 Kris van Meele. Scheidsrech ter: S. Telussa (Middelburg). Geel: Gertjan van den Dries (Hontenisse). Aantal toeschouwers: 150. Hulsterloo-Philippine 2-2: Een fantastisch feest had het moeten worden. De kampioensshirts la gen gestreken klaar in de dozen, de champagne stond koud en de bloemen waren besteld. Uiteinde lijk werd het een bescheiden feest- door Jos van Belzen MIDDELBURG - HW'24 deed in de derde klasse van het zondagvoet bal wat het moest doen om voor lijfsbehoud niet afhankelijk te moe ten zijn van andere ploegen. De ploeg uit Hulst won met 2-0 van het al gedegradeerde SC Gastel. Door een wat ongelukkige 3-1-ne- derlaag bij Internos en de winst van concurrent Meto op Cluzo- na, keert Jong Ambon na één sei zoen weer terug naar de vierde klasse. SC Gastel-HW'24 0-2: De bezoe kers kwamen op voorsprong toen een inzet van Niek Luime door de doelman van SC Gastel werd gekeerd waarna de HW'24-spe- ler via het been van een Brabant se verdediger alsnog de doellijn passeerde: 0-1. Bij de tweede tref fer van de bezoekers had Niek Luime niet de medewerking van een tegenstander nodig, nu schoot hij zelf de 0-2 binnen. Sc Gastel wist hier geen enkele mogelijkheid tegenover te stel len. Namens HVV'24 verscheen er nog wel enkele keren een spe ler alleen voor de doelman van de thuisploeg, maar de Zeeuws- Vlamingen toonden zich slordig in de afwerking zodat het bij 0-2 bleef. Internos-Jong Ambon 3-1: In de slotminuut van een tot dan doel puntloze eerste helft schoot Rem co Felius na een fraaie actie on houdbaar de openingstreffer bin nen: 0-1. Na de rust kozen beide ploegen meer dan in het eerste bedrijf de aanval. De Middelbur gers hanteerden hierbij veelal de lang bal, die vaak een prooi was voor de fysiek sterkere verdedi gers van Internos. Na de snelle 1-1 van Patrick Schalk waren er rond de zeventigste minuut enke le kansen op rij voor de bezoe kers. Zowel de kopbal van Rob bie van Iwaarden als kort daarna de inzet van Remco Felius werd echter, zij het met moeite, door doelman Werner Verhoeven ge keerd. Kort voor tijd bracht Jean Asu- kaniam de 2-1 op het bord, waar na Ashraf Chouiter in de laatste minuut de eindstand op 3-1 bepaalde, waarmee de gelukkig ste ploeg aan het langste eind trok. Voor Jong Ambon betekent dit in het jaar waarin de vereniging 55 jaar bestaat, na zaterdag de vreug de wegens het kampioenschap van de vrouwenploeg, een dag la ter het verdriet wegens de degra- De spelers van Zeelandia Middelburg vieren het kampioenschap van de datie van de hoofdmacht. derde klasse, foto Pim Waslander/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 82