Goes faalt opzichtig bij Blauw Geel '38 SPORT 35 Tern. Boys houdt nog enige hoop Degradatiespook even weg bij GPC Hoek 2 sluit af met overwinning KARAKTERISTIEK MAANDAG 6 MEI 2013 Hoek-middenvelder Regilio Pinas (links) kreeg na een langdurige knieblessure weer eens speeltijd in het duel met Nieuw-Lekkerland. foto Mark Neelemans men is aanwezig. Heel eenvoudig wordt dit niet, want het heeft al veel inspanningen gekost om de selectie op peil te brengen. En dit binnen onze huidige mogelijkhe den", verklaarde Landzaat. Inmiddels is er een tweede doel- door Aector Doorns vechel - Goes kan zich richten op de nacompetitie in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal. Met dank aan UNA dat concurrent Brabantia in de strijd om degradatie met 3-2 klopte, waardoor Goes zich verze kerde van de nacompetitie. „We hebben ons doel bereikt", zei Gé- rard de Nooijer zondag na afloop van de zware 5-1 nederlaag in Veg- hel tegen Blauw Geel '38. Dit was het enige positieve dat de Goes-trainer te melden had, want voor het overige had hij zich geër gerd aan het opzichtige falen van zijn ploeg. „Dit is een blamage. Het is belachelijk, wat we hier hebben laten zien." Goes startte in nagenoeg dezelfde opstelling als tegen Groene Ster, waarvan vorige week overtuigend met 3-0 was gewonnen. Alleen man aangetrokken. Het gaat om de negentienjarige Belg Davy Versprille, afkomstig van Wette- ren (derde klasse nationaal in Bel gië). Degradant Nieuw Lekkerland had zaterdag nauwelijks iets in te Shannon Braafhart speelde niet vanwege een blessure. Daardoor stond Thijs van den Dries in het centrum van de verdediging. Zo goed en gedreven de Goesenaren een week eerder tegen Groene Ster speelden, zo lusteloos was het optreden tegen de ploeg uit Veghel. „We hadden vandaag een laatste kans om te ontsnappen aan de nacompetitie, maar daar heb ik niets van gemerkt. Ik miste de winnaarsmentaliteit." De kri tiek van De Nooijer ging verder. „Ze waren alleen maar met het Be vrijdingsfestival bezig." Goes begon nog goed aan de wed strijd. Josimar Pattinama kreeg de eerste kans. De spits, gelanceerd door Gert-Jan Tierie, schoot de bal onzuiver in en raakte het lichaam van doelman Sander Maas. Een minuut later verraste Murat Korkmaz de Goes-doelman Matthew Lentink met een af brengen in Hoek. De thuisploeg verzuimde om de Zuid-Hollan ders al voor de rust naar een kans loze nederlaag te spelen. Uit diver se goede mogelijkheden schoten Jorrit D'Haeseleer en Kyle Does burg in de eerste helft raak. Al standsschot. Na ruim een kwar tier stond het 2-0 door Alexander Mols. Beide ploegen gaven veel ruimte Blauw Geel '38-Goes 5-1 (3-0). 7. Murat Korkmaz 1-0,17. Alexander Mols 2-0, 35. Emiel van der San- den 3-0, 54. Emiel van der Sanden 4-0, 56. Emiel van der Sanden 5-0, 72. Lorenzo de Groot 5-1. Scheids rechten K. Mandemakers (Waal wijk). Aantal toeschouwers: 300. Goes: Matthew Lentink; Milton Roemeratoe (46. Rick de Punder), Gert Jan van Leiden, Thijs van den Dries, Trung Tran (46. Dangelo Martien); Wouter de Craene (46. Yves Nyemb), Gert Jan Tierie, Ray Kroon, Lorenzo de Groot; Robin de Pagter, Josima Pattinama. snel in de tweede helft maakte Damiën Muller de 2-1 voor een nog tegenspartelend Nieuw Lek kerland. Daarna stelde Hoek orde op zaken door doelpunten van Raymond Wolff, Doesburg en nogmaals Wolff. weg. „Alleen wij deden er niets mee. Wij maakten steeds de ver keerde keuzes en door onze fou ten konden zij scoren", verbeet De Nooijer zijn teleurstelling. Zo speelde Trung Tran bij de derde Brabantse treffer de bal in de voe ten van Emiel van der Sanden, die dankbaar profiteerde. De Nooijer bracht na de rust Dan gelo Martien, Rick de Punder en Yves Nyemb in. Met de switch naar drie spitsen moest de matige verdediging van de thuisploeg op de proef worden gesteld. Dat pak te verkeerd uit. Na tien minuten stond het 5-0 door doelpunten van Van der Sanden. Bij de laatste treffer deelde Gert Jan van Leiden in de malaise door de bal te zacht terug te koppen op zijn doelman. Lorenzo de Groot redde de eer voor Goes. De Bevelandse ploeg speelt in de nacompetitie tegen Wittenhorst uit Horst. terneuzen - Hoewel het al weken zit aan te komen, is Terneuzense Boys met de laatste speeldag in aantocht nog altijd niet gedegra deerd. De eersteklasser boekte za terdag een 1-3-zege op Drecht- streek. Alleen bij winst op De Zwerver en verliespartijen van GPC Vlissingen en Altena kan de ploeg van trainer Eddy van der Hooft rechtstreekse degradatie ontlopen. Tegen Drechtstreek was Terneu zense Boys de eerste twintig mi nuten de onderliggende partij. De thuisploeg kwam dan ook ver diend op voorsprong via Ruben Timmermans. Daarna herpakten de bezoekers zich en kregen zij kansen. Door een geschampte kopbal in de verre hoek van Niels Breijaert uit een vrije trap van Ibrahim Eryürük werd er met een stand van 1-1 gerust. In de tweede helft drong Drecht streek in eerste instantie aan, maar maakte Terneuzense Boys de doelpunten. Robert Rijnberg schoot in de 59e minuut raak in de verre linkerhoek toen een afge ketste vrije trap voor zijn voeten belandde. Vervolgens counterden de Zeeuws-Vlamingen naar een 1-3-voorsprong, meteen ook de eindstand van het duel. Marco Faassen was in de 83e minuut het eindstation van die aanval. Terneuzense Boys pakte in de laat ste acht duels elf punten middels twee zeges, vijf gelijke spelen en een nederlaag. „We zijn net iets te laat op gang gekomen. Voor dien heeft het ons iets te veel aan geluk ontbroken", zei trainer Van der Hooft. vlissingen - GPC Vlissingen doet weer mee in de eerste klasse C. Michel Leonhart greep na het ver loren thuisduel met Oranje Wit (0-2) halverwege april rigoureus in en dat heeft zijn ploeg geen windeieren gelegd. De trainer koos de laatste weken voor elf spe lers met 'een GPC-cultuur'. Zij wonnen twee weken geleden al van Pelikaan en zaterdag flikten ze het kunstje weer. Dit keer werd met 2-1 gewonnen van Roda Boys. Daardoor kunnen de Vlissin- gers komende zaterdag bij winst op Sliedrecht rechtstreekse degra datie voorkomen. Menancio Wee- da en Remon de Vlieger bezorg den GPC een 2-o-voorsprong. Özcan Özkaya schoot namens Ro da Boys raak vanaf elfmeter. hoek - De reserves van Hoek na men zaterdag met opgeheven hoofd afscheid van de hoofdklas se voor tweede elftallen. Thuis sloot Hoek 2 de competitie af met een 3-0-zege op WGZ 2. Nadat de eerste helft gelijkop gegaan was, zorgde Regilio Pinas vlak voor de rust voor 1-0. WGZ 2 pro beerde daarna de wedstrijd nog wel naar zich toe te trekken, maar tot treffers leidde dat niet. Hoek 2 sloeg daarna definitief toe via Mar co Doens en Marco Hamelink.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 81