Kloetinge wacht nog een spannend weekje I I Periode Zaamslag 34 SPORT HOOFDKLASSE ZATERDAG Op weg naar de derde-periodetitel boekt Hoek een eenvoudige 5-1-zege op Nieuw Lekkerland. Vlissingen nog steeds op koers EP KARAKTERISTIEK KARAKTERISTIEK door Jan Dagevos RIDDERKERK - Het was zaterdagmid dag in de catacomben bi] RWH dringen geblazen voor de televisie. De spelers van Kloetinge wilden na de 2-1-nederlaag weten hoe het de concurrentie was vergaan. Mondjes maat kwamen de uitslagen binnen en betrokken de gezichten. De re sultaten stemden niet vrolijk. „Het wordt nog een spannend weekje", was de conclusie van trai ner Diederik Hiensch. Kloetinge zal zich op de slotdag van de com petitie in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal in veiligheid moeten zien te voetballen. De club heeft nog één punt nodig. Pi kant detail: dat ene punt zal moe ten worden afgedwongen in de derby tegen Hoek. En dan te be denken dat de Zeeuws-Vlaamse opponent een overwinning moet halen om zeker te zijn van de pro- motiestrijd. „Er zijn vele opties die naar lijfsbehoud kunnen lei den", zei Hiensch. „Maar het bes te is om tegen Hoek de punten te pakken. Dan zijn we niet afhanke lijk van de resultaten op de ande re velden." Kloetinge had dit seizoen lange tijd een onbezorgd leven in de hoofdklasse, maar na het afhaken van enkele routiniers (John Schot, Arjan van der Smissen en Corné Schilperoort) kwam langzaam maar zeker de klad in de presta ties. In de laatste periode werden uit acht wedstrijden slechts vijf punten gehaald. Dat staat in schril RWH-Kloetinge 2-1 (1-1). 24. Gui- do Luiten 1-0,40. Tom Blomaard 1-1, 52. Andrew Dias 'd Ullois 2-1 (strafschop). Scheidsrechten H. J. G. M. van Beek (Cothen). Aantal toeschouwers: 350. Kloetinge: Jaco van der Schee; Gijs Retera, Sjors Lankhaar, Michel Maaskant, Timo Jansen; Mark Schuit, Roy Mulder (84. Sofyan Az- zagari), Rick Mulder (78. Justin Ie Conté), Mats Willemse; Daan Es- ser en Tom Blomaard. contrast tot het puntentoaal in de eerste (12) en tweede periode (15). Het heeft volgens Hiensch te ma ken met een complex aan facto ren. Blessures, een te hoge kaar- tenlast (dus veel schorsingen), ge mis aan ervaring, een scheidsrech terlijke dwaling en een vormcri sis. De gedachten zullen wat dat betreft nog wel eens teruggaan naar het uitduel met laagvlieger Nieuw Lekkerland. Kloetinge liet zich toen de kaas van het brood eten en verloor onnodig. Zaterdag tegen RWH liet Kloetin ge, dat zes spelers miste, wel zien in de hoofdklasse thuis te horen. De Bevelandse formatie kende ve le omzettingen, maar het zat tac tisch goed in elkaar en het spel was bij vlagen sterk. „Ik kan nie mand iets verwijten", zei Hiensch. Kloetinge opende via Mats Wil lemse sterk in Ridderkerk. De middenvelder had echter pech dat de bal na een prachtig schot op de lat belandde. Tegen de verhou ding in nam de thuisclub in de 24e minuut de leiding. De defen sie van Kloetinge verkeek zich op een hoge bal en Guido Luiten kon vervolgens Kloetinge-doelman Ja- co van der Schee met een lob ver schalken: 1-0. Nog voor rust werd het gelijk via een vloeiende aan val over links. Daan Esser bedien de Tom Blomaard, die de bal te gen de touwen schoot: 1-1. Na de pauze deed een schlemielig moment Kloetinge de das om. Mi chel Maaskant probeerde in de 52e minuut een schot te blokken en kreeg de bal tegen de hand. De verdediger mocht dan zijn han den keurig langs het lichaam heb ben, de arbiter besliste anders en legde de bal op de stip. Andrew Dias d'Ullois schoot raak: 2-1. Kloetinge drong aan, maar RWH-doelman Jaco van der Belt redde op een inzet van Mark Schuit. Tot overmaat van ramp zag arbiter Van Beek ook nog een handsbal van een RWH-verdedi- ger over het hoofd. Sjors Lankhaar kondigde zijn ver trek aan bij Kloetinge. De verdedi ger heeft te veel moeite om zijn studie in Rotterdam te combine ren met voetbal. Nacompetitie gaat voor alles door René van Stee HOEK - Hoofdklasser Hoek gooit al les op de nacompetitie. Zoveel werd zaterdag duidelijk na de 5-1-thuiszege op Nieuw Lekker land. Bij een overwinning in het laatste competitieduel met Kloe tinge verovert de ploeg van trai ner Kenny Verhoene over een klei ne week de derde-periodetitel. Dinsdag speelt Hoek echter de halve finale van de districtsbeker in Hendrik-Ido-Ambacht tegen ASWH. Zoals het er nu naar uit ziet wordt de selectie voor dit duel gespaard. „Jammer, maar we vinden dat we niet anders kunnen", zei Hoek- trainer Kenny Verhoene na af loop. „Het klopt niet. Het is niet correct dat we in de beslissende fase van de competitie ook nog een halve finale voor de beker moeten spelen. Het feit dat aller lei competitieschema's in de war werden gestuurd door de lange winterperiode, vind ik daarbij trouwens van ondergeschikt be lang. Het is simpelweg een kwes tie van keuzes maken. In ons ge val gaat de competitie voor. Er is een heel jaar toegewerkt naar een hoogtepunt. Een bekerwedstrijd, hoe belangrijk ook, mag dit pro ces niet verstoren. Blessures of an der onheil kunnen we in de aan loop naar zaterdag tegen Kloetin ge niet gebruiken." Om er veelbe tekenend aan toe te voegen: „We kunnen ASWH ook nog treffen in de nacompetitie." Uiteraard had Verhoene graag op twee fronten mee willen blijven strijden. Anderzijds is Hoek door het bereiken van de halve finale in de districtsbeker al verzekerd van deelname aan de KNVB-be- ker. „Op dat vlak is een belangrij ke doelstelling al gehaald. Dat je nu wellicht een mooie prijs mis loopt, nemen we op de koop toe." Hoek-Nieuw Lekkerland 5-1 (2-0). 7. Jorrit D'Haeseleer 1-0, 21. Kyle Doesburg 2-0,49. Damiën Muller 2-1, 53. Raymond Wolff 3-1, 55. Kyle Doesburg 4-1, 63. Raymond Wolff 5-1. Scheidsrechter: P. van Gijzen (Goudswaard). Gele kaart: Raymond Wolff (Hoek). Aantal toeschouwers: 500. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Giovanni Siereveld, Lionel Fitsch, Thomas van den Houten; Reguillo Vandepitte; Raymond Wolff (79. Regilio Pinas), Sebasti an Hermans (66. Alain van Mieg- hem), Tim de Meersman; Kyle Doesburg (64. Guillaume Clincke- maillie), Jorrit D'Haeseleer. De Zeeuwse derby tegen Kloetin ge krijgt een extra zware lading. In de heenwedstrijd won de Beve landse ploeg met 1-0 op het veld van Hoek. De revanchegevoelens bij Hoek zijn zodoende groot. Om klassebehoud definitief veilig te stellen heeft Kloetinge nog een punt nodig. „Er zit bij beide teams veeldruk op, al denk ik dat die voor ons positiever is", stelde Verhoene. „Natuurlijk, we moé ten winnen. En bij een derby ko men altijd speciale krachten vrij. Maar als wij van onszelf vinden dat we beter zijn dan Kloetinge, behoren we de klus te klaren. We gaan zeker niet rekenen. We wil len het geheel op eigen kracht doen en niet afhankelijk worden van anderen." Het vertrouwen bij Hoek is groot. Met name ook omdat de selectie sinds lange tijd voltallig is. Zo kreeg de van langdurige kniebles sure herstelde Regilio Pinas zater dag weer speelminuten in een wedstrijd die op een abominabele grasmat van een matig gehalte was. Het is echter de vraag of Jor rit D'Haeseleer volgend seizoen nog van de partij is bij de Zeeuws-Vlaamse ploeg. De top scorer in de competitie (veertien treffers) had de intentie om te ver trekken. Een stage bij Eindhoven liep op niks uit. Ondertussen heeft de selectie van Hoek voor volgend seizoen grotendeels vorm gekregen. D'Haeseleer zei zaterdag dat hij bij zijn huidige ploeg wil blijven, maar dat dit in belangrijke mate afhangt van wat het bestuur nog wil. Ook Verhoe ne wil de aanvaller graag behou den. Technisch-manager Fred Landzaat meldde op zijn beurt dat de knoop nog niet is doorge hakt. „Maar de wil om er uit te ko- MIDDELBURG - Met nog een wed strijd te spelen ligt VC Vlissingen op koers voor een nacompetitie- plaats. Ondanks een 1-1-gelijkspel tegen Longa blijft de zondag-eer steklasser derde. Die positie geeft recht op het spelen om promotie naar de hoofdklasse. Zondag werd het, na een blik- semstart van de Walchenaren, 1-1. Bij de thuisclub werden twee goals afgekeurd. Randy de Dreu opende de score namens VC Vlis singen. Daarna verzuimde de ploeg het duel definitief te beslis sen. Toen Vlissingen na de pauze hoor de dat Best Vooruit, concurrent om de derde plaats, achter stond, gingen alle remmen los. Lars de Voogd leek de 2-0 te maken, maar zijn doelpunt werd afgekeurd. Even later viel de goal aan de an dere kant wél. Uit één van de spaarzame kansen voor de Tilbur- gers scoorde Piet Adams. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Zaamslag kan zich opmaken voor de nacompetitie, want door een 1-1-gelijkspel tegen Zwaluwe pakte de ploeg de derde periodetitel. Oostkapelle degra deert ondanks een 2-1-zege op VCK. Serooskerke, VCK en Arne- muiden gaan onderling uitmaken wie zich op de slotdag veilig speelt. Zaamslag-Zwaluwe 1-1: Zaam slag begon redelijk aan het duel, maar de pressie op de goal van Zwaluwe leverde niets op. Na tien minuten bezorgde Maurice Spran- gers Zwaluwe zelfs een o-i-voor- sprong. In de veertiende minuut schoot Zaamslag-aanvoerder Joris Rademakers met een strak schot zijn ploeg naar de gelijkmaker. Zaamslag domineerde daarna, maar naarmate de tijd verstreek leek het er op alsof de zenuwen de overhand kregen. In de nacom petitie treft Zaamslag op 18 en 20 mei Roda Boys. De Zeeuws-Vla mingen spelen eerst thuis. Arnemuiden-Dinteloord 1-1 (0-0). Danny Verhoeven 0-1, Bastiaan Groot- jans 1-1. Oostkapelle-VCK 2-1 (2-0). Arjan Pat- tenier 1 -0 en 2-0, Erik Goudt (straf schop) 2-1. Serooskerke-WC'68 3-2 (1-1). Jeroen Geerse 1-0, Gijs Adriaansen 1 -1Bart Vane 1 -2, Alex Jobse 2-2, Jor- den Louwerse 3-2. Dauwendaele-Heinkenszand 7-3 (4-0). Peter van Gorsel 1 -0, Mart de Kroo (penalty) 2-0, 3-0, 6-3 en 7-3, Martijn Simonse 5-1 en 5-2, Alex van Dongen 5-3, Jaap de Kroo 4-0, Timme Kwast 5-0. SSV65-Klundert 2-1 (0-1). Christian Fuanani 0-1, Arjan Pijnen (strafschop) 1-1, René Zwamborn 2-1. Duiveland-Bruse Boys 1-1 (0-1). Ge rard Vogel 0-1, Ronald Zwager 1-1. I Lorenzo de Groot redde de eer namens Goes in het duel met Blauw Geel '38. archieffoto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 80