ZEEUWS-VLAANDEREN Een 1500 meter lang lint VW organiseert ballonvaarten boven de regio almanak Automerk www.pzc.nl/foto cultuur Marco Beasley opent zomerprogramma van MuziekPodium zeeland Paul Scheffer spreekt over 'de afgewende blik' Miljoenenproject westelijk van de Braakman richt zich helemaal op paardensportliefhebbers. Plan resort Equus in steigers door Wout Bareman biervliet - Westelijk van de Braak man wordt volgend jaar begon nen met de bouw en aanleg van het Resort Equus Zeeland. Het is een lifestylepark dat helemaal ge richt is op paardenliefhebbers. Het idee is uniek in West-Europa. Initiatiefnemer van het miljoenen project is ondernemer Jack van Harn uit Biervliet. Hij heeft de fi nanciering rond en ook de ge meente Terneuzen gelooft in de opzet. Vóór juli legt de gemeente het ontwerp-bestemmingsplan voor de inrichting van het gebied ter vi sie. Het resort wordt ingericht als ruiterdomein. Het beslaat onge veer 30 hectare, waar ruimte is voor vijftig villa's op kavels van 1500 vierkante meter. Er komt ho telaccommodatie in combinatie met horecavoorzieningen, alle mo gelijke faciliteiten voor paarden, veel groen en vijftig parkeerplaat sen. Van Harn: „Het paard, ruimte en kwaliteit van leven staan cen traal. Kopers van een kavel mogen helemaal zelf bepalen hoe hun huis eruit gaat zien. Ze mogen ge bruikmaken van onze architec ten, maar kunnen dat ook hele maal zelf regelen. Het gaat om in vesteringen van gemiddeld een half miljoen euro. Moeten wij de kopers dan gaan vertellen, hoe hun woning eruit moet gaan zien?" Van Harn - opererend on der de firmanaam Jazee bv - ont wikkelde het plan al in 2006. Nu is het echt concreet. Hij werkt sa men met makelaar Hendrik van Hoeve uit Terneuzen. „Ik ben al tijd al overtuigd geweest van de potenties van het Braakmange- bied. Het is een uniek gebied, dat door de gemeente nog te onvol doende wordt uitgebuit. De komst van de Oostappen Groep als exploitant van het recreatiedo mein is een enorme impuls. Ik sluit daar graag bij aan." Van Hoe ve heeft enige tijd terug een plan ingediend voor een golfterrein in Braakman-zuid en het CDA in Terneuzen lanceerde alweer een tijd terug het idee in hetzelfde ge bied een sportbos aan te leggen. KOEWACHT - Duizenden bezoekers schuifelden zondag langs het 1500 meter lange lint van kramen aan weerszij den van de grens. De ruim 200 marktkramers deden goe de zaken tijdens de 29ste editie van de grensoverschrij dende internationale Meimarkt in Koewacht en de terras jes zaten overvol. De opening had een internationaal tint je. Dit jaar was Terneuzen de gastgemeente. Samen met zijn collega's uit Stekene en Moerbeke verrichtte burger vader Jan Lonink de openingshandeling. Hij loste postdui ven. Vanwege Bevrijdingsdag werden de genodigden bege leid door twee leger jeeps. Behalve de markt was er ook heel wat animatie, foto Mark Neelemans Van Harn: „Ook de plannen voor een sportcomplex tussen Hoek en de Braakman, met een nieuwe ac commodatie voor w Hoek, liggen nog op tafel." De ondernemer vindt dat de ge meente op het gebied van ruimte lijke ordening moet kiezen voor een andere benadering. „Stop met het maken van plannetjes voor Hoek, Biervliet en Philippine. Ze grenzen stuk voor stuk aan het Braakmangebied. Beschouw dat dan ook als één gebied, met de Braakman als centraal punt. Zo ontstaat er meer samenhang." Bin nenkort starten Jazee bv en make laar Van Hoeve een wervingscam pagne voor het nieuwe resort. terneuzen - De VW Zeeuws- Vlaanderen organiseert van juni tot en met oktober ballonvaarten vanaf het zweefvliegterrein in Axel. Elke eerste zaterdag van de maand is er een ballon gereser veerd voor liefhebbers die Zeeuws-Vlaanderen vanuit de lucht willen zien. De prijs is 135 euro per persoon. Reserveren kan bij de WV-winkels. De eerste bal lonvaart is op 1 juni. Informatie: VW op 0115-621 022 of via e-mail info@vwzvl.nl. Tip? redactie@pzc.nl Ze moest er nu toch echt aan gelo ven; de auto moest een grote beurt hebben. Bang voor wat er komen ging, bracht de 26 jarige vrouw af komstig uit Kapelle haar kana rie-gele wagentje naar de garage. Daar eenmaal aangekomen, keken de monteurs haar enigszins vreemd aan. „Dit soort auto hebben wij hier niet", meldde er een met een grijns op het gelaat. „Maar dit is toch de Citroen gara ge?", vroeg ze vertwijfeld. „Jazeker, maar u hebt een Nissan!", antwoordde de monteur. De vrouw wist niet hoe snel ze weg moest komen in haar 'Citroen Alm- era, terwijl ze de monteurs achter haar hoorde gieren van het lachen. MAANDAG 6 mei 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73