Mark Boot haalt zij'n gram in Wemeldinge Havermans laat zich niet een tweede keer verrassen SPORT 41 Sparta-Lokeren bij sv Smerdiek Smerdiek sluit af met nederlaag Eerste seizoenszege getergde Duinkerke MAANDAG 6 MEI 2013 lachen en hardlopen van start in de eerste editie van de Ladiesrun in Goes, foto Johan van der Heijden haar voor het mooie evenement en vertelden haar dat ze in 2014 zeker weer van de partij zullen zijn. „Dit jaar konden er iets min der dan 530 vrouwen starten en dat aantal willen we volgend jaar minimaal evenaren. We maken het evenement misschien dan nog wel iets groter", mijmerde de organisator. „Daar is echter nog geen beslissing over genomen. We willen de gezelligheid behou den. Misschien moeten we het aantal inschrijvingen toch tot 530 beperken. We willen er andere evenementen bij betrekken. Dan denk ik bijvoorbeeld aan een wan deltocht of aan een danswed strijd. Dan wordt het pas echt een ladiesday." Laurey van den Berge schreef de eerste editie van de Ladiesrun in Goes op haar naam. Ze liep de tien kilometer als snelste in een tijd van 37.10 minuten. Op de vijf kilometer waren de gezusters Van Anrooij uit Kapelle de twee sterk- sten. De zestienjarige Lindy liep de afstand in 20.13 minuten, haar vier jaar jongere zusje Shirin kwam 45 seconden later als twee de over de finish. SINT-MAARTENSDIJK Sparta werkt in de voorberei ding op het nieuwe voetbal seizoen een wedstrijd in Zeeland af. De Rotterdamse eerstedivisionist speelt op 17 juli in Sint Maartensdijk te gen Sporting Lokeren. De Belgische ploeg komt in de hoogste klasse uit De ontmoeting op sportpark Haestinge, de thuishaven van sv Smerdiek, begint om 19.00 uur. SINT-MAARTENSDIJK De voetbalsters van Smer diek stonden zaterdag in de hoofdklasse A voor de zes tiende keer dit seizoen met lege handen. Het thuisduel met RVVH uit Ridderkerk ging met 0-1 verloren. De ploeg uit Sint-Maartensdijk kreeg nog wel enkele goede scoringskansen. Deze week zal worden be kendgemaakt wie de ver trekkende coach Wim Scherpenisse volgend sei zoen opvolgt. HOOGERHEIDE loannathan Duinkerke heeft zondag op overtuigende wij ze de wedstrijd voor ID-ren- ners in Hoogerheide op zijn naam geschreven. De Goe- senaar was getergd omdat hij er dit seizoen nog niet in geslaagd was een wedstrijd te winnen. Na de eerste ron de schakelde Duinkerke even iets hoger en toen moest de rest van de deelne mers passen. Met twee mi nuten voorsprong werd hij eerste. De vierde plaats werd ver rassend opgeëist door Otto de Vriendt uit Terneuzen, terwijl Marijn Stahl uit Hoek keurig vijfde werd. door Herman Heuvink —F~ WEMELDINGE - Mark Boot heeft de tweede clubcross van MC de Sproeier op zijn naam geschreven. De motorcrosser uit Burgh-Haam- stede kwam in Wemeldinge uit in de MX 1-klasse en won beide man ches. Dat was voor de 21-jarige coureur een opsteker, nadat hij vo rige week tijdens een wedstrijd om het Open NK niet verder kwam dan drie ronden in de eerste man che. De zuiger ging kapot. De MX 1 was samengevoegd met de MX 2 viertakten. De sterkste in deze klasse was Marvin Boone uit Yerseke. Daarachter werd fel ge streden om de andere ereplaat sen. In de eerste manche was de tweede plaats voor Björn Oreel. In de tweede heat kwam hij ech ter niet verder dan een zevende plaats, waardoor hij vijfde werd in de dagklassering. Bij de veteranen was Erik van der Wekken uit Zierikzee de beste, terwijl Anco Grinwis uit Oud dorp de clubklasse op zijn naam schreef. Joost Serrarens uit Lams- waarde, die derde was geworden bij de veteranen, zag zijn zoon Dylan zegevieren bij de 65 cc klei ne wielen. door Wim de Vos Mark Boot reed ijzersterk in We meldinge. S HEER HENDRIKSKINDEREN - Het leek zaterdagmiddag op een zelfde scenario uit te draaien als een week eerder in de TMZ-koers van Rilland. De wielerronde van Goes van zaterdag had dezelfde hoofd rolspelers als de wedstrijd van een week eerder. Dit keer waren de rollen echter omgedraaid. Nu ze gevierde Ruud Havermans en Johnny van der Klooster werd tweede. In Rilland liet Havermans zich in de sprint kloppen door Van der Klooster. Daar had Havermans blijkbaar van geleerd. Zaterdag reed de Brabander met nog zo'n drie kilometer te rijden weg bij zijn medevluchters en hij hield zijn kleine voorsprong tot op de meet vast. Zijn rivaal uit Lewe- dorp spurtte daarna naar de twee de plaats. Havermans, Nederlands kam pioen bij de masters 40, was in de finale niet meer zeker van zijn zaak. „Met een paar sterke spurters in de kopgroep twijfel de ik behoorlijk. Toen ook Step- han Borsboom in de laatste kilo meters er vandoor ging, zag ik de overwinning opnieuw aan mijn neus voorbij gaan", was de eerste reactie van de coureur uit Nieuw-Vossemeer. Maar het kwam uiteindelijk toch nog goed. Op het door de stevige wind ui terst lastige parkoers was er nog behoorlijk wat werk aan de win kel voor Havermans. Hij wist uit eindelijk de kopgroep nog te be reiken en het spel kon opnieuw beginnen. In de boeiende finale liet Havermans zich niet verras sen. Terwijl de achtervolgers Van der Klooster en Borsboom elkaar even leken aan te kijken wie het gat zou dichtrijden, reed Haver mans naar een voorsprong die uiteindelijk groot genoeg bleek om als winnaar over de streep te kunnen gaan. „Ik wist dat ik het nog kon, omdat ik eerder al twee wedstrijden had gewonnen. Maar je weet uiteindelijk maar nooit hoe een wedstrijd ver loopt", sprak de fortuinlijke Ha vermans. Tonnie Akkermans uit Etten- Leur bevestigde zaterdag maar weer eens zijn vorm bij de ama teurs 40+. Hij klopte zijn ploeg genoot lan Muis uit Giessenburg." In de D-categorie was ditmaal de zege voor Abel Pot uit Kapelle. Diens plaatsgenoot William Ro- mijn was de snelste in de S/P-klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71