Vosmeer gaat met prijsje aan de haal Hontenisse lachende derde in vierde klasse Kapelle vergeet uit te lopen op de twee concurrenten 40 SPORT Terneuzen veilig, Aardenburg houdt hoop Yerseke naar eerste klasse LADIESRUN GOES door Jos van Belzen MIDDELBURG - Ondanks een ruime nederlaag bij Vivoo (4-0) plaatste Vosmeer zich in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal toch voor de nacompetitie. Robur verraste met een 2-1-overwinning bij Divo, de nummer vier van de ranglijst. Vivoo-Vosmeer 4-0: De thuis ploeg had in de eerste helft een licht overwicht. Na de openings treffer van Kevin Loos in de twin tigste minuut liep de teller in de laatste tien minuten van het eer ste bedrijf ineens hard op naar 4-0. De doelpuntenmakers waren Dave de Crom, Dimitri Ceuppens en Tim Sannen. Na rust was de wedstrijd meer in evenwicht Divo-Robur 1-2: Na de openings treffer van de thuisploeg waren er een aantal opgelegde kansen voor de ploeg uit Goes, maar die wer den niet benut. Toch werd het in de 35e minuut gelijk dankzij Da niël Schijf. De tweede helft was voor Robur, dat echter lange tijd verzuimde te scoren. Pas in de slotfase bezorgde invaller Tarik zijn ploeg de overwinning. Hansweertse Boys-NSV 0-4: Eer der dit seizoen werd het in Nis pen 12-0 en ook nu stond het na een half uur al 0-3 door treffers van Maarten Rockx, Ronnie Ker sten en Steven Eist. De rust werd door interim-trainer Jules de Vries benut om zijn ploeg op te roepen 'vooral te blijven voetbal len en zo dubbele cijfers te voorko men'. Met succes, want alleen Flo- rian van Gastel scoorde nog maar. Volharding-Renesse 3-3: On danks de zes treffers was het vol gens beide partijen een wedstrijd om snel te vergeten. Van beide kanten was er sprake van weinig tempo en weinig strijd. Namens de thuisploeg was Kevin van Iersel tweemaal trefzeker en namens Renesse troffen Ruben de Boer en Vincent Goedegebuure doel. Daardoor was het 2-2 bij rust. In de tweede helft bracht Rob Schnitsels de bezoekers op nieuw op voorsprong (2-3), maar met zijn derde treffer van die mid dag bracht Kevin van Iersel Volhar ding langszij. Vijfde klasse A. Breskens-Kwadendamme 2-0: Breskens kwam moeizaam op gang in het kampioensduel. Ken nelijk speelden de zenuwen de koploper parten. Hoewel Ned de Looze en Meivin Boone in de eer ste helft dicht bij de openingstref fer waren, was het bij de rust 0-0. Vijf minuten na de hervatting werd het door De Looze alsnog 1-0. Kwadendamme was een aan tal keren gevaarlijk en eenmaal stond de paal de gelijkmaker in de weg. Diep in blessuretijd maakte De Looze met zijn tweede treffer een einde aan alle onzekerheid. Bijkletsen, door Mitchell Minnaard GOES - De dresscode was roze en bijna alle deelneemsters aan de eer ste Ladiesrun in Goes hadden zich daaraan gehouden. Dat creëerde een sfeer waar iedereen rondom Sportpunt Zeeland zich prettig bij voelde. De organisatie van de Kustmara- thon kwam al eerder op het idee om in Zoutelande een hardloop wedstrijd voor vrouwen te hou den en dit jaar is de Ladiesrun in Goes erbij gekomen. „Ik loop zelf sinds vorig jaar augustus hard", zei organisator Arianne Jansen. „Ik was trots op mezelf dat ik er aan begonnen was. Ik liep samen met een aantal mannen en het leek me wel leuk om een wed- strijd te organiseren voor enkel vrouwen. Dat had ik afgekeken van de loopjes die al in de grote steden werden georganiseerd. Ik hoopte op een wedstrijd waarbij de vrouwen het gezellig konden hebben met elkaar." door Jos van Belzen MIDDELBURG - In een bloedstollen de laatste competitieronde in de vierde klasse A van het zondagvoet bal greep Hontenisse de titel. Phi lippine, dat ook rechtstreeks pro moveerde, en Steen hadden het na kijken. Steen, Oostburg en Luc- tor'88 gaan de nacompetitie in. Luctor'88 won in het slotduel met 3-1 van Sluiskil. Patrijzen remiseer de tegen Biervliet. Luctor,88-Sluiskil 3-1: Na een sterke openingsfase van de be zoekers nam de ploeg uit Hein- kenszand het initiatief in han den. Dit leidde nog voor de thee tot een 2-o-voorsprong door tref fers van Arno de Jonge en Stefan Boonman. Bovendien stond Sluiskil op dat moment ook nog maar met tien man in het veld na een rode kaart wegens natrap pen. Ondanks deze ondertalsituatie kwamen de bezoekers in de zestigste minuut terug tot 2-1 via Jos Westerhout. De ploeg kreeg hierna ook nog een mogelijkheid op de gelijkmaker, maar enkele minuten later besliste Roy van Leeuwen de wedstrijd in het voordeel van de Bevelanders: 3-1. Biervliet-Patrijzen 2-2: De eer ste helft van een wedstrijd lever de geen treffers op. Na het ope ningsdoelpunt van Jordi Verstra- eten (1-0) leek Geoffrey de Haan zijn ploeg vijf minuten voort het einde de overwinning te bezor gen: 2-0. De voetballers uit 's-Heerenhoek toonden echter veerkracht en kwamen in de slot fase door treffers van Edwin Ca- pello en Richard Hardenbol als nog langszij. MIDDELBURG - In de tweede klas E van het zondagvoetbal heeft Aar denburg in de voorlaatste speel ronde de kansen op direct lijfsbe houd behouden. De ploeg won met 8-4 van RKJW. Axel speelde in de laatste thuis wedstrijd met 4-4 gelijk tegen RCS. De Souburgers stonden bij rust met 3-0 voor. Terneuzen is definitief veilig door een 2-0- overwinning op Allian ce. Aardenburg-RKJW 8-4 (3-1). Niek van Sprundel 4x, Bart van de Hemel 3x en Brian Westbeek 1x. Alliance-Terneuzen 0-2 (0-0). Remco van Leeuwen 0-1, Can Kiran 0-2. Axel-RCS 4-4 (0-3). Nicky van Merriënboer 0-1, André Siereveld 0-2, Marlo Janisse 0-3, Steven Visser 1-3 (strafschop), Bas Dekker 2-3, Amine el Bekkaoui 2-4, Bart Rijckaert 3-4, Steven Visser (strafschop) 4-4. Diana Schuit, de 'Ladyspeaker', probeerde vooraf door haar micro foon de vrouwen te bereiken. „Da mes, nog even een serieuze mede deling. Ja, sorry, dat hoort er ook bij", verontschuldigde ze zichzelf. Maar ze kwam er niet tussen, want er werd volop gekletst en hard gelachen. Karin Vader uit Nieuwdorp was één van de deelneemsters. De 47-jarige loopster deed voor de eerste keer in haar leven mee aan een wedstrijd over vijf kilometer. Ze kwam in een tijd van iets meer dan 28 minuten binnen en de fa milieleden die haar opvingen in de sporthal stonden er even van te kijken. „Ik heb de laatste weken niet zoveel meer gelopen, dus ik ben erg blij met deze prestatie. Ik wilde graag aan dit speciale evene ment meedoen. Je bent met de meiden onder elkaar. Als je met mannen loopt, gaat het toch voor- Er gingen zondag zo'n 530 vrouwen al om de prestatie die je neerzet. Met vrouwen kun je onderweg nog een leuk praatje maken." En ook nadat de vrouwen de vijf of tien kilometer erop hadden zit ten, maakten zij een praatje. Veel van hen kwamen ook even langs Arianne Jansen. Ze bedankten te weinig fouten tegen Peter Slag boom: 6-2 6-4. Hij scoorde weer veel met zijn dwingende back hand. Opmerkelijk is dat Van den Berghe vorig jaar nog in de eredivisie speelde voor het keur korps van Dash'35. Emiel Gideonse (25) klopte daar- YERSEKE - De tennissers van Yerse ke spelen volgend seizoen niet lan ger in de hoofdklasse van het dis- trictstennis. De ploeg degradeerde zaterdag naar de eerste klasse, on danks een gelijkspel tegen het Aar- denburgse Sjef. Kopman Jens de Koster had een goede dag. Hij won met tweemaal 6-0 van Hans Calsyn. Animo en De Schelde strijden om de titel. Zaterdag treffen de twee ploegen elkaar nog in de slotron- de. na freewheelend Timo van Driel: 6-1 6-3. Hij overpowerde zijn de gelijke maar afwachtende tegen stander. Alleen de 22-jarige Stef Hermus moest met 6-2 7-6 zijn meerdere erkennen in de vijftien jarige jeugdtopper Thierry van Os. De fysiotherapiestudent te Utrecht liet bij 6-5 op eigen servi ce twee setpoints onbenut, waar na Van Os in de 'verlenging' won. In het eerste dubbelspel gingen Clausing en Jeroen Bakx ternau wernood onderuit tegen Tim van de Wiel en Van Os: 6-7 (6-8) 6-3 3-6. De Kapelle-mannen waren niet geheel fit. Bakx had last van een knieblessure die hij een dag eerder had opgelopen tijdens een voetbalwedstrijd met het eerste team van Krabbendijke. Clausing sukkelde met een enkelblessure, een souvenir van een partijtje campingvoetbal. In de tweede dubbelpartij ver loor Hermus samen met Van den Berghe met 6-0 6-4 van het duo Slagboom/Polak, dat sterk ser veerde en volleerde. I Koen van den Berge won relatief eenvoudig van Peter Slagboom foto Johan van der Heijden door Henk van de Voorde KAPELLE - De tennissers van Kapel le lieten zondag een steekje vallen. De koploper in de tweede klasse van de landelijke tenniscompetitie voor mannen speelde thuis met 3-3 gelijk tegen het tweede team van Dash'35. Na de enkelspelpartijen stond Ka pelle nog met 3-1 voor. Beide dub bels gingen echter in drie sets naar het Dordtse team. Dat was een tegenvaller voor de gedood verfde titelkandidaat, maar geen reden tot paniek. Ook concur rent Halsteren speelde gelijk en die ploeg blijft daardoor net als Dash'35 drie punten achter staan op Kapelle. De Bevelandse equipe ging op het eigen zonovergoten tennis park van start met een 6-2 6-4-ze- ge van Frank Clausing op Patrick Polak. De dertigjarige tennisle- raar uit Wemeldinge speelde de gelijk en liet in de tweede set de teugels wat vieren. Ook de 22-ja- rige Koen van den Berghe maak-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70