Zestien doelpunten en de periodetitei voor Smerdiek Arendskerke moet vrezen voor afzink Kampioenschap met zorgen voor morgen I 36 SPORT DERDE KLASSE B De titel in de derde periode gaat onverwachts naar de ploeg van trainer Ronald Zuijdwegt. EF door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Smerdiek bewaarde in de vierde klasse B het beste voor de laatste speeldag. De ploeg gaf Alliance een ongenadig pak op de broek (16-1) en greep de der- de-periodetitel. SPS scoorde er in de thuiswedstrijd tegen Brouwers haven, getuigde de 8-0-uitslag, ook lustig op los. En dat gold ook voor kampioen Halsteren, dat Stavenisse op een 9-1-nederlaag trakteerde. Smerdiek-Alliance 16-1: Bij rust leidde de thuisploeg, door goals van Sander van 't Hof (ï-o), Leroy Pors (2-0, 4-0, en 5-1) en Erik van Haaften (3-0 en 6-1) al met 6-1 voor. Mahadou Camara maakte tussendoor namens Alliance de 4-1. In de tweede helft wist Smer diek liefst tien keer te scoren. San- der van 't Hof maakte er 7-1 van. Dennis Polderman, Stefan Lind- hout en Sander van 't Hof (nog twee keer) tilden de score naar 11-1. Pors zorgde met zijn vierde goal voor de 12-1. Goals van Polder man, Alper Paz (eigen doelpunt), Dennis Moerland en de ingeval len reservekeeper Rick Zwagema- ker (uit een strafschop) leidden tot de eclatante 16-1-uitslag. Halsteren-Stavenisse 9-1: Stave nisse kon het kampioensfeest van de thuisploeg niet verstoren. Bij rust keek de gehavende ploeg van trainer Jaap Knop al tegen een 4-0-achterstand aan. Dennis van de Avert en Bas Verschuren scoor den twee keer. Beiden deden dat één keer vanaf de strafschopstip. Na rust tilde het duo de score naar 6-0 en een kwartier voor tijd zette Peter Geense de 7-0 op het scorebord. Via Martijn Bovee liep Halsteren uit naar 8-0, waarna Ard-Jan Prins namens Stavenisse de eer redde. Het slotakkoord was toch weer voor Halsteren, dat via Maarten de Kort de tiende goal van de middag maakte: 9-1. SPS-Brouwershaven 8-0: SPS- doelman Matthijs Verstraete kreeg in de hele wedstrijd maar één kopbal van de bezoekers te verwerken. Martin Quist opende de score en hij zorgde daarna ook voor de 2-0. Via Stefan Bogers stond het na twaalf minuten al 3-0. Jorn Elenbaas maakte na twin tig minuten de 4-0, maar daarna stokte de doelpuntenmachine van SPS. Die kwam pas in de tweede helft opnieuw op gang. Uit een strafschop, na een Brouwse over treding, maakte Ramon Voshol er 5-0 van. Jan Deij en Bogers zorg den voor de 6-0 en 7-0. Uit een strafschop, na een overtreding op Martin Quist, bepaalde Leonard Quist de eindstand op 8-0. Kogelvangers-SKNWK 3-1 (1-1). Leon Pollemans 0-1, Willem Vermei den 1 -1Erik van de Giessen 2-1 Daan Oudhof 3-1. ZSC'62-DVO'60 4-4 (1-1). Jos Erades 1-0, Joey Rietdijk 1-1, 4-3 en 4-4, Nic ky van der Velden 2-13-1 en 4-2, Martin Zacharias 3-2. door Robin Hamelink MIDDELBURG - 's-Heer Arendskerke is vooroordeeld tot het spelen van nacompetitie. De laagvlieger in de derde klasse A van het zaterdag voetbal speelde op de slotdag met 3-3 gelijk tegen MZVC en slaagde er daarmee niet in een concurrent te passeren. MZVC-'s-Heer Arendskerke 3-3: Het duel kwam twee minuten na rust op gang, Pieter Adema open de de score. Met zijn eerste bal contact zorgde Martijn de Vries voor de 1-1. Alexander Bom kopte de Middelburgers daarna op voor sprong. Zeven minuten later trok Michiel Bouwman de stand weer in evenwicht. De Vries maakte op aangeven van Kevin Krieger de 3-2. In de allerlaatste seconden bepaalde Adema vanaf de straf schopstip de stand op 3-3. De bezoekers komen een punt te kort om er direct in te blijven. Na- competitie zal uitwijzen of 's-Heer Arendskerke volgend sei zoen opnieuw in de derde klasse speelt. Apollo'69-De Noormannen 2-2: De Noormannen had sinds 8 de cember al geen wedstrijd meer ge wonnen en slaagde daar tegen het al gedegradeerde Apollo'69 ook niet in. De bezoekers kregen veel kansen en Mark Minderhoud (0-1) en Jacco Cijsouw (0-2) zorg den voor een veilige voorsprong. Apollo'69 kreeg een strafschop en Niels van Alpen stopte de in zet van Edgar Verhage. Peter Dek ker maakte vervolgens wel de 1-2 en Robin Korsuize zorgde voor de gelijkmaker. De Meeuwen-Kapelle 4-0: Als een waardig kampioen sloot De Meeuwen het seizoen in stijl af. Kapelle had niets in te brengen. De thuisploeg kreeg legio kansen en Martijn Houterman maakte de Krabbendijke door Robin Hamelink 1-0,2-0 en 3-0. Reserve-goalie Jes se Kerkhove mocht invallen en legde de bal klaar voor Danny Huibregtse, die de 4-0 op het sco rebord zette. AZW-Nieuwdorp 1-3: Voor bei de ploegen stond er niets meer op het spel. Zowel AZVV als Nieuwdorp strijdt in de nacompe titie voor promotie naar de twee de klasse. Na knullig balverlies van AZW opende Niels Mulder. Op slag van rust verdubbelde Yannick van As de stand. Darius Cyrroes verkleinde de achterstand, maar Van As bepaalde de eindstand op 1-3. Domburg-Spui 3-1 (2-1). Robin Gee- len 1-0, Gerben Spruijt 2-0, Jelmer de Pooter 2-1 en Chiel Maranus 3-1. DFS-Nieuwland 3-5 (2-1). André Goedhart 0-1 en 3-5, Frido Tims 1-1, Jeroen Grefkens 2-1Niels Ouwerkerk 2-2, Martijn Boot 3-2, Jonathan Donk 3-3 en Wilco de Keuning 3-4. MIDDELBURG - Niet Krabbendijke maar Yerseke ging zaterdag met de derde-periodetitel in de derde klasse B aan de haal. Krabben dijke verloor thuis van De Fen- dert (na een 2-o-voorsprong), ter wijl Yerseke drie punten pakte bij Internos. Het al gedegra deerde Rillandia schoot op de slotdag van de competitie uit zijn slof in het duel met Beek Voor uit: 1-8. Krabbendijke-De Fendert 2-3: In een aantrekkelijke wedstrijd opende Danny Weber de score vanaf de strafschopstip. Weber kopte daarna ook de 2-0 binnen. Acht minuten voor tijd verklein de Remon Heinsius de ach terstand en kreeg Krabbendijke een goede kans op de 3-1. Maar de goals vielen aan de andere kant. Heinsius maakte de 2-2 en Serge Palings schoot in blessure tijd de 2-3 in het doel van Krab bendijke. Internos-Yerseke .1-3: Na een half uur nam Michel de Rooij de bal vol op de pantoffel en de 0-1 stond op het scorebord. Yerseke was conditioneel sterker en liep door twee rake kopballen van Ar jen de Koeijer uit naar 0-3. De te gentreffer van Internos bracht de spanning niet meer terug in de wedstrijd. Op 11 mei start de ploeg van trai ner Ronald Zuijdwegt de nacom petitie met een thuiswedstrijd te gen Nieuwdorp. Beek Vooruit-Rillandia 1-8: On danks de degradatie wilde de ploeg van Ruud Linders het sei zoen goed afsluiten. Een menge ling van jeugd en ervaring rolde Beek Vooruit op. Stefan de Leeuw zorgde voor de 0-1 en de 0-2 en Robin van Bavel maakte de 0-3. Beek Vooruit deed wat te rug, waarna Van Bavel nogmaals scoorde. De Leeuw prikte de 1-5 binnen en door drie treffers van Arjan Koopmans eindigde het duel in 1-8. Noad'67-Seolto 0-1: De thuis ploeg speelde heel slecht en de bezoekers gingen mee in dat spel. Beide ploegen misten de scherp te om er nog iets leuks van te ma ken. Na twintig minuten werd de enige goal van de wedstrijd ge maakt. Domenique van Heist werd de match winner. Smetje op de wedstrijd was de rode kaart voor Roy van Splunter. De speler van Noad'67 werd weggestuurd wegens natrappen. Tholense Boys-DHV 6-1: Het was een makkelijke zege voor de thuisploeg. DHV was niet bij machte om de Thoolse trein te stoppen. Niels Hopmans opende de score. Thierry Kortsmit maak te nog wel gelijk, maar Joey Deur- loo zorgde vanaf elf meter voor de 2-1. Hopmans maakte ook de 3-1 en Matthijs van Stee was daar na verantwoordelijk voor de 4-1. Hicham Benhamoe maakte de 5-1 en Van Stee bepaalde de eind stand op 6-1. MZC'11-WHS 0-0: Het was een leuke wedstrijd voor de toe schouwers, hoewel ze geen doel punten zagen. Beide doelman nen, Ruud van de Linde van MZC'11 en Anton Elenbaas van WHS, hielden het doel schoon met enkele goede reddingen. De thuisploeg was de betere, maar had zoals wel vaker de laatste tijd moeite met het maken van een doelpunt. Zo raakte Martijn van Grunsven de paal en kopte Fred van der Helm net over. Bij WHS stuitte topschutter Arvin de Wit te stuitte meermaals op Van de Linde. door Jan Dagevos OUDENBOSCH - Daar stond hij dan. Terwijl de spelers van Zeelandia Middelburg in de middencirkel de kampioensschaal aan de mee gereisde supporters toonden, volg de trainer Ruud Pennings de fees telijke taferelen op enige afstand. „Het is het feestje van de jon gens", zei de vertrekkende oefen- meester. „Ik gun het ze en ben hartstikke trots op de spelers. Wat mezelf betreft, was het mis schien wel de moeilijkste titel uit mijn loopbaan." Die laatste opmerking verwees on der meer naar de zware laatste we ken, waarin Zeelandia Middel burg uit cadans was en de concur rentie in de derde klasse A van het zondagvoetbal nog akelig dichtbij kwam. Zondag, op de slotdag van de competitie, zette de Walcherse formatie op bezoek bij Victoria'03 alsnog de kroon op het werk. Na een zenuwslopend en spectaculair duel werd het 2-3. „We waren misschien niet de bes te van deze klasse, maar we heb ben op de goede momenten wel toegeslagen", zei Pennings. „Dat is knap voor zo'n jonge groep." De selectie hield zich ook verre van het rumoer dat na de winter stop bij Zeelandia Middelburg ont stond. Eerst stapte voorzitter Youssif Hamzaoui op wegens een verschil van inzicht over de koers van de club. Piet van der Maas nam het stokje over. Hij kon de functie van voorzitter echter niet combineren met zijn werk, waar na Walter Blondeel tot preses werd gebombardeerd. Pennings was als hoofdtrainer en hoofd opleidingen voorbestemd om Zeelandia Middelburg naar grote hoogte te stuwen. Beide par tijen gingen januari 2012 een con- Bij Zeelandia Middelburg hebben ze eindelijk de schaal binnen. tract voor drie jaar aan, maar enke le weken geleden leed het huwe lijk plots schipbreuk. Ook Pen nings kon zich niet vinden in het beleid van de nieuwe bestuurders en besloot op te stappen. „Vanaf dat moment was ik bij sommige mensen de gebeten hond", zei Pennings. „Ze mogen naar mij wijzen, maar ik heb alleen maar invulling proberen te geven aan het beleid zoals dat bij mijn komst was voorgespiegeld. De op dracht was om uit die derde klas se te komen, jeugd in te passen en uiteindelijk toe te werken naar het niveau van de eerste klasse." „Er is dit seizoen op een gegeven moment verdeeldheid binnen de sponsorcommissie, de technische commissie en het bestuur ont staan", aldus Pennings. „Men heeft moeite om de koers te bepa len. Ik heb daar met het bestuur open en eerlijk over gesproken. We kwamen daar niet uit, omdat ik heb aangegeven dat je het met jeugd alleen niet redt op een ho ger niveau." Pennings pleitte dus voor verster kingen van buitenaf, maar vond daar geen gehoor voor. Het leidde tot een verwijdering. Vandaar dat Pennings, die komende week zijn komst naar VC Vlissingen be krachtigt, het zondag in dat op zicht ook over de moelijkste titel uit zijn loopbaan had. Ondertussen zit Zeelandia Mid delburg met de erfenis en moet het zo snel mogelijk een trainer voor het nieuwe seizoen zien te vinden. De leiding dacht in Marco Groeneveld een ideale opvolger te hebben gevonden, maar de Goese trainer blijft SSV'65 trouw. Hij kwam tot de conclusie dat Zeelan dia Middelburg, waar drie keer ge traind gaat worden, moeilijk te combineren is met zijn werk en gezin. En dus moet de Walcherse club weer van voorafaan begin nen. Het zijn zorgen voor mor gen, zei voorzitter Walter Blon deel zondagmiddag. „Laten we eerst maar een mooi feest vieren." Victoria'03-Zeelandia Middelburg 2-3 (1-2). 13. Dennis Tevel 1-0,19. Guust Malcorps 1-1, Dennis Kovace- vic 1-2, 65. Jerfy Booy 1-3, 72. Jaimy Bakkenes 2-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66