Aanhoudingen Ovezande maakt zich op voor m centrum Goes Klomppop en Straatfestival Martens wil bijdragen aan schoner milieu BEVELANDEN en THOLEN 17 HAARWERKEN na zakkenrollerij - v. Zeeuwse Meisjes op Europatag Vrouw (90) gewond bij wielerronde PZC houdt enquête over Yerseke Kapsalon de Jonge MAANDAG 6 MEI 2013 DUESSELDORF 'Zeeuwse meisjes' Paula en Tansu, studenten van de op leiding toerisme en recrea tie aan Scalda in Goes, heb ben zaterdag tijdens de Euro patag in Düsseldorf de Zeeuwse eer hooggehou den. Om de Nederlandse stand een extra tintje te ge ven waren een drietal folklo risten uit het Zeeuwse uitge nodigd. In de stand waren vele brochures beschikbaar gesteld door het Nederlands toerismebureau, aangevuld met materiaal dat door Zeeuwse campings beschik baar was gesteld. Vooral de regiokaarten van Zeeland vonden gretig aftrek bij be langstellenden. Ook voor het watertoerisme was regel matig veel belangstelling. Medewerkers van diverse stands namen eveneens de tijd om zich uitvoerig te la ten informeren over de kle derdrachten van het Zeeuw se meisje. YERSEKE Tijdens de wielerronde in Yerseke is zaterdag een 90-jarige vrouw uit die plaats gewond geraakt toen ze in de Marijkelaan werd geraakt door een wielren ner. De vrouw stak rond 15.00 uur de straat over om dat zij dacht dat het nog wel kon. De fietsers reden ech ter sneller dan zij had ge dacht. De vrouw liep letsel op aan haar voet, de wielren ner kon verder koersen. YERSEKE De PZC houdt sinds enige tijd een online enquête over de Bevelandse en Thoolse dorpen om erachter te ko men wat er zoal leeft. Het is nu de beurt aan inwoners van Yerseke om de redactie te laten weten hoe ze over hun dorp denken en aan welke onderwerpen de krant eventueel aandacht zou kunnen/ moeten schen ken: www.pzc.nl/enquete. Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl GOES - De politie heeft zaterda gochtend rond 02.10 uur vier men sen aangehouden aan de Koe poort in Goes op verdenking van zakkenrollerij. Het gaat om een 29-jarige vrouw, een 38-jarige vrouw, een 24-jarige man en een 41-jarige man, allen afkomstig uit Roemenië. Klanten van verschillende horecagelegen heden in het centrum van Goes gaven aan eerder die nacht door zakken-/tassenrollers te zijn be stolen van hun mobiele telefoon. In al de horecagelegenheden wa ren ook de vier aangehouden ver dachten geweest. Zij werden door de politie aangetroffen bij een au to op het parkeerterrein aan de Koepoort. Ze bleken in het bezit van in elk geval één van de gesto len telefoons. De verdachten zijn in verzekering gesteld. OVEZANDE - Ovezande staat deze week traditiegetrouw in het teken van de festivals Klomppop (9 mei) en het Straatfestival (12 mei). Klomppop beleeft donderdag de 33ste editie, het Straatfestival de 26ste. Tijdens Klomppop op Sport park De Fazant wisselen zestien bands elkaar af op twee podia. 's-Ochtends om elf uur wordt er al afgetrapt met jong Zeeuws ta lent. Zo komen Zaniac, Monsun en Geert The Chiefs langs. La ter op de dag spelen ook The Royal Engineers, De Hobbyisten en VanDryver, de band rond Mid delburger Arjen van Wijk. Er is veel aandacht voor bands die landelijk op doorbreken staan en al niet mogen klagen over aan dacht op de radio. Tenement Kids is veelbelovend en Klomppop 2013 grossiert in 3FM Serious Ta lents: The La La Lies, Milkbar en The Elementary Penguins. Ook rocktrio DeWolff en de beste sin- gersongwriter van Nederland Douwe Bob, kregen al eerder dat predicaat. Den Haag is dit jaar goed vertegenwoordigd met zo wel feestelijke hiphop-act De Kraaien als rock 'n roll-band The Deaf. Die laatste begon als hobby project van Spike van Di-Rect. De internationale inbreng komt van het Britse blues- en soulta- lent Jo Harman. De donderdag sluit af met de dansbare mix van metal en balkan door het Oosten rijkse Gasmac Gilmore. Kaarten kosten aan de kassa 23 euro, maar zijn tot woensdag voor 18 euro te koop via www.klomppop.nl Voor het Straatfestival, zondag, is gelukt internationale toppers als Barto, El Kote en El Diabolero naar Ovezande te halen. Straatar tiesten zijn er in alle soorten en maten en uit alle windstreken. Clowneske jongleurs, flexibele acrobaten, gewaagde trapezeacts tot de prettig gestoorde portrette kenaar Frank Los. Thssen die ar tiesten kun je zomaar verrast wor den door de muziek van brass-rockband Heavy Hoempa of de rammelende piep- en kraak- blues van ZinkZand. Het verdere muziekprogramma speelt zich voornamelijk af in de festivaltenten. Daar is onder meer een concert speciaal voor kinde ren door de Hippe Gasten en de feestelijke Bosnische klanken van Projekt Rakija. Meer feest is er met de Loco Loco Discoshow en als afsluiter de 7-koppige spekta- kelcovershow van The Dirty Dad dies (met leden van Destine en Hot Stewards). Kaarten kosten 3 euro voor bezoekers vanaf 8 jaar. COLIJNSPLAAT - Het feit dat zee-af val ernstige gevolgen heeft voor de voedselketen is voor Martens Cleaning reden om deel te nemen aan het FFL-project. „Dit kan wat ons betreft niet lan ger zo doorgaan", zegt directeur Serge Hendrickx van het Nieuw- dorpse bedrijf. „Wij willen ons steentje bijdragen door het pro bleem onder de aandacht te brengen bij het publiek en onze klanten." Martens Cleaning was vroeger be kend als Martens, een echt Zeeuws bedrijf dat vele milieu-ge relateerde activiteiten ontplooide in de regio. Het begon met het rei nigen van schepen door oprichter Martens. Scheepsreiniging is nog steeds onderdeel van de werk zaamheden, maar de hoofdmoot vormt het inzamelen en verwer ken van scheepsafvalstoffen in Vlissingen, met name vloeistof fen. Die worden verwerkt op de locatie in Vlissingen-Oost. Daar naast worden vaste stoffen van de binnen- en zeevaart verwerkt en nu dus ook afval dat vissers uit zee halen. Hendrickx: „Direct na dat het afVal aan land komt wordt het afgevoerd naar onze havenont vangstinstallatie in Vlissin gen-Oost, zonder verdere opslag. Daardoor krijgen we veel duidelij ker beeld van wat er werkelijk wordt opgevist door de deelne mers." Jan-Willem Bout (I) heeft weer een zak vol afval verzameld. Burgemeester Henny van Kooten van Noord-Beveland (tweede van links) takelt hem aan wal, directeur Serge Hendrickx van Martens Cleaning (uiterst rechts) kijkt toe. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63