Vier treffers Van Sprundel in doelpuntenfestijn tegen RKJW Oplopen met FC Dordrecht SPORT 41 Vrouwen Smerdiek sluiten af met verlies Remise Kapelle, Van den Berghe wint Sparta-Lokeren bij sv Smerdiek Eerste seizoenszege getergde Duinkerke Skeeleraar Niels Mesu loopt bij valpartij in puntenkoers breukje in elleboog op MAANDAG 6 MEI 2013 SINT-MAARTENSDIJK De voetbalsters van Smerdiek stonden zaterdag in de hoofd klasse A voor de zestiende keer dit seizoen met lege handen. Het thuisduel met R WH uit Ridderkerk ging met o-i verlo ren. De ploeg uit Sint-Maartens dijk kreeg nog wel enkele goe de scoringskansen. Komende week zal bekend worden wie de vertrekkende coach Wim Scherpenisse vol gend seizoen opvolgt. KAPELLE De tennissers van Kapelle lie ten zondagmiddag een steekje vallen. De koploper in de twee de klasse van de landelijke ten- niscompetitie voor mannen speelde thuis met 3-3 gelijk te gen het tweede team van Dash'35. Na de enkelspelpartijen stond Kapelle nog met 3-1 voor. Eén van de zeges was voor Koen van den Berghe uit Burgh- Haamstede. Hij won met 6-2 6-4 van Peter Slagboom. SINT-MAARTENSDIJK Sparta werkt in de voorberei ding op het nieuwe voetbalsei zoen een wedstrijd in Zeeland af. De Rotterdamse eerstedivisio- nist speelt op 17 juli in Sint- Maartensdijk tegen Sporting Lokeren. De Belgische ploeg komt in de hoogste klasse uit. De ontmoeting op sportpark Haestinge, de thuishaven van sv Smerdiek, begint om 19.00 uur. HOOGERHEIDE Joannathan Duinkerke heeft zondag op overtuigende wijze de wedstrijd voor ID-renners in Hoogerheide op zijn naam geschreven. De Goesenaar was getergd omdat hij er dit sei zoen nog niet in geslaagd was een wedstrijd te winnen. Na de eerste ronde schakelde Duinkerke even iets hoger en toen moest de rest van de deel nemers passen. Met twee mi nuten voorsprong werd hij eer ste. HEERDE Skeeleraar Niels Mesu heeft bij de wedstrijd om de European Cup in Heerde een kleine breuk in zijn elleboog opgelo pen. Bij de puntenkoers van zater dag was er in de eerste ronde een grote valpartij waar naast Mesu ook Crispijn Ariëns en Gary Hekman het slachtoffer van waren. Na de valpartij werd opnieuw gestart en reed ook Mesu gewoon de wed strijd mee. Hij werd 31e. Devin Bout uit Heinkenszand is in Brakel Zuid-Nederlands kampioen skeeleren bij de Jon gens 3 geworden. De pupil van SSC de Poel won met ruime overmacht. Stephan Scheele uit Krabbendijke behaalde de tweede plaats bij de junioren B en Arjen van Damme uit Yerse- ke werd derde bij de jon gens-pupillen 2. Bij de vrouwen werd Maren Boender uit Vlissingen derde bij de pupillen 3. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Aardenburg heeft een belangrijke stap gezet richting rechtstreeks lijfsbehoud in de twee de klasse van het zondagvoetbal. De West-Zeeuws-Vlaamse ploeg versloeg RKJW met 8-4. Axel sloot de allerlaatste thuiswedstrijd in het zondagvoetbal af met een 4-4-ge- lijkspel tegen RCS. Terneuzen speel de zich definitief in veiligheid door een 2-0-overwinning bij Alliance. Aardenburg-RKJW 8-4: Begin december vorig jaar kende de heenwedstrijd een 8-4-eindstand in het voordeel van de ploeg uit Den Bosch. Zondag stond na ne gentig minuten dezelfde eind stand op het bord. De ruststand was 3-1. Doelpuntenmakers bij de thuisploeg waren Niek van Sprun- del (4x), Bart van de Hemel (3x) en Brian Westbeek. Alliance-Terneuzen 0-2: In een matige wedstrijd werd er voor de rust niet gescoord. Na de thee bracht Remco van Leeuwen met een kopbal de 0-1 op het bord. De thuisploeg werd definitief op de knieën gebracht door Can Kiran. Hij bepaalde de eindstand op 0-2. Door deze verdiende overwin ning verzekerde Terneuzen zich van lijfsbehoud. Axel-RCS 4-4: In de allerlaatste thuiswedstrijd van Axel gaf inte rim-trainer Ralph Zegers bij een stand van 0-3 bij de rust geen cent meer voor de kansen van zijn ploeg. In de tweede helft knokte Axel zich echter terug tot 4-4 en pakte de ploeg in blessure tijd bijna nog de zege. Steven Visser, eerder tweemaal succesvol vanaf de stip, schoot in de extra tijd echter hoog over. Bas Dekker en Bart Rijckaert waren de andere doelpuntenmakers na mens de thuisploeg. Bij RCS wa ren dit Nicky van Merriënboer, André Siereveld, Marlo Janisse èn Amine el Bekkaoui. en hardlopen kilometer waren de gezusters Van Anropij uit Kapelle de twee sterk- sten. De zestienjarige Lindy liep de afstand in 20.13 minuten, haar vier jaar jongere zusje Shirin kwam 45 seconden later als twee de over de finish. DORDRECHT - De E1-pupillen van sv Renesse mochten vrijdagavond met de voetballers van FC Dordrecht het veld opkomen voor de Jupiler Leaguewed strijd tegen Almere City. Mede daardoor hadden ze de avond van hun leven. De jeugdvoetballers van Renesse hadden zich vijf weken geleden geplaatst voor de finale van de Penaltybokaal bij FC Dordrecht. Vrijdag was die finale. Daarin was SV Ameide E1 de tegenstander. De strafschoppen werden geno men in de rust van FC Dordrecht-Almere City en de eindstand was 4-3 voor de Zuid-Hollanders. Desondanks kregen Cas van Geesbergen, Bram de Jonge, Nick Fennet, Geatan Das, Tim Winkel, Djairo Geers, Jeffrey Theunisse, Collin Lagendijk, Rodey van Bracht een grote beker mee naar huis. Ladiesrun in Goes, foto Johan van der Heijden Dan wordt het pas echt een ladies- day." Laurey van den Berge schreef de eerste editie van de Ladiesrun in Goes op haar naam. Ze liep de tien kilometer als snelste in een tijd van 37.10 minuten. Op de vijf len de gezelligheid behouden. Misschien moeten we het aantal inschrijvingen toch tot 530 beper ken. We willen er andere evene menten bij betrekken. Dan denk ik bijvoorbeeld aan een wandel tocht of aan een danswedstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59