Titelstrijd hoofdklasse nadert zijn climax Mark Boot haalt zijn gram in Wemeidinge Titel voor Zeelandia Middelburg 40 SPORT LADIESRUN GOES Ruud Havermans is de sterkste in Ronde van Goes door Henk van de Voorde SAS VAN GENT - De titelstrijd tus sen de tennisteams van De Schelde en Animo nadert zijn climax in de hoofdklasse van de Zeeuwse dis trictscompetitie. De regerend kam pioen uit Vlissingen versloeg in Sas van Gent met 5-1 TC Drive, terwijl de Terneuzenaren in en van Zierik- zee met 6-0 wonnen. Animo staat met 31 punten aan kop met vijf punten voorsprong op De Schelde, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. De brigade uit Vlissingen moet donderdag in Clinge aantreden voor het inhaal- duel met Game'78. Zaterdag, op de slotdag van de competitie, wordt in Terneuzen de kraker gespeeld tussen Animo en De Schelde. De ijzig kalm tennis sende Jurjen Mooibroek opende in Sas van Gent met een 6-1 6-0- winst op Donovan Blackman, ter wijl Mare Felius aan Duncan Black man geen game hoefde af te staan. Ook Wesley Raemdock ging met 6-1 6-0 zwaar onderuit tegen Fer ry Sonnemans. Wesley van Noord mocht lange tijd hoop koesteren op een positief resultaat tegen Mi chel Kokelaar, maar de West- Zeeuws-Vlaming ging uiteindelijk toch in drie sets het schip in. Felius en Sonneveld klopten in het eerste dubbel met regelmatige cij fers Donovan Blackman en Van Noord: 6-2 6-2. Het enige punt voor Drive werd behaald door de tandem Duncan Blackman/Wes- ley Raemdonck, die verrassend Ko kelaar en Van Housselt bedwong: 7-6 6-3. In Zierikzee klopten de Animo- spelers Jeroen Alliet, Kevin en Ken ny de Rooij en Bernd van Broekho ven in straight sets achtereenvol gens Jacco de Loof, Jasper Smit, Jor- ben Sprong en Koen de Bruijn. In het eerste dubbel waren Alliet en Kenny de Rooij met 6-1 6-2 te sterk voor het duo De Loof/Smit. Ook het tweede dubbel ging een voudig naar de equipe uit Terneu zen. Van Broekhoven en Kevin de Rooij bedwongen met twee keer 6-2 De Bruijn/Sprong. „Wij zijn volledig klaar voor de clash tegen De Schelde", zei Animo-aanvoer- der Coen Kaijser. Het middenmootduel Game'78- Animo 2 eindigde in 3-3. Yerseke degradeert weer naar de eerste klasse, ondanks een gelijkspel te gen Sjef. Kopman Jens de Koster van de mosseldorpbewoners won maar liefst met twee keer 6-0 van Hans Calsyn. door Herman Heuvink WEMELDINGE - Mark Boot heeft de tweede clubcross van MC de Sproeier uit Wemeidinge op zijn naam geschreven. De motorcrosser uit Burgh-Haamstede kwam uit in de MX 1-klasse en won beide man ches. 'Dat was voor de 21-jarige coureur een opsteker nadat hij vorige week tijdens een wedstrijd om het Open NK niet verder kwam dan drie ronden in de eerste man che. De zuiger ging-kapot. Jan Peter van der Weele uit Brou wershaven werd derde. In de eer ste manche werd de Suzuki-rijder tweede voor Ard Struik uit Melis sant, in de tweede manche waren 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Ruud Havermans was zaterdag de sterk ste in de wielerronde van Goes. De Brabander demarreerde met nog zo'n drie kilometer te gaan en was niet meer te achterhalen. Johnny van der Klooster uit Lewe- dorp moest genoegen nemen met de tweede plaats. Tonnie Akkermans (Etten-Leur) bevestigde maar weer eens zijn vorm bij de amateurs 40+ en klop te zijn ploeggenoot Jan Muis (Giessenburg). In de D-categorie was ditmaal de zege voor Abel Pot uit Kapelle en diens plaatsge noot William Romijn was de snel ste in de S/P-klasse. de rollen omgedraaid en daardoor werd Struik in het dagklassement tweede. De MX 1 was samengevoegd met de MX 2 viertakten. De sterkste in deze klasse was Marvin Boone uit Yerseke. Daarachter werd fel ge streden om de volgende plaatsen. In de eerste manche was de twee de plaats voor Björn Oreel. In de tweede heat kwam hij echter niet verder dan een zevende plaats en werd vijfde in dagklassering. Bij de veteranen was Erik van der Wekken uit Zierikzee de beste ter wijl Anco Grinwis uit Ouddorp de cluklasse op zijn naam schreef. Joost Serrarens uit Lamswaarde die derde was geworden bij de ve teranen zag zijn zoon Dylan zege vieren bij de 65 cc kleine wielen. Kletsen, lachen door Mitchell Minnaard GOES - De dresscode was roze en bijna alle deelneemsters aan de eer ste Ladiesrun in Goes hadden zich daaraan gehouden. Dat creëerde een sfeer waar iedereen rondom Sportpunt Zeeland zich prettig bij voelde. De organisatie van de Kustmara- thon kwam al eerder op het idee om in Zoutelande een hardloop wedstrijd voor vrouwen te hou den en dit jaar is de Ladiesrun in Goes erbij gekomen. „Ik loop zelf sinds vorig jaar augustus hard", zei organisator Arianne Jansen. „Ik was trots op mezelf dat ik er aan begonnen was. Ik liep samen met een aantal mannen en het leek me wel leuk om een wed strijd te organiseren voor enkel vrouwen. Dat had ik afgekeken van de loopjes die al in de grote steden werden georganiseerd. Ik hoopte op een wedstrijd waarbij de vrouwen het gezellig konden hebben met elkaar." Diana Schuit, de 'Ladyspeaker', probeerde vooraf door haar micro foon de vrouwen te bereiken. „Da mes, nog even een serieuze mede deling. Ja, sorry, dat hoort er ook bij", verontschuldigde ze zichzelf. Maar ze kwam er niet tussen, want er werd volop gekletst en hard gelachen. Karin Vader uit Nieuwdorp was één van de deelneemsters. De 47-jarige loopster deed voor de eerste keer in haar leven mee aan een wedstrijd over vijf kilometer. Ze kwam in een tijd van iets meer dan 28 minuten binnen en de familieleden die haar opvingen in de sporthal stonden er even van te kijken. „Ik heb de laatste weken niet zoveel meer gelopen, dus ik ben erg blij met deze pres tatie. Ik wilde graag aan dit specia le evenement meedoen. Je bent met de meiden onder elkaar. Als je met mannen loopt, gaat het toch vooral om de prestatie die je neerzet. Met vrouwen kun je on derweg nog een leuk praatje ma ken." En ook nadat de vrouwen de vijf of tien kilometer erop hadden zit ten, maakten zij een praatje. Veel I Er gingen zondag zo'n 530 vrouwen van start in de eerste editie van de van hen kwamen ook even langs Arianne Jansen. Ze bedankten haar voor het mooie evenement en vertelden haar dat ze in 2014 zeker weer van de partij zullen zijn. „Dit jaar konden er iets minder dan 530 vrouwen starten en dat aantal willen we volgend jaar mi nimaal evenaren. We maken het evenement misschien dan nog wel iets groter", mijmerde de orga nisator. „Daar is echter nog geen beslissing over genomen. We wil- door Jos van Belzen MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg is zondag kampioen gewor den in de derde klasse A van het zondagvoetbal. De ploeg van de vertrekkende trainer Ruud Pen- nings won in Oudenbosch met 3-2 van Victoria'03. De andere Middel burgse ploeg in deze klasse, Jong Ambon, degradeerde juist. De ploeg verloor met 3-1 bij Internos. HW24 klopte SC Gastel en speel de zich daarmee veilig. Victoria'03-Zeelandia Middel burg 2-3: De wedstrijd in Ouden bosch had zondag alles wat een kampioensduel zo mooi maakt. Ballen op de lat en paal, stevige duels, een scheidsrechter die het moeilijk had om alles in goede banen te leiden en onverzettelijk heid. Uiteindelijk haalde Zeelandia Middelburg de titel terecht bin nen. Een vroege achterstand werd door doelpunten van Guust Malcorps, uitblinker Dennis Ko- vacevic en Jerfy Booy omgebo gen. Na de 2-3 van Victoria'03 werd het nog spannend en hield Rick Wiegmans zijn ploeg over eind. Het is voor het eerst in de histo rie van de fusieclub (2001) dat de hoofdmacht naar de tweede klas se gaat. Internos-Jong Ambon 3-1: In de slotminuut van een tot dan doel puntloze eerste helft schoot Rem- co Felius na een fraaie actie de openingstreffer binnen: 0-1. Na rust kozen beide ploegen meer dan in het eerste bedrijf de aan val. De Middelburgers hanteer den hierbij veelal de lange bal die vaak een prooi was voor de fy siek sterkere verdedigers van In ternos. Na de snelle 1-1 van Patrick Schalk waren er rond de zeventig ste minuut enkele kansen op rij voor de bezoekers. Zowel de kop bal van Robbie van Iwaarden als kort daarna de inzet van Remco Felius werden echter door doel man Werner Verhoeven gekeerd. Kort voor tijd bracht Jean Asuka- niam de 2-1 op het bord, waarna Ashraf Chouiter in de laatste mi nuut de eindstand op 3-1 bepaal de. SC Gastel-HW'24 0-2: De bezoe kers kwamen op voorsprong toen een inzet van Niek Luime door de doelman van SC Gastel werd gekeerd, waarna deze via het been van een Brabantse verdedi ger alsnog de doellijn passeerde: 0-1. Bij de tweede treffer van de be zoekers had Luime niet de mede werking van een tegenstander no dig, nu schoot hij zelf de 0-2 bin nen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58