DFS sluit kleurloos seizoen af met verlies MZC'11 en WHS in evenwicht Renesse pakt in doelpuntrijk duel punt bij Volharding II 36 SPORT TWEEDE KLASSE E ZATERDAG Bruse Boys speelt met de handrem erop en Duiveland komt tekort. Derby eindigt zonder winnaar. ff KARAKTERISTIEK door Robin Hamelink MIDDELBURG - Nog vijf ploegen kon den in de nacompetitie belanden en uiteindelijk was 's-Heer Arends- kerke de ongelukkige in de derde klasse. DFS verloor met 5-3 van Nieuwland en staat aan de goede kant van de streep. Kampioen De Meeuwen won simpel van Kapelle met 4-0 en AZW ging met 3-1 on deruit tegen Nieuwdorp. DFS-Nieuwland 3-5: De verdedi ging van DFS stond af en toe te slapen en daar profiteerde Nieuw land van. André Goedhart kreeg alle ruimte en maakte 0-1. Frido Tims zorgde voor 1-1 en Jeroen Grefkens voor 2-1. Niels Ouwer- kerk trok de stand weer gelijk. Uit een moeilijke hoek maakte Mar- tijn Boot 3-2. Na slecht verdedi- door Robin Hamelink MIDDELBURG - Yerseke won met 3-1 bij Internos in de derde klasse B en kreeg als toetje er een derde periodetitel bij. Rillandia verpulver de Beek Vooruit met 8-1Krabben- dijke verloor met 3-2 van kam pioen De Fendert en Noad'67 ging met 1 -0 onderuit tegen Seolto. Tholense Boys won met speels ge makt van DHV (6-1) en MZC'11-WHS eindigde in 0-0. MZC'11-WHS 0-0: Een leuke wed strijd voor de toeschouwers waar beide elftallen mogelijkheden kre gen om te scoren. Beide doelmannen, Ruud van de Linde (MZC'11) en Anton Elen- baas (WHS), hielden het doel schoon met enkele goede reddin gen. De thuisploeg was de betere, maar had zoals wel vaker de laat ste tijd moeite met het maken van een doelpunt. Zo raakte Mar- tijn van Grunsven de paal en kop te Fred van der Helm net over. Ar- vin de Witte stuitte op Van de Linde. Bij de thuisploeg maakte Elmar Verhage na anderhalf jaar blessu releed zijn rentree. Internos-Yerseke 1-3 (0-1). Michel de Rooij 0-1, Arjen de Koeijer 0-2 en 0-3 en Internos 1-3. Beek Vooruit-Rillandia 1-8 (1-3). Ste fan de Leeuw 0-1, 0-2 en 1-5, Robin van Bavel 0-3 en 1 -4, Beek Vooruit 1-3 en Arjen Koopmans 1-6,1-7 en 1-8. Krabbendijke-De Fendert 2-3 (0-0). Danny Weber 1 -0 (strafschop) en 2-0, Remon Heinsius 2-1 en 2-2 en Serge Palings 2-3. Noad'67-Seolto 0-1 (0-1). Domeni- que van Heist 0-1. Tholense Boys-DHV 6-1 (3-1). Niels Hopmans 1-0 en 3-1, Thierry Kortsmit 1-1, Joey Deurloo 2-1 (straf schop), Matthijs van Stee 4-1 en 6-1 en Hicham Benhamoe 5-1. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Ondanks een ruime 4-0-nederlaag bij Vivoo plaatste Vosmeer zich in de vijfde klas B van het zondagvoetbal toch voor deelname aan de nacompetitie. Ro- bur verraste met een 2-1-overwin ning bij Divo, de nummer vier van de ranglijst. Hansweertse Boys beëindigde een teleurstellend sei zoen met een 0-4-thuisnederlaag tegen NSV, terwijl Volharding en Renesse met 3-3 de punten deel den. Volharding-Renesse 3-3: On danks de zes treffers was het vol gens beide partijen een wedstrijd om snel te vergeten. Van beide kanten was er sprake van weinig tempo en weinig strijd, maar des ondanks vielen er in de eerste helft toch vier treffers. Namens de thuisploeg was Kevin van Ier- sel tweemaal trefzeker en namens Renesse troffen Ruben de Boer en Vincent Goedegebuure doel: 2-2 bij rust. In de tweede helft bracht Rob Schnitsels de bezoe kers opnieuw op voorsprong (2-3), maar met zijn derde treffer van die middag bracht Kevin van Iersel Volharding langszij: 3-3. Vivoo-Vosmeer 4-0 (4-0). Kevin Loos 1 -0, Dave de Crom 2-0, Dimitri Ceuppens 3-0, Tim Sannen 4-0. DIVO-Robur 1-2 (1-1). Daniël Schijf 1-1, Tarik 1-2. Hansw.-NVS 0-4 (0-3). Maarten Rockx 0-1, Ronnie Kersten 0-2, Ste ven Eist 0-3, Florian van Gastel 0-4. gen kon invaller Jonathan Donk 3-3 maken. Wilco de Keuning gaf het laatste tikje na een scrimmage en Goedhart prikte de 3-5 nog bin nen. MZVC-'s-Heer Arendskerke 3-3 (0-0). Pieter Adema 0-1 en 3-3 (straf schop), Martijn de Vries 1-1 en 3-2, Alexander Bom 2-1 en Michiel Bouw man 2-2. Domburg-Spui 3-1 (2-1). Robin Gee- len 1-0, Gerben Spruijt 2-0, Jelmer de Pooter 2-1 en Chiel Maranus 3-1. Apollo'69-De Noormannen 2-2 (0-1). Mark Minderhoud 0-1, Jacco Cijsouw 0-2, Peter Dekker 1 -2 en Robin Korsui- ze 2-2. De Meeuwen-Kapelle 4-0 (1-0). Mar tijn Houterman 1-0, 2-0 en 3-0 en Danny Huibregtse 4-0. AZW-Nieuwdorp 1-3 (0-2). Niels Mulder 0-ï, Yannick van As 0-2 en 1-3 en Darius Cyrroes 1-2. Tussendoortje levert weinig op door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Zelden verliep een ontmoeting tussen Duiveland en Bruse Boys zo teleurstellend als zaterdag. „Gezapig", zo vatte Dui- veland-doelman Leon Weeda het duel dan ook samen. Bruse Boys heerste voor rust en na de pauze was Duiveland de betere ploeg: het leidde tot een 1-1 eindstand. Voor Duiveland stond er in de der by nog wat op het spel, maar daar was aanvankelijk in het veld niets van terug te zien. „We wilden wel, maar we kon den niet. We hebben gewoon te weinig gecreëerd", keek de 33-jari- ge Weeda terug op zijn laatste der by. De doelman kondigde zijn ver trek bij Duiveland aan: „Ik stop helemaal. Het kost me steeds meer moeite om fit te blijven. Dat was de afgelopen drie jaar ook al zo. Ik ga meer tijd aan mijn gezin besteden." Het gelijke spel, en de overige uit slagen in de tweede klasse E, bete kende voor Duiveland dat zij defi nitief een streep kunnen zetten onder een bewogen seizoen. Het trainersduo Ko Stoutjesdijk en as sistent Eddie Kiesenberg vertrok tussentijds in Oosterland. Interim-trainer Wilmar van de Sande werd gehaald om Duive land te behoeden voor degradatie en/of nacompetitie. Hij slaagde in die opzet en had zelfs nog uit zicht op het behalen van de na competitie. „Maar die hoop heb ik in Heinkenszand al laten varen. Ons belangrijkste doel was het Duiveland - Bruse Boys 1-1 (0-1). 38. Gerard Vogel 0-1, 64. Ronald Zwager 1 -1Scheidsrechter: M. van de Koppel (Sleeuwijk). Gele kaart: Marcel Zwager en Wesley Goud (Duiveland), Eric Duffener (Bruse Boys). Aantal toeschou wers: 310. Duiveland: Léon Weeda, Marcel Zwager (77. Rene Verschoor), Leendert-Jan IJzelenberg, Thijs Rentier, Julius Bliek, Marcel de Bruine, Robbert de Bruine, Ronald Zwager, Barry Steenpoorte, Den- nie Ie Comte (61. Massoud Osma- nie) en Wesley Goud (61Roy Quik). Bruse Boys: Mark Giljam, Eric Duf fener, Johan Vroegindeweij, Rudo van den Berge, Jasper Maaskant (61. Nathan Olree), Rudi van der Bijl, Marco Ketting, George Geluk (65. Mare Bij de Vaate), Domeni- que van den Berge, Gerard Vogel en Thomas Groeneveld. Veilig spelen'. Voor mezelf is dat alleen al leuk", aldus Van de San- de. De ex-speler van Duiveland keek met gemengde gevoelens terug op de derby. „Op basis van de eer ste helft verdienden we niet veel, maar in de tweede helft maakten wij aanspraak op de winst. Alleen lieten we het na om de 2-1 te ma ken. Bru was nergens meer te be kennen." Van de Sande zei daar mee niets te veel. Voor de Bruse ploeg van trainer Wim Nieuwland was het vooraf al duidelijk dat de nacompetitie belangrijker was dan het 'tussen doortje' in Oosterland. De lichtge- blesseerden Robin Meertens en OlafWillemse kwamen niet in ac tie en een aantal spelers speelde, met de kaartenlast in het achter hoofd, zichtbaar met de handrem erop. Desondanks had Bruse Boys voor rust de wedstrijd in handen. „Het was een wedstrijd met twee ge zichten. De eerste helft waren wij heer en meester en moesten wij 0-3 of 1-3 voor staan. Na rust kon den we het niet meer opbrengen. Ik denk dat we de heenreis in de benen hadden", oordeelde Nieuw land. De voltallige Bruse selectie kwam, op Johan Vroegindeweij na die per auto al het materiaal bracht, op de fiets richting Ooster land. Het gaf aan hoe er in Brui- nisse over het belang van de wed strijd gedacht werd. Na een weifelend begin kregen de bezoekers via Gerard Vogel en Thomas Groeneveld binnen twin tig minuten twee dotten van kan sen. Domenique van den Berge had de 0-1 op zijn schoen, maar hij mikte naast. Typerend voor Duiveland was het moment in de 34e minuut. Een I Een speler van ZSC'62 (rechts) passeert op snelheid zijn tegenstander, foto Pieter van der Laan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54