Evertse wint de prijs van z'n vader SPORT 43 Nieuwenhuis vierde in kür op muziek De Bruijn pakt titel met Etikon Sterke opening van William Tolhoek Walhout vijfde in Europa Cup Derde plaats voor Coedegebure MAANDAG 6 MEI 2013 I Dorde Karadzic legt aan voor een schot Ploeggenoot Abdul Zombra (14) kijkt mee. foto Izaak Verkeste lend op rolletjes. Mede door zes driepunters stond het halverwege het tweede kwart 20-38. De voor delige marge uit de heenwed strijd (dertien punten) was daar mee geheel verdwenen. „Maar we hebben het hoofd koel gehouden", wist De Paauw. „We hebben dit seizoen veel vaker op achterstand gestaan. We hoefden alleen maar te wachten totdat on ze aanval zou gaan lopen. En dat gebeurde al in het tweede kwart, waarin we ongeveer gelijkwaar dig waren aan de tegenstander. In het derde en vierde kwart waren we vervolgens vele malen beter." In 2011 was BC Vlissingen ook dicht bij promotie, maar toen ging het in de tweede wedstrijd van de play-offs mis. De ploeg gaf in de slotfase de winst op Penta (en daarmee ook de promotie) uit handen. De Paauw: „Nu bleven we wel de he le wedstrijd rustig. Dat is dan ook het verschil met twee jaar gele den. Ik zeg dus niet: eindelijk pro moveren we. Het is meer: einde lijk zijn we rijp om de stap om hoog te maken." Scores BC Vlissingen: Dennis de Paauw 18, Dorde Karadzic 17, Stefan Schrier 15, Benjamin Steenbeek 8, Ray- lin Jimenez 5, Abdul Zombra 4, Sjors van de Poel 3, Emilio Jangbahadoer 2. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Lim burgse ruiters eisten zaterdag in de hoofdrubrieken van Zeeland Out door 2013 in Nieuwland de hoofd rol voor zich op. Patrick Lemmen schreef met de schimmelhengst Con Calma het 1.40m klassiek om de Grote Prijs Autobedrijf Hofman op zijn naam. De voormalige Nieuwlander Dennis Evertse stuur de in het tweefasen 1.40m om de Smederij Evertse Prijs de ruin Qua- sito Z naar de overwinning. Rens Wondergem had voor de Grote Prijs een stevig aan de maat en technisch parkoers uit de hoge hoed getoverd. Ook de toegestane tijd bleek een handicap. In het extra voor de barrage opgezette lijntje naar de laatste hindernis haalden vijf van de negen combi naties hun Waterloo. Patrick Lem men was een uitzondering. Hij toonde zich zelfs oppermachtig. Als eerste starter stuurde de rui ter uit Sevenum de Calata-zoon Con Calma in 41,47 seconden over de negen 1.50 meter hoge ob stakels. Kevin Olsmeijer was met zijn tijd van 37.22 seconden met Mister Big de snelste. Maar de rui ter uit Heteren haalde met Indoc- tro-zoon een paal naar de bodem en moest genoegen nemen met de derde stek. Ook de Zeeuwse favoriet Marieke de Bart ging met Champagne Z op de laatste sprong in de fout. De amazone uit 's-Heer Abtsker- ke eindigde met de Chellano Z-dochter op de zevende plaats. Met een foutloze rit in 45.66 se conden sleepte Lemmen met zijn tweede troef, de Berlin-dochter Zycalin W, ook de tweede plaats in de wacht. Patrick Lemmen had wel een verklaring voor de fouten van zijn concurrenten. „Van die dikke oxer naar de stijlsprong was een tricky lijntje dat in vijf rusti ge galopsprongen moest worden genomen. Niet makkelijk, want die open stijlsprong trok de paar den aan. Ze gingen daardoor rui mer galopperen en kwamen zo verkeerd voor de afsprong." De Hoefsmederij Evertse Prijs, 1.40m nationaal tweefasen, bleef in de familie. De smederij is na melijk van zijn vader. Dennis Evertse, stalruiter van internatio nal Leon Thijssen in Baarlo, schreef op een steenworp afstand van zijn geboortehuis met de ruin Quasito Z de rubriek op zijn naam. Een overwinning met een extra Zeeuws tintje. Evertse flikte het kunstje op de door Sjaack van Doeselaar uit 's-Heer Arendsker- ke gefokte Quisito Z-zoon. Den nis Evertse was zichtbaar gebrand op de zege. Na een rustige eerste fase gooide de oud inwoner van Nieuw- en Sint loosland alle rem men los. In een risicovolle rit vloog hij met de ontketende Qua sito Z in 32.70 seconden over de tweede fase. Laatste starter, Mario Wilson Fernandes met merrie Ulena, leek het feestje voor Evert se nog te bederven. Maar de even eens voor Stal Thijssen rijdende Portugees kwam met Balubet Du Rouet-dochter zeshonderdste se conde tekort om zijn stalgenoot van de overwinning af tehouden. „Quasito is een fijn paard. Hij is snel en wendbaar en toont nog steeds progressie. Het is een paard met Zeeuwse roots. Mijn vader heeft nog met zijn moeder Julia na gesprongen. Annouk van der Linde, de kleindochter van de fok ker, heeft hem opgeleid. Ik rij hem nu een jaar. Het winnen van deze prijs heeft iets bijzonders", vertelde Dennis Evertse. ROOSENDAAL Dressuuramazone Jeanine Nieuwenhuis uit Seroosker- ke (W) is in de kür op mu ziek van de internationale ju niorenwedstrijd in Roosen daal vierde geworden. Met Hexagons Baldacci scoorde ze 71,125 procent. Jasmien de Koeyer uit Sint Jansteen, die in de eerdere wedstrijden eerste en derde werd, moest met TC Take it Easy genoe gen nemen met de zesde plaats. Ze kreeg 69,583 pro cent. MIDDELBURG Jean Paul de Bruijn is met het topteam van Etikon voor de negende keer kampioen van Nederland geworden. De biljarter uit Hulst won zaterdag met zijn ploeg van BC Arnhem (5-1) en TS Metals/Zandweerd (6-0). Het team van Middelburger Peter de Bree, Wellse Vaert/RBS 2, stelde het ver blijf in de eredivisie bijna veilig door een 4-2-zege op De Graafschap Biljarts. ASSEN William Tolhoek is het race seizoen goed begonnen. De motorcoureur uit 's-Heer Arendskerke legde zaterdag bij de eerste supercupwed strijd 600 in Assen beslag op een derde plaats. Tolhoek heeft afgelopen win ter veel getraind. Hij werkte in de aanloop naar de wed strijdencyclus trainingen af op het circuit in Valencia. De eerstvolgende wedstrijd is op 18 mei in Assen. BERLIJN Judoka Chantal Walhout, af komstig uit Stavenisse, is zondag als vijfde geëindigd tijdens de Europa Cup voor junioren in Berlijn. Walhout, die pas vijftien is, won haar eerste twee duels en ging vervolgens in de kwartfinales onderuit. Via de herkansingen haalde ze nog wel de strijd om het brons. Dat duel verloor ze nipt van de Italiaanse Gior- gia Stangherlin. DEN DUNGEN Carsten Goedegebure is tij dens een NK-wedstrijd in Den Dungen als derde geëin digd. De motorcrosser uit Yerseke kwam uit in de 85CC. In de eerste manche reed de KTM-rijder naar een derde plaats, terwijl hij in de tweede reeks vijfde werd. Bij de 125CC jeugd werd Nancy van de Ven der tiende. De Vlissingse werd in de eerste manche zeven tiende, in de tweede reeks was ze dertiende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43