Walcheren en Veere spelen om kampioenschap in vierde klasse Walcheren houdt hoop SPORT 41 Elleboogbreuk Niels Mesu Vrouwen Smerdiek verliezen weer Sparta-Lokeren bij sv Smerdiek MAANDAG 6 MEI 2013 en hardlopen SINT-MAARTENSDIJK De voetbalsters van Smer diek stonden zaterdag in de hoofdklasse A voor de zes tiende keer dit seizoen met lege handen. Het thuisduel met RWH uit Ridderkerk ging met o-i verloren. De ploeg uit Sint-Maartensdijk kreeg nog wel enkele goede scoringskansen. Komende week zal bekend worden wie de vertrek kende coach Wim Scherpe- nisse volgend seizoen op volgt. SINT-MAARTENSDIJK Sparta werkt in de voorberei ding op het nieuwe voetbal seizoen een wedstrijd in Zeeland af. De Rotterdamse eerstedivisionist speelt op 17 juli in Sint-Maartensdijk te gen Sporting Lokeren. De Belgische ploeg komt in de hoogste klasse uit. De ont moeting op sportpark Hae- stinge, de thuishaven van sv Smerdiek, begint om 19.00 uur. Ladiesrun in Goes, foto Johan van der Heijden ganisator. „Daar is echter nog geen beslissing over genomen. We willen de gezelligheid behou den. Misschien moeten we het aantal inschrijvingen toch tot 530 beperken. We willen er andere evenementen bij betrekken. Dan denk ik bijvoorbeeld aan een wandeltocht of aan een danswed strijd. Dan wordt het pas echt een ladiesday." Laurey van den Berge uit Flakkee schreef de eerste editie van de La diesrun in Goes op haar naam. Ze liep de tien kilometer als snel ste in een snelle tijd van 37.10 mi nuten. Op de vijf kilometer waren de ge zusters Van Anrooij uit Kapelle de twee sterksten. De zestienjarige Lindy liep de afstand in 20.13 minu ten, haar vier jaar jongere zusje Shirin kwam 45 seconden later als tweede over de finish. HEERDE - Skeeleraar Niels Mesu heeft bij de wedstrijd om de Euro pean Cup in Heerde een kleine breuk in zijn elleboog opgelopen. Bij de puntenkoers van zaterdag was er in de eerste ronde een gro te valpartij waar naast Mesu ook Crispijn Ariëns en Gary Hekman het slachtoffer van waren. Na de valpartij werd opnieuw gestart en reed ook Mesu gewoon de wed strijd mee. Hij werd 31e. Devin Bout uit Heinkenszand is in Brakel Zuid-Nederlands kam pioen skeeleren bij de Jongens 3 geworden. De pupil van SSC de Poel won met ruime overmacht. Stephan Scheele uit Krabbendijke behaalde de tweede plaats bij de junioren B en Arjen van Damme uit Yerseke werd derde bij de jon gens-pupillen 2. Bij de vrouwen werd Maren Boen der uit Vlissingen derde bij de pu pillen 3. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Walcheren en Veere wonnen zaterdag hun laatste duel. Komende woensdag volgt de beslis singswedstrijd op neutraal terrein en die bepaalt de kampioen van de vierde klasse. Waarde en Kruinin- gen speelden 1-1 en Vlissingen won met 2-1 bij Wolfaartsdijk. Be velanders had geen moeite met Borssele (5-0) en Colijnsplaatse Boys pakte drie punten in Lewe- dorp; 0-2. Walcheren-Hoedekenskerke 3-0: Volgens trainer Marco Schroe- vers van de thuisploeg was het niet de beste wedstrijd van zijn elftal. Steve Schalkwijk opende al vroeg de score. Waar Walcheren normaal door dendert naar meer goals duurde het nu iets langer. Invaller Sven Zuidgeest zorgde voor 2-0 en in de laatste minuut pegelde Mark van der Eijk de bal snoeihard in de kruising. Zowel de paal als de lat en de kruising stonden een ho gere score in de weg. Veere-Wemeldinge 2-1: Na een kwartiertje schoot Remi Bruijnoo- ge de bal achter de doelman van Veere. Daarna kwam de thuis ploeg langszij. Ruben de Looff kreeg een strafschop en benutte die zelf. Wemeldinge raakte de lat en aan de andere kant schoot Safi Seighani de thuisploeg op voor sprong. In het tweede bedrijf was Veere beter en kreeg het genoeg kansen. Als de paal niet in de weg stond ging de bal wel over of naast. Wolfaartsdijk-Vlissingen 1-2: In de eerste helft kreeg de thuis ploeg de beste kansen en slaagde alleen Dirk-Jan Lukasse er in om het net te laten bollen. In de twee de helft was Vlissingen veel beter en zorgde Joey Dos Santos voor 1-1. De 1-2 van Sigmar Martien be tekende drie punten voor Vlissin gen. MIDDELBURG - In de derde klasse van de hockeycompetitie moest Walcheren zondag buigen voor Ros malen. De vrouwen van Walcheren pakten stevig uit met een riante overwinning (5-1) op Berlicum. Door die zege stijgt de kans op lijfs behoud. Mannen. Rosmalen-Walcheren 3-1 (0-0): Walcheren was dicht bij de openingstreffer. Een inzet belandde tegen de paal, een tref fer werd afgekeurd en een andere inzet verdween net naast het doel van Rosmalen. Wel moest de uit ploeg via knappe reddingen op de doellijn Rosmalen van scoren af houden. In het begin van de twee de helft was Walcheren wel doel treffend, maar naarmate het rela tief gelijkopgaande duel vorderde werd de thuisploeg steeds effectie ver. Tussen de 44e en 67e minuut boog die ploeg de achterstand om in een 3-1-overwinning. Vrouwen. Berlicum-Walcheren 1-5 (1-2): Via goed samenspel en veel inzet had Walcheren al snel het juiste ritme te pakken. Gezien die ontwikkeling was het daarom teleurstellend dat de thuisploeg na acht minuten bij onterecht voordeel de leiding nam. In de veertiende en vijftiende minuut stelde een veerkrachtig Walche ren echter orde op zaken. De ploeg liep zelfs uit naar een riante overwinning. De vijf treffers kwa men op naam van Brechtje de Schipper (3), Megan de Croon en Maira Burggraaff.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41