CPC Vlissingen jaagt het degradatiespook even weg Arendskerke kind van de rekening 36 SPORT Zeelandia Middelburg behaalt na enerverend duel met Victoria'03 kampioenschap: 2-3. DERDE KLASSE A ZONDAGVOETBAL SPECTACULAIR KAMPIOENSDUEL door Mitchell Minnaard vlissingen - GPC Vlissingen doet weer mee in de eerste klasse C. Mi chel Leonhart greep na het verlo ren thuisduel met Oranje Wit (0-2) halverwege april rigoureus in en dat heeft zijn ploeg geen windeie ren gelegd. De trainer koos de laat ste weken voor elf spelers met 'een GPC-cultuur'. Zij wonnen twee weken geleden al van Pelikaan en zaterdag flikten ze het kunstje weer. Dit keer werd met 2-1 ge wonnen van Roda Boys. Vanaf minuut één werd de ploeg uit Aalst onder druk gezet. De spe lers van Roda Boys konden nog niet knipperen met hun ogen, of er doemde wéér een speler van GPC voor hun neus op. Het leek alsof de spelers van de thuisploeg even over de richel hadden geke ken, het ravijn hadden gezien waar zij in zouden vallen als ze op die dertiende plaats zouden blijven staan en nu pas echt door hadden dat ze moesten vechten voor hun laatste kansen om recht streekse degradatie uit de eerste klasse te voorkomen. „We leven weer", zei de ietwat op geluchte trainer van de thuis ploeg na de gewonnen wedstrijd. „De laatste weken zag ik dat er wat in de groep aan het sluipen was. Het stoorde mij enorm dat er een aantal spelers bezig was met een eventuele transfer. Ik wilde al leen door met de jongens met een GPC-cultuur, jongens die de mou wen opstropen voor deze club. En als het niet draait, moeten de spe lers naar zichzelf in de spiegel kunnen kijken", was de gedachte van Leonhart. En Menancio Weeda kan met een gerust hart voor zijn spiegel gaan staan. Tegen Pelikaan kwam hij als centrale verdediger al tot sco ren en dit weekeinde mocht hij als linkshalf al na één minuut en vijftien seconden met zijn han den in de lucht de felicitaties van zijn ploeggenoten in ontvangst nemen. „Ik voetbal nu voor GPC. Dan moet ik ook alleen met die club bezig zijn. Je moet voor dat team door het vuur gaan en nog niet bezig zijn met volgend sei zoen", zei de twintigjarige speler, die na dit seizoen naar Goes ver trekt. Leonhart merkte toch dat er een aantal spelers wél te veel bezig was met een eventuele transfer. Hij koos na de verloren wedstrijd tegen Oranje Wit bewust voor spelers uit het tweede elftal. Van de tweede selectie mochten Giovanni Kaijser, Ricardo de Nooijer en Jeroen van Ommen plaatsnemen op de bank. Zij vie len in de loop van de wedstrijd nog in, terwijl verdediger Dennis Jobse de negentig minuten vol maakte. „Er zit een goede kop op die jon gens", sprak Leonhart met het ty pische vocabulaire van een voet baltrainer. „Er hangt nu een ge zonde sfeer binnen de groep. Ik merk dat er de laatste tijd steeds meer gelachen wordt op de trai ning. En we boeken resultaat." Resultaat zal de Vlissingse eerste klasser de laatste speelronde ook nog willen boeken. De Walcherse ploeg staat samen met Altena op een gedeelde twaalfde plaats. Als beide ploegen na de laatste speel ronde nog evenveel punten heb ben, wordt er een beslissingswed strijd uitgeschreven. Ook Terneuzense Boys is nog niet gedegradeerd. Zij staan onderaan met achttien punten en kunnen met een overwinning, net als Alte na en GPC nu, op 21 punten ko men. „Ik heb mijn doel in ieder geval bereikt", sprak Leonhart na af loop. „Door deze overwinning spelen we tot de laatste speelron de mee. We moeten zelf volgende week nog naar Sliedrecht. Altena speelt nog tegen WGZ, dat nog kampioen kan worden", drèunde de trainer het programma en de belangen voor de laatste speelron de op. „Altena krijgt de plek in de nacompetitie dus zeker niet ca deau." GPC Vlissingen-Roda Boys 2-1 (2-0). 2. Menancio Weeda 1 -0,11Re- mon de Vlieger 2-0, 80. Özcan Özkaya (strafschop) 2-1. Scheidsrech ter: B.L.J.M.M. Elissen (Udenhout). Ge le kaart: Wouter Vermeule, Sven Ron de, Giovanni Kaijser (allen GPC). Aan tal toeschouwers: 90. Titel met zorgen voor morgen door Jan Dagevos oudenbosch - Daar stond hij dan. Terwijl de spelers van Zeelandia Middelburg in de middencirkel de kampioensschaal aan de mee gereisde supporters toonden, volg de trainer Ruud Pennings de fees telijke taferelen op enige afstand. „Het is het feestje van de jon gens", zei de vertrekkende oefen- meester. „Ik gun het ze en ben hartstikke trots op de spelers. Wat mezelf betreft was het mis schien wel de moeilijkste titel uit mijn loopbaan." Die laatste opmerking verwees on der meer naar de zware laatste we ken, waarin Zeelandia Middel burg uit cadans was en de concur rentie in de derde klasse A van het zondagvoetbal nog akelig dichtbij kwam. Zondag, op de slotdag van de competitie, zette de Walcherse formatie op bezoek bij Victoria'03 alsnog de kroon op het werk. Na een zenuwslopend en spectaculair duel werd het 2-3. „We waren misschien niet de bes te van deze klasse, maar we heb ben op de goede momenten wel toegeslagen", zei Pennings. „Dat is knap voor zo'n jonge groep." De selectie hield zich ook verre van het rumoer dat na de winter stop bij Zeelandia Middelburg ontstond. Eerst stapte voorzitter Youssif Hamzaoui op wegens een verschil van inzicht over de koers van de club. Piet van der Maas nam het stokje over. Hij kon de functie van voorzitter echter niet combineren met zijn werk, waar na Walter Blondeel tot preses werd gebombardeerd. „Ik was één minuut voorzitter toen ik te ho ren kreeg dat onze trainer bij ons zou weggaan", vertelde Blondeel Victoria'03-Zeelandia Middelburg had zondag alles wat een kam pioensduel zo mooi maakt. Ballen op de lat en paal, stevige duels, een scheidsrechter die het moei lijk had om alles in goede banen te leiden en onverzettelijkheid. Uiteindelijk haalde Zeelandia Mid delburg de titel terecht binnen. Een vroege achterstand werd door doelpunten van Guust Malcorps, uitblinker Dennis Kovacevic en Jer- fy Booy omgebogen. Na de 2-3 van Victoria'03 werd het nog spannend en hield Rick Wiegmans zijn ploeg overeind. Het is voor het eerst in de historie van de fusieclub (2001) dat de hoofdmacht nu naar de tweede klasse gaat. zondag op het veld in Ouden bosch. Ruud Pennings was als hoofdtrai ner en hoofd opleidingen voorbes temd om Zeelandia Middelburg naar grote hoogte te stuwen. Bei de partijen gingen januari 2012 een contract voor drie jaar aan, maar enkele weken geleden leed het huwelijk plots schipbreuk. Ook Pennings kon zich niet vin den in het beleid van de nieuwe bestuurders en besloot op te stap pen. „Vanaf dat moment was ik bij sommige mensen de gebeten hond", zei Pennings, die ook zon dag na de wedstrijd van een enke le supporter de nodige verwensin gen naar zijn hoofd geslingerd kreeg. „Ze mogen naar mij wij zen, maar ik heb alleen maar in vulling proberen te geven aan het beleid zoals dat bij mijn komst was voorgespiegeld. De opdracht was om uit die derde klasse te ko men, jeugd in te passen en uitein delijk toe te werken naar het ni veau van de eerste klasse." De jeugd was ook zondag in de laatste wedstrijd rijkelijk vertegen woordigd bij Zeelandia Middel burg. Met zijn 27 jaar was doel man Rick Wiegmans (hij vervul de in het duel met Victoria'03 een hoofdrol) de oudste, de jongste was Dennis Kovacevic. De 17-jari- ge dribbelaar etaleerde net als Wiegmans zijn klasse en scoorde voor rust na een prachtige solo een belangrijk doelpunt. „Er is dit seizoen op een gegeven moment verdeeldheid binnen de sponsorcommissie, de technische commissie en het bestuur ont staan", aldus Pennings. „Men heeft moeite om de koers te bepa len. Ik heb daar met het bestuur open en eerlijk over gesproken. We kwamen daar niet uit, omdat door Robin Hamelink middelburg - Nog vijf ploegen kon den in de nacompetitie belanden en uiteindelijk was 's-Heer Arends kerke de ongelukkige in de derde klasse. Spui verloor bij Domburg met 3-1 en beide ploegen spelen volgend seizoen opnieuw in de der de klasse. De Noormannen speelde 2-2-gelijk tegen Apollo'69 en dat was genoeg voor handhaving. MZVC-'s-Heer Arendskerke 3-3: Het duel kwam twee minuten na rust op gang, toen Pieter Adema de score opende. Met zijn eerste balcontact zorgde Martijn de Vries voor 1-1. Alexander Bom kopte de Middelburgers op voor sprong. Zeven minuten later trok Michiel Bouwman de stand weer in evenwicht. De Vries ook de 3-2. In de allerlaatste seconden bepaal de Adema vanaf de strafschopstip de stand op 3-3. De bezoekers komen een punt te kort om er direct in te blijven. Domburg-Spui 3-1: Robin Geelen zorgde voor 1-0 en Gerben Spruijt verdubbelde de score. Jelmer de Pooter mikte vanaf twintig meter de aansluitingstreffer in het doel. Spui kreeg een strafschop en Mark Otterloo nam die, maar Jac- co Leijdekkers stopte de inzet. In de meer spannend, dan goede tweede helft hadden de Zeeuws-Vlamingen een veldover- wicht. Echter Domburg besliste de wedstrijd doordat Chiel Mara- nus voor 3-1 zorgde. Apollo'69-De Noormannen 2-2: De bezoekers hadden sinds 8 de cember al geen wedstrijd meer ge wonnen en deed dit tegen het al gedegradeerde Apollo ook niet. De bezoekers kreeg enorm veel kansen en Mark Minderhoud (0-1) en Jacco Cijsouw (0-2) zorg den voor een veilige voorsprong. Apollo kreeg een strafschop en Niels van Alpen stopte de inzet van Edgar Verhage. Peter Dekker maakte 1-2 en Robin Korsuize maakte de gelijkmaker. DFS-Nieuwland 3-5: De verdedi ging van DFS stond af en toe te slapen en daar profiteerde Nieuw- land van. André Goedhart kreeg alle ruimte en maakte 0-1. Frido Tims zorgde voor 1-1 en Jeroen Grefkens 2-1. Niels Ouwerkerk trok de stand gelijk. Uit een moei lijke hoek maakte Martijn Boot 3-2. Na slecht verdedigen kon in valler Jonathan Donk 3-3 maken. Wilco de Keuning gaf het laatste tikje na een scrimmage en Goed hart prikte de 3-5 nog binnen. De Meeuwen-Kapelle 4-0: Als een waardig kampioen sloot De Meeuwen het seizoen in stijl af. Martijn Houterman maakte de 1-0, 2-0 en de 3-0. Reserve-goalie Jesse Kerkhove mocht invallen en legde de bal klaar voor Danny Hui- bregtse die de 4-0 maakte. AZW-Nieuwdorp 1-3 (0-2). Niels Mulder 0-1, Yannick van As 0-2 en 1 -3 en Darius Cyrroes 1 -2. VCK-routinier Danny joosse werkt de bal weg in de wedstrijd tegen kapelle. foto Ruben Oreel Oost-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36