Goes faalt opzichtig op bezoek bij Blauw Geel '38 SPORT 35 Sjors Lankhaar vertrekt bij Kloetinge Tern. Boys houdt nog enige hoop KARAKTERISTIEK MAANDAG 6 MEI 2013 door Aector Dooms VEGHEL - Goes kan zich richten op de nacompetitie in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal. Met dank aan UNA dat concurrent Brabantia in de strijd om degradatie met 3-2 klopte, waardoor Goes zich verze kerde van de nacompetitie. „We hebben ons doel bereikt", zei trai ner Gérard de Nooijer zondag na af loop van de zware 5-1 nederlaag in Veghel tegen Blauw Geel '38. Dit was het enige positieve dat de trainer te melden had, want voor het overige had hij zich geërgerd aan het opzichtige falen van zijn ploeg. „Dit is een blamage. Het is belachelijk, wat we hier hebben la ten zien. Dit was een collectief fa len." Goes startte nagenoeg in dezelfde opstelling als tegen Groene Ster, waarvan een week eerder overtui gend met 3-0 was gewonnen. Al leen Shannon Braafhart speelde niet vanwege een blessure. Daar door stond Thijs van den Dries in het centrum van de verdediging. Zo goed en gedreven de Goesena- ren een week eerder tegen Groe ne Ster speelden, zo gezapig en lusteloos was het optreden tegen de ploeg uit Veghel. „We hadden vandaag nog een laatste kans om te ontsnappen aan de nacompeti tie, maar daar heb ik niets van ge merkt. Ik miste de winnaarsmen taliteit." De kritiek van De Nooijer ging nog veel verder. „Ze waren alleen maar met het Bevrij dingsfestival bezig." Ook over de instelling van een aantal spelers in de aanloop naar het belangrijke duel was hij niet te spreken. „We zitten in een be langrijke fase van de competitie. Er zijn spelers die slechts één keer hebben getraind. Dan kun je een basisplaats vergeten." Goes begon nog goed aan de wed strijd. Josimar Pattinama kreeg de eerste kans. De spits van Goes, ge lanceerd door Gert-Jan Tierie, schoot de bal onzuiver in en raak te het lichaam van doelman San- der Maas. Een minuut later verras te Murat Korkmaz de Goese doel man Matthew Lentink met een af standsschot. Na ruim een kwar tier stond het al 2-0 door Alexan der Mols. Beide ploegen gaven veel ruimte weg. „Alleen wij deden er niets mee. Wij maakten steeds de ver keerde keuzes en door onze fou ten konden zij scoren", verbeet De Nooijer de teleurstelling. Zo ging bij de derde Brabantse tref fer Trung Tran in de fout door de bal in de voeten van Emiel van der Sanden te spelen, die dank baar profiteerde. De Nooijer Blauw Geel '38-Goes 5-1 (3-0). 7. Murat Korkmaz 1-0,17. Alexander Mols 2-0, 35. Emiel van der San- den 3-0, 54. Emiel van der Sanden 4-0, 56. Emiel van der Sanden 5-0, 72. Lorenzo de Groot 5-1. Scheids rechter: K. Mandemakers (Waal wijk). Aantal toeschouwers: 300. Goes: Matthew Lentink; Milton Roemeratoe (46. Rick de Punder), Gert Jan van Leiden, Thijs van den Dries, Trung Tran (46. Dangelo Martien); Wouter de Craene (46. Yves Nyemb), Gert Jan Tierie, Ray Kroon, Lorenzo de Groot; Robin de Pagter, Josima Pattinama. bracht na de rust Dangelo Mar tien, Rick de Punder en Yves Nyemb binnen de lijnen. Met de switch naar drie spitsen moest de matige verdediging van de thuis ploeg op de proef worden gesteld. Dat pakte verkeerd uit. Na tien mi nuten was de score opgelopen tot 5-0 door twee doelpunten van Van der Sanden. Bij de laatste tref fer deelde Gert Jan van Leiden in de malaise door de bal te zacht te rug te koppen op zijn doelman. Lorenzo de Groot redde nog de eer voor Goes. De Nooijer vertel de dat hij een aantal spelers in de laatste wedstrijd tegen het gede gradeerde Brabantia zal sparen. „In de nacompetitie moeten we scherp staan. Dan gaat het er om." Goes speelt in de nacompetitie te gen Wittenhorst uit Horst. Die ploeg veroverde een periodetitel in de eerste klasse D van het dis trict Zuid II. KLOETINGE - Sjors Lankhaar ver trekt aan het eind van dit voetbal seizoen bij Kloetinge. De verdedi ger van de Bevelandse hoofdklas ser vindt het steeds lastiger om het voetballen met zijn studie te combineren. Lankhaar, die in Rot terdam woont en studeert, heeft vooral moeite met de vele reistijd die hij door de week met de trai ningen bij Kloetinge kwijt is. „Ik heb een goed gesprek met Sjors gehad", zei trainer Diederik Hiensch zaterdag, „ook over zijn kansen op een basisplaats vol gend seizoen. Hij weet dat er voor zijn plek in de verdediging concur rentie is. Zijn inschatting is nu dat hij niet zoveel aan spelen toe komt." Alles overwegende kwam Lank haar tot de conclusie dat het beter is dat hij naar een andere club, in de buurt van Rotterdam, verkast. De verdediger speelde zaterdag wel mee met Kloetinge in de uit wedstrijd tegen RWH. TERNEUZEN - Hoewel het al weken zit aan te komen, is Terneuzense Boys met de laatste speeldag in aantocht nog altijd niet gedegra deerd. De eersteklasser boekte za terdag een 1-3-zege op Drecht- streek. Alleen bij winst op De Zwerver en verliespartijen van GPC en Altena kan de ploeg van trainer Eddy van der Hooft recht streekse degradatie ontlopen. Tegen Drechtstreek was Terneu zense Boys de eerste twintig minu ten de onderliggende partij. De thuisploeg kwam dan ook ver diend op voorsprong via Ruben Timmermans. Daarna herpakten de bezoekers zich. Door een kop bal in de verre hoek van Niels Breijaert werd er met een stand van 1-1 gerust. In de tweede helft drong Drechtstreek in eerste in stantie aan, maar was Terneuzen se Boys trefzeker. Robert Rijnberg en Marco Faassen scoorden. men is aanwezig. Heel eenvoudig wordt dit niet, want het heeft al veel inspanningen gekost om de selectie op peil te brengen. En dit binnen onze huidige mogelijkhe den", verklaarde Landzaat. Inmiddels is er een tweede doel man aangetrokken. Het gaat om de negentienjarige Belg Davy Versprille, afkomstig van Wette- ren (derde klasse nationaal in Bel gië). Degradant Nieuw Lekkerland had zaterdag nauwelijks iets in te brengen in Hoek. De thuisploeg verzuimde om de Zuid-Hollan ders al voor de rust naar een kans loze nederlaag te spelen. Uit diver se goede mogelijkheden schoten Jorrit D'Haeseleer en Kyle Does burg in de eerste helft raak. Al snel in de tweede helft maakte Damiën Muller de 2-1 voor een nog tegenspartelend Nieuw Lek kerland. Daarna stelde Hoek orde op zaken door doelpunten van Raymond Wolff, Doesburg en nogmaals Wolff. Hoek-middenvelder Regilio Pinas (links) kreeg na een langdurige knieblessure weer eens speeltijd in het duel met Nieuw-Lekkerland. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35