Vitesse gaat na blamage Europa in T- SPORT 33 Lurling is de Messi van Breda MAANDAG 6 MEI 2013 Dries Mertens (links) en Mark van Bommel zijn opgetogen na de zege op NEC. foto Pro Shots/ANP door Gerard Borgman WAALWIJK - Het seizoen van Vites se is geslaagd. De Arnhemse ploeg heeft voldaan aan de sportieve doelstelling, doordat het zeker is van de vierde plaats en dus van di recte plaatsing voor de voorronde van de Europa League. Daarmee was zondag het goede nieuws over Vitesse al meteen ver teld. Het team van trainer Fred I Rutten leverde een wanprestatie bij RKC Waalwijk, dat een uur met tien man moest spelen, maar zich op karakter naar minimaal nog een jaartje eredivisievoetbal knokte (3-2). De euforie in Arnhem is de laat ste weken flink verminderd. Door de povere oogst tijdens de vier re cente competitieronden (slechts vier punten) kon Vitesse de ene na de andere aspiratie vaarwel zeggen. Eerst haakte de club af in de race om het landskampioen schap en nu is ook de voorronde van de Champions League onhaal baar. Bij de laatste wedstrijd van het seizoen, komende zondag tegen VW in Gelredome, staat er al leen nog op het spel of Vitesse er in slaagt nummer drie Feyenoord te achterhalen. Dat zou een voor ronde schelen, op weg naar de groepsfase van de Europa League. Vitesse's waterkansje op de twee de plaats verdampte in Waalwijk, op een manier die het niet eens rechtvaardigt ook maar te denken aan de koningsklasse. Net als en kele weken geleden bij Roda JC (3-3) straalde de ploeg vanaf het eerste moment een lamlendig heid uit, die het nauwelijks nog uit de benen kreeg. Dat gebrek aan passie en harts tocht was opmerkelijk. Gezien de Wilfried Bony belangen en gezien de uitsteken de prestaties van Vitesse dit sei zoen buiten Arnhem. Op vreem de bodem won Vitesse deze com petitie liefst tien keer. Tegen het 4-4-2 spelende RKC trad Vitesse aan in een veredelde 3-4-3 variant, met de gebruikelij ke linksachter Patrick van Aan holt als toevoeging aan het mid denveld. De verdedigers hadden zichtbaar moeite met de aangepas te laatste linie. Met name Guram Kashia speelde een zwakke partij. De aanvoerder liet zich al in de tweede minuut simpel uitspelen door Robert Bra- ber, die van dichtbij voor 1-0 zorg de. En halverwege de tweede helft maakte Kashia de inhaalrace van zijn ploeg (van 2-0 naar 2-2) ongedaan, toen hij Florian Jozef- zoon in de zestien naar de grond trok. Vanaf de stip deelde Sander Duits de beslissende optater uit: 3-2. Ex-Vittessenaar Mart Lieder had na een fout van doelman Piet Velthuizen de 2-0 ingekopt. door Yadran Blanco BREDA - Gehaat in zowat alle sta dions in Nederland, geliefd in Bre da. Bijzonder geliefd zelfs. Dat, is Anthony Lurling. Met twee weer galoze treffers en twee assists was hij zondag verantwoordelijk voor de 5-3-zege van NAC op Roda JC. Twee minuten voor tijd volgde een publiekswissel. Een fraaie ges te van trainer Nebojsa Gudelj. Want: „Het was bijzonder wat hij deed." Lurling liep naar de kant, draaide een rondje en absorbeerde het ap plaus. Iedereen ging staan. Van re servebank tot EHBO'ers. Toen hij de zijlijn naderde, liet hij een handkusje los. „Voor mijn zoon tje Tom. Ik ben trainer van zijn team, de F4 van Engelen. Met zijn team zat hij in het stadion. Vak I." Van daaruit zag het ventje hoe zijn papa vlak na rust het vuurtje opstookte. Sutchuin was het slachtoffer. Geel was de bijpassen de straf. Dat was in de 52e mi nuut. Een bewuste overtreding, volgens Lurling. „Ik deed het om mijn ploeg wakker te schudden. RKC stond met 2-0 voor en wij 1-3 achter tegen Roda JC. Dat kan toch niet in zo'n cruciaal duel? Ik zag ons al naar De Graafschap en Fortuna gaan." In de 58e minuut bracht Lurling spits Ten Voorde in scoringsposi- tie. De invaller twijfelde niet en knalde de bal binnen, 2-3. Lurling speelde toen al tien minuten van af links, op de plek van Seuntjens. Lurling was op drift. De rem was kapot getrapt en deed het niet meer. Twee minuten na de 2-3 volgde de 3-3. Hij kwam van links naar binnen en joeg met een dia gonaal schot de bal in de kruising. Boem! Het stadion ontplofte. 'An-tho-ny Lur-ling la la la la la la...", zong het dorstige publiek. Een punt was genoeg voor lijfsbe houd. De buit was binnen, maar Lurling ging door. In de 75e minuut pingelde hij langs twee man en zette Elson Hooi vrij voor de doelman, 4-3. En dan, zes minuten later: Lurling dreef de bal op, zoals een cowboy dat met zijn vee doet. Hij keek en hop, een geniale actie, een krui sing tussen lob en stift, 5-3. Dolle vreugde. Lurling liep hierna een halve ere- ronde en ging op de schouders. Zijn werk zat erop. Tijd voor de publiekswissel. De fans waren ly risch. „Hij is de Messi ja ja, hij is de Messi ja ja, de Messi van Bre da." Toen hij in de dug-out zat, richtte de filmploeg van Eredivi sie Live de camera een minuut lang op Lurling, de Messi van Bre da. „Nou, ik ben gewoon de Lur ling van Breda hoor. Messi is van een andere orde." m Anthony Lurling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33