Tim Blind: We staan er als we er moeten staan Feyenoord zakt weer door de ondergrens 32 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Burgemeester steunt spelers PSV haalt na 4-2-zege op NEC en misstappen concurrentie voorronde van Champions League. li TOP PSV: HIDDINK ADVISEERT ONS AL door Rudy Boogert ROTTERDAM - Spelers en suppor ters wisten van gekkigheid niet wat ze moesten doen. Springen, schreeuwen, rennen, omhelzen, zin gen, juichen, huilen, dansen. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen waren kampioen en dat moest gevierd worden. Doelman Tim Blind deed dat op zijn eigen manier. Hij zat op een bankje en keek sereen toe hoe Groene Ster co uit zijn dak ging. Tim Blind was op. Hij had al zijn energie gebruikt voor de kam pioenswedstrijd tegen SC Noord zee in het Rotterdamse Topsport- centrum. Zijn lijf kon even niet meer. Zijn stem deed het ook niet meer zo goed. „Deze wed strijd heb ik de afgelopen dagen al tien keer gespeeld in mijn hoofd", zei hij met een schorre stem, die nauwelijks boven de harde muziek uitkwam. „En dan gebeurt er precies waar ik van ge droomd heb." Na de 6-4-zege van Groene Ster ging de aandacht vooral uit naar Salim ben Sellam. Terecht, want in de verlenging boog hij met drie doelpunten een 4-3-achter- stand om in het kampioenschap van de eerste divisie B. Maar daar vóór had Tim Blind zijn team keer op keer in de wedstrijd ge houden met reddingen die adjec tieven verdienden als spectacu lair, verrassend, nuttig en ongelo felijk. „Als zaalkeeper vlieg je wel 's naar ballen waarvan je alleen maar hoopt dat je ze nog pakt", verduidelijkte Blind. „En vandaag gebeurde dat. Maar daar sta ik na tuurlijk ook voor. Dat is de kracht van dit team: we staan er als we er moeten staan. Salim staat er op zijn momenten en het is mijn taak om er op mijn momenten te staan. Het was natuurlijk ook ver diend dat we wonnen." Uiteindelijk wel. Maar Groene Ster hield zichzelf en zijn aan hang heel lang in spanning. Slor digheid vierde vooral voor rust de boventoon met veel balverlies en veel gemiste kansen. Groene Ster moest continu in de achter volging (2-0 en 3-1), maar de broers Saïd (2x) en Hoessein Bou- zambou zorgden in de reguliere speeltijd voor 3-3. Noordzee scoor de in de verlenging als eerste, maar Ben Sellam toonde de veer kracht van Groene Ster. Voor Groene Ster betekende het het vijfde kampioenschap in zes jaar tijd. Voor het eerst betekent de titel echter nog geen promo tie. In een play-off met Veerhuys en Fermonia Boys strijdt de club nu voor één plaats in de eredivi sie, het hoogste niveau van Neder land. Komende vrijdag reist Groe ne Ster voor de eerste wedstrijd naar Hoorn voor het treffen met Veerhuys, kampioen van de eer ste divisie A. Voor Blind was het pas de eerste titel met Groene Ster. Hij kwam halverwege vorig seizoen bij de club toen vaste doelman Lorenzo van Trijp zijn been brak. „Ik werd toen eerste keus en ben het nog steeds." De doelman van RCS be sefte dat de eredivisie nog niet ge haald is. „We zijn er absoluut nog niet. Maar eerst mogen we dit vie ren. Een heel seizoen hebben we er hard voor gewerkt. Dan hoef je nu niet vroeg naar bed." rotterdam - Groene Ster Vlissin gen werd in Rotterdam in het be slissingsduel met Noordzee ge steund door een grote supporters- schare. Onder hen bevond zich de Vlis- singse burgemeester Roep. Kort voor aanvang van de wed strijd betrad hij de kleedkamer om de voetballers uit 'zijn' stad een hart onder de riem te steken. Vervolgens nam hij plaats op de tribune, die bevolkt werd door vijfhonderd toeschouwers. Kort voor het verstrijken van de verlen ging raakten teleurgestelde spe lers van Noordzee slaags met enke le toeschouwers. Na enkele minu ten oponthoud werd het duel uit gespeeld. Versterking in defensie nodig door Rik Elfrink eindhoven - Zelfs zondag zorgde de defensie van PSV er nog even voor dat het spannend werd. In een wedstrijd die allang gespeeld had moeten zijn, bracht PSV zich zelf opnieuw in de problemen. De winst op NEC (4-2) stond sym bool voor het hele seizoen. Veel goals voor, te makkelijk weggege ven tegengoals. Maar ondanks alle defensieve malheur zit de ploeg toch nog in de koker voor de voor rondes van de Champions Lea gue, te spelen op 30 of 31 juli. Als PSV daarin wil overleven, moet technisch manager Marcel Brands als de bliksem zorgen voor defensieve versterking. Sco rend vermogen is er volop. De pro ductie van PSV is met 143 goals in officiële wedstrijden dit seizoen indrukwekkend. Een onhaalbaar geacht record uit het 'gouden jaar' 1987-1988 (144 goals) staat daar mee op het punt om te sneuvelen. PSV koopt weinig voor al die goals, omdat de bal ook met ge mak achter Boy Waterman ver dwijnt. Verandert dat niet, dan koopt PSV vermoedelijk niets voor het zondagmiddag verdien de ticket. Met deze defensie is PSV kanon- nenvoer voor topploegen uit bij voorbeeld Engeland en Spanje. Zelfs tegen het zeer defensief ope rerende NEC stond PSV twee te gengoals toe. Een zorgvuldig opge bouwde en terechte voorsprong van 2-0 (eigen goal Bovenberg en Lens) verdween in de tweede helft als sneeuw voor de zon. Met name het geklungel van Marcelo bij de gelijkmaker van Amieux van NEC was onvoorstelbaar. Hoewel arbiter Nijhuis een over treding op Jetro Willems over het hoofd zag, was het uitverdedigen van de Braziliaan ronduit slecht. Zo langzamerhand lijkt Brands nog de enige PSV'er die vertrou wen heeft in Marcelo. Hij blijft bij PSV alleen maar in het elftal om dat trainer Dick Advocaat geen an dere keus heeft. Timothy Derijck is dit seizoen al lesbehalve onfeilbaar gebleken, het aantrekken van Mathias 'Zan- ka' Jörgensen is uitgelopen op een teleurstelling. Dat Advocaat geen beroep deed op een 18- of 19-jari- ge jeugdspeler voor zo'n cruciale plek in het elftal, is begrijpelijk. Aanvoerder Mark van Bommel wilde na afloop niet te lang over de verdediging van PSV praten. „Je kunt het ook positief bekijken. We maken na die 2-2 bijna onmid dellijk de 3-2 en knokken terug. Dat zegt iets over de veerkracht in het elftal." Jeremain Lens en Jürgen Locadia zorgden met de derde en vierde goal van PSV voor gematigd opti misme in het Philips Stadion. Door misstappen van Feyenoord doet het laatste duel van PSV in Enschede er niet meer toe. Ajax is kampioen, PSV pakt zeker de tweede plaats. Het verleidde de spelers tot een soort ererondje. „Het voelde een beetje gek", vond Kevin Stroot- man. Hij kijkt met gemengde ge voelens op het seizoen terug. „Ik ben blij dat het niet op de laatste wedstrijd aankomt. Maar goed, het ging om het kampioenschap en dat hebben we niet gehaald. Een treurig ererondje? We zijn niet gedegradeerd, dus het kan nog veel erger." Van Bommel: „Het rondje was er uiteraard om het publiek te bedanken. Een ere- ronde was het niet, althans het was zeker niet zo bedoeld." De directie van PSV reageerde zon dag terughoudend op berichtge ving dat toezichthouder Hans van Breukelen contact heeft gezocht met Guus Hiddink. Van Breukelen wil dat Hiddink meedenkt over de toekomstige koers bij PSV, mede om het imago van de club te her stellen. Hiddink heeft aangegeven aan dat verzoek te willen voldoen. Een woordvoerder van de directie stelde zondag dat de voormalige succestrainer al regelmatig mee denkt over het te volgen beleid. PSV maakt waarschijnlijk volgende week maandag de nieuwe staf be kend, met Phillip Cocu als nieuwe hoofdcoach. Chris van der Weer den en Ernest Faber gaan hem as sisteren. door Edward Swier den HAAG - Feyenoord speelt ko mend seizoen geen Champions Lea gue. En dat is misschien maar goed ook, want wie zelfs uit bij clubs als Zwolle en - zondag - ADO Den Haag (2-0) onderuit gaat, heeft al helemaal niks te zoeken in Nou Camp, op Old Trafford of in de Alli- anz Arena. „We zijn dit seizoen in uitwed strijden veel te vaak door de on dergrens gezakt", erkende Ruben Schaken. Ronald Koeman had zich andermaal geërgerd aan de instelling van zijn spelers. „Wees er van overtuigd dat ik binnenska mers veel meer zeg dan ik voor de camera doe." De Feyenoord-trainer bespeurde bij zijn selectie een zekere tevre denheid. De doelstelling, een plek bij de eerste vier, was al gehaald, Europees voetbal was zeker ge steld. Hoezeer hij zijn spelers afge lopen week ook waarschuwde, het bleek tegen dovemansoren ge richt. „Er werd bij ADO ook met dat tevreden gevoel gespeeld. Dat werkt niet. Ik miste het gif. Scherpte en agressiviteit ont brak." De Rotterdammers verspeelden 'op verplaatsing' veel te veel pun ten om tweede te kunnen wor den. Feyenoord moet komende zondag thuis van NAC winnen om nog wel de derde plaats, en het beste Europa League-ticket, veilig te stellen. Koeman: „Ik heb niet gezien dat mijn spelers graag naar de Champions League wil den. Maar volgende week zullen we er weer staan. Zo wil ik het sei zoen namelijk per se niet eindi gen." Een geruststelling, de laat ste wedstrijd is in De Kuip... Wie een seizoenskaart voor de I Tjaronn Chery viert met ploeggenoot Danny Holla de 2-0 in het duel te gen Feyenoord. foto Pro Shots/ANP thuisduels van Feyenoord krijgt dit seizoen een volledig verkeerd beeld. Thuis scoren de Rotterdam mers vrijwel zonder uitzondering een ruime voldoende. Met steun van Het Legioen werd menig te genstander omver geblazen. Verloren werd er sowieso niet in Rotterdam. Uit was het zo anders, liefst zeven keer ging Feyenoord onderuit. Na de winterstop ging het mis bij Heerenveen, Zwolle én nu dus ADO Den Haag. Tegen RKC werd gelijkgespeeld. „Er zit nog veel meer in deze groep. Maar willen we volgend sei zoen echt mee gaan doen, dan moeten we dit soort momenten wel uit gaan sluiten", weet Koe man. Feyenoord begon andermaal te slap, toonde zich geen eenheid. Tot onbegrip van de trainer. „Het kan natuurlijk een keertje gebeu ren. Maar nu zitten de slechte uit wedstrijden echt veel te dicht op elkaar." Koeman denkt dat het aan de instelling van zijn spelers ligt. Misschien is het ook wel ge brek aan ervaring. „Omdat er te gemakkelijk over gedacht wordt, kan je zo'n wedstrijd - ook al krijg je uiteindelijk de meeste kan sen - nooit winnen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32