m 2Q13 K Fi SPORT BC Vlissingen promoveert naar de promotiedivisie Italiaan Salvatore Puccio snoept Cavendish roze af Ajax pakt dankzij een 5-0-zege op Willem II z'n 32e landstitel. Nummer twee PSV kan de Ajacieden niet meer achterhalen. PZC BASKETBAL - MAANDAG 6 mei 2013 WIELRENNEN landskampioen I Siem de Jong heeft de kampioensschaal in ontvangst genomen. Z'n teamgenoten en de hele Arena juichen mee. foto Olaf Kraak/ANP Kampioensfeest laat op gang door Geert Langendorff AMSTERDAM - Aanvoerder Siem de Jong kreeg zondagmiddag even over half drie de schaal aangereikt door oud-speler Rob de Wit. Het kampioenschap van Ajax, de 32e titel in de historie van de club, was daarmee officieel een feit. Dat voor de ceremonie een duel met Willem II moest worden ge wonnen, vormde niet meer dan een aangenaam voorprogramma van de reeds voorbereide festivi teiten. De aanloop naar de viering van de landstitel kreeg ongemerkt de handtekening van trainer Frank de Boer mee. Uitbundig gezang en schreeuwerige spandoeken ble ven beperkt tot een minimum, toen het duel met Willem II (5-0) nog in gang was. Alsof het man tra van de coach - elke wedstrijd is een finale - zijn weerslag had gekregen op de supporters. Maar van spanning kon geen sprake zijn. Daarvoor bpod de tegenstan der te weinig weerstand. De auto's op de snelwegen naar Amsterdam kleurden al in de vroege ochtend roodwit. Het te nue van Ajax gold als dresscode op zondag. Iedereen met gevoelens voor de club uit de hoofdstad wilde het kampioensfeest meepikken. Over dreven uitgelaten was de sfeer rond het stadion voor de aftrap niet. Waar de fanatieke suppor ters massaal zongen, genoot het merendeel in stilte van het zonne tje. In het stadion lieten de fans zich niet onbetuigd. Sfeervak 410 ontrolde een stuk canvas met daarop een ludieke afbeelding van een peepshow. Tijd voor cynisme was er even eens. Kortstondig verscheen de tekst 'Sulejmani bedankt'. De duurste aankoop uit de geschiede nis van de club, volledig mislukt, maakte vorige week bekend een 'mooie' nieuwe werkgever te heb ben gevonden. Ajax, dat hem 1,8 miljoen per jaar overmaakte, kreeg een schop na. De voormalige F-side hield zich een stuk rustiger. Pas bij een stand van 3-0 liet die andere har de kern haar reserves varen. Het resultaat mocht er zijn. Een enor me hand met de kampioenschaal ('32') erin bedekte kortstondig bijna twee volledige ringen. Vervolgens ging iedereen weer over tot de orde van de dag. Het voetbal bleef, ook in de laatste thuiswedstrijd van het seizoen, kritisch gevolgd. Een terugspeelbal werd nog steeds vergezeld met een fluitcon cert. Veel te klagen viel er overigens niet. Ajax speelde goed, niet ge hinderd door enige stress. Al na twaalf minuten stond het op voor sprong. Kolbeinn Sigthórsson kop te vallend een fraaie voorzet van Ryan Babel achter keeper David Meul. Halverwege de eerste helft verdubbelde Christian Eriksen de marge. Viktor Fischer, Siem de Jong en Danny Hoesen klaarden de klus na rust definitief. Tot grote euforie leidden de doel punten niet, de optredens van Dré Hazes en Peter Beense even min. Pas toen directeur betaald voetbal Bert van Oostveen, met schaal, op de schermen verscheen ging er een siddering door de Are na. Na het laatste fluitsignaal van arbi ter Danny Makkelie kwam de in gehouden vreugde alsnog naar buiten. Met de dansende selectie, gehuld in kampioensshirt, als ce remoniemeester raakte het pu bliek alsnog in extase. Opmerkelijk was de vocale bege leiding van spelers en staf die één voor één naar het erepodium lie pen om een medaille op te halen. Van iedereen kreeg Frank de Boer het grootste applaus. De coach geldt ook bij de fans als architect achter het succes Ajax. Pagina 30 en 31: Een titel met veel glans KASSA VOOR DE JONG EN BLIND Siem de Jong en Daley Blind profi teren optimaal van het kampioen schap van Ajax. Zij zijn de enige spelers die dit seizoen tot nu toe alle competitieduels speelden. Het duo ligt op schema voor de volledige kampioenspremie van 300.000 euro, die vast staat sinds de club op aandringen van de toen malige trainer Marco van Basten besloot om geen premies meer voor gewonnen duels te betalen. Trainer Frank de Boer gebruikte dit seizoen maar liefst 33 spelers. Ruben Ligeon, die vorige week bij NAC Breda voor het eerst speel tijd kreeg, incasseert een kam pioenspremie van ruim 8800 euro op, het 1/34e deel van 300.000 eu ro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29