Combinatie 'De Zeeuwse Belofte' met Bevrijdingsfestival werkt goed klapper Altijd veilig en comfortabel onderweg? E molenaar ZEELAND 19 Oek de Jong wint de Gouden Boekenuil 2013 Bel gratis 0800-27 40 400 Ontdek de grootste collectie welzijnsproducten. Bel direct 0800-27 40 400 voor een gratis uitgebreide brochure! Bon voor gratis uitgebreide brochure! Vrijblijvend thuisadvies? Winkels bij u in de buurt MAANDAG 6 MEI 2013 MPZ GENT - Schrijver Oek de Jong heeft zaterdagavond de Gouden Boeken uil 2013 gewonnen voor zijn grote Zeeuwse roman Pier en Oceaan. De Gouden Boekenuil is één van de voornaamste literaire prijzen voor oorspronkelijk Nederlandstalig lite rair werk. De Jong krijgt 25.000 eurc en een kunstwerk van Philip Aguirre. De auteur zelf omschrijft het boek als een familiegeschiedenis. Vier hoofdpersonen geven in drie generaties een beeld van de Ne derlandse wederopbouwjaren van de hongerwinter in 1944 tot 1970. Het eerste deel speelt zich af in Noord-Holland en Friesland ter wijl verder Zuid-Beveland en de Walcherse kust het decor vormen van tweederde deel van deze ro man. „Ik heb fundamentele erva ringen gehad in het Zeeuwse land schap. Dat is de reden dat het zo veel voor me betekent", liet de au teur in een interview met de PZC weten. De Jong maakt ook kans op de Libris Literatuurprijs die vanavond wordt uitgereikt. door René de Dreu VLISSINGEN - Steady News Sounds is winnaar geworden van de finale van De Zeeuwse Belofte. Tot het einde toe om 23.00 uur bleef het spannend wie er met de eer ging strijken. De koppeling van De Zeeuwse Belofte aan het Bevrij dingsfestival maakt het nog meer een feest van en voor jongeren. Zes geselecteerde acts lieten gis teravond horen dat Zeeland door al die kansen voldoende muziekta lent in huis heeft om de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. De winnaar vertegenwoordigt Zeeland bij de Sena Pop NL Awards 2013 in Amsterdam. Grote winst tijdens deze editie van De Zeeuwse Belofte bleek dat iedere act iets te melden had. Steady New Sounds draagt het etiket 'Be lofte' al langer mee. De gedreven heid, pakkende songs en de be hapbare mix van rockstijlen viel zelfs al landelijk op. Het trio Monsun The Majestical Masters De band Geert the Chiefs opende de finale van de Zeeuwse Belofte gis teravond in Vlissingen. foto Ruben Oreel Of Mayhem weet hoe je elkaar op een podium de ruimte moet ge ven. Dat Geert van Oorschot lied jes kan schrijven die tijdloos zijn en beklijven onderstreept hij door ze bijna minimalistisch in te kleuren met drummer Bart Kuij- pers, bassist Jaimy Manuhutu en toetsenist Niek de Koster. Bij de Schouwse alt rockband Jimmy Dumbbell draait alles om de melo die en samenkomen van rock en melancholie. The Venues maken Britpop en zijn het ook. Rapper Willy The Poet geeft Zeeland een hiphop-gezicht met veel lagen. de zomerconcertserie van MuziekPodium derode en diens toneelstuk Esco- rial. Deze tragische farce is gesi tueerd aan het decadente Spaanse hof van Filips II, gespeeld door De Pauw zelf en met medewerking van enkele acteurs, onder wie Dirk Roofthooft. Dit enigszins ma cabere stuk wordt opgevoerd in combinatie met muziek en het Collegium Vocale Gent zingt a ca- pella nieuwe composities van Ge orge Alexander van Dam. Verder weerklinkt er in deze productie oude muziek van de beroemde re- naissance-componist Orlando di Lasso. Het eerstvolgende optreden in het MPZ-zomerprogramma be treft een concert van het Storioni Trio zondag 12 mei om 15.30 uur. Het programma biedt werken van Beethoven, Liszt en Dvorak. Het Storioni Trio i dankt zijn naam aan de Laurentius Storioni viool uit Cremona (gebouwd in 1794), die wordt bespeeld door Wouter Vossen. tje zingen. Het bona e bella klonk zo sonoor dat Beasley die de ande re zinnen kort bijtend en toch vro lijk zong, het publiek: 'echte Napo- litanen' noemde. Het a capella ge zongenen en gereciteerde 'Stella Diana' was een juweeltje, 'Caru so' van Lucio Dalla kreeg een ver rassende invulling met kippenvel- effect. Met de vertolking van 'Re- ginella' van Lama bewees Beasley dat romantiek niet plakkerig hoeft te zijn. Zijn toegift 'O Sole mio' was een terechtwijzing voor hen die denken dat alleen belcan to (hoe harder, hoe mooier) mooi zou zijn. Muziek Podium Zeeland Storie di Napoli. Door Marco Beasley en Guido Morini. Gehoord op zondag 5 mei in de Grote Kerk in Veere Zeer stabiel dankzij luchtgeveerd onderstel Makkelijk te bedienen dashboard U kunt met een scootmobiel van Molenaar veilig op pad. Ga samen winkelen, op visite of naar het speelveldje met uw kleinkind. Reist u wel eens langere afstanden? Of gaat u samen met uw scootmobiel uw dagelijkse boodschappen doen? Onze scootmobielen doen er niet moeilijk over. Ga er lekker op uit, blijf zelfstandig en mobiel. Bel direct voor een vrijblijvende afspraak of demonstratie bij u thuis. Verstelbare stuurkolom, armleggers en stoel Krachtige accu voor een bereik tot wel 50 km Verstelmogelijk- heden voor de beenruimte Vaste scootmobielen Biedt u onafhankelijkheid Zorgeloos en veilig op pad Opvouwbare scootmobielen Past in iedere kofferbak Altijd en overal mobiel O Trapliften O Scootmobielen O Bedden O Sta-op stoelen O Fietsen Naam -- Q Mevr Qohr Adres Comfortbedden Uitrijdbaar mogelijkheden Meerdere comfortzones Trapliften v" Ondersteunt gewrichten Voor gezonde beweging Sta-op stoelen Elektrische bediening Voorkomt pijnlijke spieren Postcode Plaats Telefoon E-mail wk19_Ml_pzc Wij komen graag bij u langs voor een gratis demonstratie bij u thuis. Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Goes Albert Plesmanweg 1c Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel voor meer info en openingstijden of kijk op onze site. Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet WELZIJNSPRODUCTEN www.molenaarwelzijn.nl Telefoon 0800-27 40 400 info@molenaarwelzijn.nl mmb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19