Vrouwenpolder viert weer drie dagen feest Park Toorenvliedt krijgt twee nieuwe bruggen Martens wil bijdragen aan schoner milieu WALCHEREN 17 HAARWERKEN Kapsalon de Jonge Gestolen auto bij Westerschelde Brand beschadigt seniorenwoning Twee mannen vast wegens heling Wijn 't Vliegend Hert brengt veel op MAANDAG 6 MEI 2013 Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl RITTHEM Een auto die in de nacht van zaterdag op zondag in Roosendaal gestolen was, is zondag rond 7.00 uur terug gevonden op het talud langs de Westerschelde bij de Eu- ropaweg-Zuid bij Ritthem. De auto was leeg en stond halfin het water. De kente kenplaten waren eraf. In de kofferbak lagen stenen om de auto te verzwaren. BIGGEKERKE Een ouderenappartement in de Dorpsstraat in Biggeker- ke heeft zaterdag schade op gelopen door brand. De be woner kon op tijd buiten ko men en raakte niet gewond. De brand brak even na 12.00 uur uit. De brandweer ging er met twee blusvoertuigen naar toe. Tegen 12.30 uur werd het sein 'brand mees ter' gegeven. MIDDELBURG De politie heeft vrijdag avond aan de Driewegenhof in Middelburg twee man nen opgepakt wegens he ling. De verdachten, een 37-jarige man (woonplaats onbekend) en een 32-jarige Middelburger, waren in het bezit van een mobiele tele foon die was gestolen bij een woninginbraak in Veere op de ochtend van 17 april. ANTWERPEN Bij het Antwerpse wijnvei linghuis Sylvie's zijn zater dag zes flessen wijn uit 1735 onder de hamer gegaan. De wijnen werden door dui kers in de jaren tachtig ge vonden in 't Vliegend Hert van de Verenigde Oost-Indi sche Compagnie die in 1735, net vertrokken uit Ramme- kens, zonk voor de Walcher- se kust De koper betaalde 9.700 euro voor de wijnen. VROUWENPOLDER - In Vrouwenpol der worden komende donderdag (Hemelvaartsdag), vrijdag en zater dag de jaarlijkse Vrouwenpolderse Dagen gehouden. Drie dagen is het braderie en kermis in het dorp. Daaromheen zijn allerlei activitei ten georganiseerd. Donderdag 9 mei is er de Holland se muziekmiddag. 's Avonds wordt een Top 1000 party gehou den in de feesttent (deuren open om 20.30 uur, toegang 10 euro). Daarna draait dj Mickey in eetcafé De Lamme Goedzak. Vrijdag 10 mei begint om 9.00 uur een kindervrijmarkt. Vanaf 11.30 uur wordt een miniplayback- show gehouden. Om 12.30 uur be gint de Kinder-surprise-middag, met Japie de clown, poppenkast, sprookjes, smoelsjoelen, knutse len en een buikspreekact. TXissen 10.00 en 16.00 uur kan een heli- koptervlucht worden gemaakt. Om 17.00 uur begint een optre den van Woodworks, 's Avonds is er Polderrock in de feesttent (toe gang 10 euro) met vanaf 21.00 uur The Lonely Hearts en vanaf 22.15 uur Surrender. Zaterdag 11 mei wordt 's middags in de feesttent een dart'toernooi gehouden. Basisschoolkinderen kunnen meedoen aan een dikken- bandenrace. Om 14.00 uur begint een optreden van de folkgroep Slan in Kunst&vorm. 's Avonds is er in de feesttent het Vout Feest Vrouwenpolder met acteur Ferry Somogyi van 'Goede tijden slech te tijden' en optredens van Jelle B., Marijn van Geel en een surpri se act (deuren open vanaf 20.30 uur, toegang 10 euro, korting voor wie voor 22.00 uur komt). After party in De Lamme Goedzak. MIDDELBURG - In verband met de grote opknapbeurt van park Toor envliedt in de Stromenwijk in Mid delburg word volgende week woensdag (15 mei) begonnen met het plaatsen van twee nieuwe brug gen. Deze komen ter hoogte van de kinderopvang aan de Arnelaan. De bruggen zorgen voor een nieu we verbinding tussen de Stromen- wijk en park Toorenvliedt. Na plaatsing wordt een nieuw wan delpad aangelegd. De bruggen worden geplaatst door Orionis, dat de werkzaamheden uitvoert met aannemingsbedrijf Fraanje uit Lewedorp. Het werk duurt on geveer drie weken. De opknapbeurt van park Tooren vliedt moet in de zomer van 2014 klaar zijn. De begroeiing is al meer open gemaakt, de entrees van het park worden verbeterd en er worden spelelementen voor de jeugd geplaatst. Belangrijk onderdeel is ook het opknappen van één van de bun kers: de communicatiebunker die in de Tweede Wereldoorlog door de Duitsers werd gebruikt. Stich ting Bunkerbehoud werkt hier aan en gaat de bunker inrichten zoals het in de oorlog was. Er zijn originele tekeningen en foto's van toen. De apparatuur wordt aangeschaft via andere stichtingen in Europa. In de bunker komen aanraakscher- men waarop mensen door op het scherm te tikken informatie kun nen oproepen over de bunker, de strijd in Middelburg, de Slag om de Schelde en de inundatie van Walcheren. Park Toorenvliedt en de bunker worden opgeknapt met Europese subsidiegelden. COLIJNSPLAAT - Het feit dat zee-af val ernstige gevolgen heeft voor de voedselketen, is voor Martens Cleaning reden om deel te nemen aan het FFL-project. „Dit kan wat ons betreft niet lan ger zo doorgaan", zegt directeur Serge Hendrickx van het Nieuw- dorpse bedrijf. „Wij willen ons steentje bijdragen door het pro bleem onder de aandacht te brengen bij het publiek en onze klanten." Martens Cleaning was vroeger be kend als Martens, een echt Zeeuws bedrijf dat vele milieu-ge relateerde activiteiten ontplooide in de regio. Het begon met het rei nigen van schepen door oprichter Martens. Scheepsreiniging is nog steeds onderdeel van de werk zaamheden, maar de hoofdmoot vormt het inzamelen en verwer ken van scheepsafvalstoffen in Vlissingen, met name vloeistof fen. Die worden verwerkt op de locatie in Vlissingen-Oost. Daar naast worden vaste stoffen van de binnen- en zeevaart verwerkt en nu dus ook afval dat vissers uit zee halen. Hendrickx: „Direct na dat het afval aan land komt, wordt het afgevoerd naar onze ha venontvangstinstallatie in Vlissin- gen-Oost, zonder verdere opslag. Daardoor krijgen we een veel dui delijker beeld van wat er werke lijk wordt opgevist door de deel nemers." Jan-Willem Bout (I) heeft weer een zak vol afval verzameld. Burgemeester Henny van Kooten van Noord-Beveland (tweede van links) takelt hem aan wal, directeur Serge Hendrickx van Martens Cleaning (uiterst rechts) kijkt toe. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17