ZEELAND Twintigste brand in ruim jaar tijd in Oosterland Lente zet eindelijk door Automerk almanak www.pzc.nl/foto cultuur Marco Beasley opent zomerprogramma van MuziekPodium zeeland Paul Scheffer spreekt over 'de afgewende blik' Miljoenenproject westelijk van de Braakman richt zich helemaal op paardensportliefhebbers. PZC MAANDAG 6 mei 2013 Plan Resort Equus in steigers door Wout Bareman biervliet - Westelijk van de Braak man (bij Hoek in Zeeuws-Vlaan deren) wordt volgend jaar begon nen met de bouw en aanleg van het Resort Equus Zeeland. Het is een lifestylepark dat helemaal ge richt is op paardenliefhebbers. Het idee is uniek in West-Europa. Initiatiefnemer van het miljoenen- project is ondernemer Jack van Harn uit Biervliet. Hij heeft de fi nanciering rond en ook de ge meente Terneuzen gelooft in de opzet. Vóór juli legt de gemeente het ontwerp-bestemmingsplan voor de inrichting van het gebied ter vi sie. Het resort wordt ingericht als ruiterdomein. Het beslaat onge veer 30 hectare, waar ruimte is voor vijftig villa's op kavels van 1500 vierkante meter. Er komt ho telaccommodatie in combinatie met horecavoorzieningen, alle mo gelijke faciliteiten voor paarden, veel groen en vijftig parkeerplaat sen. Van Harn: „Het paard, ruimte en kwaliteit van leven staan cen traal. Kopers van een kavel mogen zelf bepalen hoe hun huis eruit gaat zien. Ze mogen gebruikma ken van onze architecten, maar kunnen dat ook helemaal zelf re gelen. Het gaat om investeringen van gemiddeld een half miljoen euro. Moeten wij de kopers dan gaan vertellen, hoe hun woning eruit moet gaan zien?" Van Harn - opererend onder de firmanaam Jazee bv - ontwikkelde het plan al in 2006. Nu is het echt concreet. Hij werkt samen met makelaar Hendrik van Hoeve uit Terneu zen. „Ik ben altijd al overtuigd ge weest van de potenties van het Braakmangebied. Het is een uniek gebied, dat door de gemeen te nog onvoldoende wordt uitge buit. De komst van de Oostappen Groep als exploitant van het re creatiedomein is een enorme im puls. Ik sluit daar graag bij aan." VLISSINCEN - Nadat maart en april slechts lenteomstan digheden opleverden die hooguit een dag aanhielden lij ken de weergoden zich in mei beter te gedragen. Dat zorgde voor volle terrassen op het Bellamypark in Vlissin- gen (foto) en op veel andere plaatsen in de provincie. Nog meer goed nieuws: ook vandaag en morgen zal het, mits bewolking van zee geen roet in het eten gooit, heer lijk lenteweer wezen. Hetgeen de pret voor mensen die vrij hebben door de meivakantie alleen maar zal verho gen. foto Lex de Meester oosterland - Ondanks extra toe zicht van de politie, is in de vroe ge zondagmórgen weer brand uit gebroken in Oosterland. Ditmaal stond een krabpaal en een houten plantenrek in een kattenren in een achtertuin aan de Steen- grachtstraat in de brand. De brandweer kwam ter plaatse, maar de brand was door de bewo ners met een tuinslang geblust. Het is de twintigste brand in één jaar tijd. De brand is hoogstwaar schijnlijk het werk van een pyro maan. De meeste branden vinden plaats in schuurtjes. Opvallend vaak zijn bewoners van de Steen- grachtstraat het slachtoffer. Tip? redactie@pzc.nl Ze moest er nu toch echt aan gelo ven; de auto moest een grote beurt hebben. Bang voor wat er komen ging, bracht de 26-jarige vrouw af komstig uit Kapelle haar kana rie-gele wagentje naar de garage. Daar eenmaal aangekomen, keken de monteurs haar enigszins vreemd aan. „Dit soort auto hebben wij hier niet", meldde er een met een grijns op het gelaat. „Maar dit is toch de Citroen gara ge?", vroeg ze vertwijfeld. Jazeker, maar u hebt een Nissan!", antwoordde de monteur. De vrouw wist niet hoe snel ze weg moest komen in haar 'Citroen Al- mera', terwijl ze de monteurs achter haar hoorde gieren van het lachen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13