Curasex 18 REIZEN COLOFON Bij Cuba denk je al snel aan Che Guevara en Fidel Castro. Nu het land onder Raoul Castro liberaliseert, hebben toeristen haast om nog iets van het oorspronkelijke Cuba te ervaren. De Chevrolets uit de jaren vijftig en de vervallen koloniale gebouwen zullen misschien verdwijnen. Maar wat altijd blijft, is de muziek en dans, waarmee de Cubanen, los van politiek, hun levenslust tonen. ALTIJD ONDERWEG Derk Bolt eindredactie Marcha van Schijndel reizen@depersdienst.nl vormgeving Erna van Eerdewijk advertentieverkoop Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl Artikelen in deze bijlage komen tot stand onder verantwoordelijkheid van de redactie. Daarvoor werkt zij soms samen met reisorganisaties en verkeersbureaus. De redactie behoudt volledige zeggenschap over de redactionele inhoud. Foto rechts: Afbeeldingen van Che Guevara en andere nationale helden zie je overal. Foto's onder. Muzikanten en dansers op straat in Santiago di Cuba. Foto uiterst rechts: Oude auto's ver fraaien het straat beeld van Cuba. foto's Agnes van Brussel Sexen op Curasao. Nee, schrikt u niet, ik hou het netjes. Maar het valt me nu eenmaal op hoe uitda gend beide sexen zich hier kunnen gedragen. De man die in zijn aftandse Subaru een in teressante vrouw op het trottoir spot, gaat langzamer rijden. Hij kauwt niet zelden op een tanden stoker, zij loopt doorgaans op su perhoge hakken. De Subaru hikt en puft, maar dat deert de don juan achter het stuur niet Na ver loop van tijd bromt hij iets. Meest al een krachtig compliment. En al tijd met een onschuldige, brede smile. In een doorsnee provincie plaats in Nederland zou dan al lang de opperste staat van paraat heid zijn bereikt. Er wordt boos teruggekeken, gescholden en ge vlucht. Een vrouw is ook nergens meer veilig! Nee, zoiets valt niet goed in menig dorpsstraat. Op het warme eiland gaat het re laxter. De vrouw die niet gediend is van dergelijke aandacht, plaatst een dodelijke opmerking. Een ra ke grap die de cruiser meteen op z'n nummer zet. Wegwezen man netje! Ook dit wordt vergezeld met die glimlach. Die brede lach die kan bekoren en kan bevrie zen. Vol gas hikt de ouwe brik ver volgens vooruit. Op weg naar een nieuwe uitdaging. Tja, de een noemt het vrouwonvriendelijk, de ander zegt 'niet geschoten al tijd mis'. Ik heb geen mening. Soms slaat er natuurlijk wel eens een vonk over. De aantrekkings kracht doet zijn werk, het een vloeit voort uit het ander. Komt het puntje inderdaad bij het paal-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 74