SPECTRUM 5 ZATERDAG 4 MEI 2013 dammers zijn ook veel meer gewend aan BN'ers die op straat lopen. Voor het eerst van mijn leven heb ik veel vriendinnen. Je hebt best kans dat ik de rest van mijn leven niet meer met een man ga wonen. Ik weet niet of ik daar nog een keer al mijn energie in wil stoppen. „Ik denk dat ik zo maar blijf aankrab- belen." Met dus wel die 'hele speciale vriend', die voer is voor de bladen met veel speculaties over aan of uit. „Ik word afgeschilderd als een dom, hersenloos wijf dat niet nadenkt. En zielig is. Want als je oud bent, ben je zielig. Maar ik schijn bij hem iets in te vullen. Ik heb alleen het plezier, niet de vuile sokken en onderbroeken. Na tuurlijk ben ik slim genoeg om niet te denken dat we samen oud gaan wor den. Maar alle leuke tijd en plezier die je hebt, is meegenomen." It's a man's world, constateert ze, nog steeds. Over oudere mannen met piep jonge minnaressen wordt niet zoveel gemiept. „Vroeger hadden we een buurvrouw, echt een oude vrijster met een grijs knotje. Die was véértig. Nu begin je net met veertig. Dat is een geweldige leeftijd. Ik heb nooit last gehad van ouder worden, dat drin gen ze je op. 'Oh, ze wil jong lijken omdat ze niet oud wil worden'. Maar óf je laat je gaan en je wordt een oud wijf, of je doet er wat aan." Ze kent haar moeder niet anders dan met een crèmepje hier, een crèmepje daar en een mooi lippenstiftje. „Ik wéét niet beter. Zij kakt ook niet in. Als ze doodgaat, weet ik zeker dat ik haar zal moeten opmaken. Die wil niet verfrommeld de kist in. Het eni ge wat ik jammer vind, is dat het le ven zo snel gaat. Maar ik ben niet zo bezig met mijn eigen sterfelijkheid." Het enige wat ze altijd zegt, is dat ze haar niet in een doosje mogen doen. „Ze hebben me mijn hele leven lang niet in een hokje kunnen plaatsen, dus dat laat ik bij mijn dood ook niet toe. Doe mij maar in een fluwelen zak je in een marmer iets, zoals Pim For- tuyn. Wie weet heb ik mijn lichaam nog nodig. Kom ik spoken." Spoken, bij wie dan? Een samenzweer derig lachje: „Ga het lijstje maar na." reageren? spectrum@depersdienst.nl Patricia Paay is het oudste model dat ooit in de Playboy poseerde. foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61