Van Persie is minimaal gelijkwaardig aan Bale 'fèlDE STELLING Gareth Bale neemt de Spurs op sleeptouw SPORTFOTO VAN DE WEEK Klitschko toont spierballen SPORT 39 Robin van Persie bracht Manchester United de landstitel, maar hij werd geen speler van het jaar. Die titel was voor Gareth Bale. DE STELLINO UW MENING ZATERDAG 4 MEI 2013 MANNHEIM - Bokser Wladimir Klitschko toont zijn spierballen. De zwaargewicht uit Oekraïne neemt het vanavond op tegen de Duitser Francesco Pianeta. Inzet is de wereld titel. Vrijdag ondergingen beide boksers een laat ste keuring. Er werd onder meer gekeken of ze het juiste gewicht hebben. De wedstrijd wordt in Mann heim gebokst in een arena waar plaats is voor vijftienduizend toeschouwers. Voor de 37-jarige Wladimir Klitschko wordt het zijn zestigste gevecht. De wedstrijd wordt van avond om 23.00 uur uitgezonden op RTL7. foto Uwe Anspach/EPA Robin van Persie stak vo rig seizoen bij zijn oude club Arsenal niet in een grotere vorm dan deze jaargang bij zijn huidi ge werkgever Manchester United. Toch werd hij in 2012 door zowel zijn collega's als de Britse pers uitgeroe pen tot speler van het jaar. De topscorer van de Premier League schoot Manchester United hoogstper soonlijk naar de titel. Ditmaal werd Van Persie echter niet verkozen tot beste speler. Die eer ging naar Ga- reth Bale. De 23-jarige linkervleugel speler van Tottenham Hotspur pakte en passant ook de prijs van beste be lofte mee. Het is hem gegund, want de Welshman is een fenomeen. Of Bale dit seizoen beter heeft gepres teerd dan Van Persie valt echter te be twijfelen. De Rotterdammer kwam naar Manchester United om prijzen te pakken. Zijn eerste landstitel in zijn carrière viel hem meteen ten deel. Dat deed hij natuurlijk niet in zijn eentje, maar Van Persie was in no time de spil waarom bijna alles draaide. Dit is slechts weinigen gege ven. Sir Alex Ferguson, de manager van United, steekt dan ook nadrukke lijk de loftrompet over zijn aanval ler. De Schot schat de impact van zijn nieuwe oogappel op de ploeg minstens zo hoog in als die van club legende Eric Cantona, door de fans van United uitgeroepen tot speler van de (vorige) eeuw. Voorwaar geen geringe prestatie. De vraag rijst wat Van Persie nog beter had moe ten doen om Bale voor te blijven. Wellicht niet bij Manchester United spelen? Want één van de redenen die de balans in het voordeel van Bale deed uitvallen was het feit dat hij meer impact op het spel van de Spurs heeft gehad dan dat van Van Persie bij United. Een zeer arbitrair gegeven. En een beetje underdogden- ken. Want uitblinken in een top- ploeg is minstens zo knap, zo niet knapper, dan de hoofdrol vertolken bij een minder goed team. Mede om die reden hadden Van Persies colle ga's en de Britse pers gerust voor de Nederlander kunnen kiezen. Of had hij misschien een Brit moeten zijn? René van Stee Het is terecht dat Robin van Persie niet tot speler van het jaar in Engeland is uitgeroepen. Reageer op pzc.nl/sport De straf voor Luis Suarez is te zwaar EENS 80% ONEENS 20% Als er één land is waar ze verzot zijn op statis tieken is het Engeland wel. En dus wordt aan de hand van de vele cij fertjes duidelijk hoe waardevol Ro bin van Persie en Gareth Bale in het huidige seizoen voor hun club, respec tievelijk Manchester United en Tot tenham Hotspur, zijn. Van Persie was tot nu toe goed voor 25 goals, schoot 16 maal raak met links, produceerde in 35 competitie duels 122 schoten op doel, creëerde 63 kansen, had dertien assists en ver stuurde 46 crosspasses. Bale maakte in 29 wedstrijden 19 goals, was 14 keer met links trefze ker, schoot 136 keer op doel, creëerde 68 kansen, had 8 assists en verzond 108 crossballen met zijn machtige lin kervoet. Prachtige statistieken van twee prachtige voetballers die weinig tot niets voor elkaar onderdoen. Toch werd de middenvelder Bale vorige week door zijn collega's uitgeroepen tot beste speler en beste jongere van de Engelse competitie. Donderdag kwam de Britse pers tot eenzelfde oordeel. Bale kreeg 53 procent van de stemmen, Van Persie 43 procent. En toch overheerst, zeker in Neder land het gevoel, dat Van Persie die prijzen had moeten krijgen. Hij schoot United immers naar de lands titel. Dat was echter ongetwijfeld ook wel gebeurd zonder Van Persie. De inbreng van de spits was groot, maar ook toen hij deze competitie ne gen wedstrijden droog stond, ging United veelal door met winnen. Met andere woorden: Manchester United is meer dan Van Persie. En daar zit 'm misschien wel het gro te verschil. Tottenham Hotspur is af hankelijk van Bale. Zodra hij er niet bij is, hapert de machine. Zonder Ba- Ie waren de Spurs allang niet meer in de race geweest voor deelname aan de Champions League. Natuurlijk is zon verkiezing niet lou ter gebaseerd op kille cijfers, het ge voel spreekt ook een woordje mee. Zo wordt Bale met zijn 23 jaar als rolmo del voor de jeugd gezien. Het is een niet te onderschatten factor. jan Dagevos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39