Hoek en Kloetinge maken zich op voor opwindend slot van competitie familieloop 38 SPORT www.goedverblijf.nl/pzc0405 Middelburger Erwin Harmes doet gewoon mee aan de PZC Familieloop. De ontsteking van z'n hartzakje blijkt mee te vallen. PZC FAMILIELOOP 3 dagen genieten in het mooie Drenthe! Meer informatie of reserveren? GOES KAN DIRECTE DEGRADATIE ONTLOPEN Harmes present bij Familieloop zaterdag 30 juni 2012 door Koen de Vries MIDDELBURG - Als er iemand blij is dat hij op zaterdag 22 juni aan de PZC Familieloop kan meedoen, is het Erwin Harmes wel. Twee maanden geleden bestond de kans dat de 31-jarige Middelbur ger door een ontstoken hartzakje het hele jaar geen wedstrijden zou mogen lopen. Uiteindelijk viel het nogal mee, maar de schrik zat er wel even in. Harmes heeft voorzichtig zijn ren tree gemaakt en hij hoopt binnen kort zijn jacht op zijn persoonlij ke records te heropenen. Bij de PZC Familieloop moet zijn beste tijd op de halve marathon eraan. Erwin Harmes is misschien wel Datum: zaterdag 22 juni Afstanden: drie, tien en 21,1 kilo meter. Starttijden: 3 km om 9.30 uur, 10 en 21,1 km 10.15 uur. Start en finish: Arsenaaltheater in Vlissingen. Inschrijven: vanaf dinsdag 9 april tot en met zondag 2 juni. Inschrijfgeld: drie kilometer: vijf euro, tien kilometer: acht euro, 21,1 kilometer tien euro. Extra: Elke finisher krijgt een me daille. net zo fanatiek als getalenteerd en daardoor overschrijdt hij wel eens zijn eigen grenzen. Zo ook afgelo pen winter, toen hij ondanks een griepje gewoon bleef trainen. Dat de ontsteking van het vlies dat het hart omringt niet van gevaar ontbloot is, bleek toen hij zich met pijn op de borst in het zieken- huios meldde. Pericarditis was de diagnose, waarbij een zorgelijk ge zicht werd getrokken. Harmes moest in het ziekenhuis blijven. Met een zak vol medicijnen en de waarschuwing dat hardlopen voorlopig taboe was, mocht de Walchenaar de volgende dag naar huis. „Ik ben thuis tegen de mu ren gevlogen", kijkt de Middelbur ger terug. „Hardlopen is voor mij heel belangrijk en dat mocht ik opeens niet meer." De medici hadden hem voorge spiegeld dat het heel lang kon du ren voordat hij zich weer zwaar mocht inspannen, maar dat viel uiteindelijk mee. „De cardioloog heeft groen licht gegeven om te gaan trainen en wedstrijden te lo pen. Ik ben daar heel erg blij mee." Erwin Harmes loopt nog niet lang hard. Tot 2009 was hij links back in het derde van voetbalclub Nieuwland en deed hij aan darts. Bij Nieuwland onderkenden ploeggenoten al jaren zijn loopver mogen. Pas in 2007 ontdekte Har mes zichzelf. Hij kreeg een flyer over de Kustmarathon in handen en was meteen verkocht. Hij vol bracht de mooiste en zwaarste ma rathon van Nederland binnen de vier uur: 3.54. Harmes: „Maar het kon sneller. Ik rookte nog en dronk. Pas toen ben ik gezond gaan leven." De voetballer werd een hardloper en niet zo'n beetje ook. Harmes werd lid van Dynamica, ging meer en meer trainen en boekte steeds betere resultaten. Toch zit IH De mooiste zege van Erwin Harmes tot nu toe: die in de halve marathon van Cadzand van dit jaar. foto Peter Nicolai er nog steeds veel rek ik. „Ik boek nog steeds progressie", weet hij. „Ik hoop de komende tijd m'n pr's op de marathon en de halve marathon te verbeteren." Dat gaat, mits de Middelburger zich niet over de kop loopt, zeker lukken. Zijn beste tijden staan na melijk nog niet erg scherp. Zijn beste marathontijd is 2.53, in 2011 gelopen tijdens de snikhete Kust marathon. En de halve liep hij dit jaar het snelst in Cadzand, even eens geen parkoers waar je opti maal snelheid kunt maken. De 1.12 van toen hoopt hij in de PZC Familieloop aan te scherpen. „Het is de derde keer dat ik aan de Familieloop meedoe. De eerste keer werd ik tweede achter Mar- tijn de Kok, de tweede keer kwam iedereen me op de boule vard voorbij toen ik nog aan het warmlopen was. Ik had me ver gist in de starttijd. Ik heb wel meegelopen, maar ben niet gefi nisht. Dat leek me niet eerlijk." „De Familieloop is een van de leukste wedstrijden die ik ken. Je ziet veel mensen die je nog nooit gezien hebt omdat ze voor de eer ste keer meedoen. En het is altijd gezellig. Ja, dat telt ook mee voor een fanatieke hardloper." pp»' ir** i Ga er even tussenuit en ontdek het mooie Drenthe. U verblijft in Erfgoedlogies De Eshof, een authentieke Saksische boerderij op 100m van het centrum van het schilderachtige Brinkdorp Norg. De natuurgebieden rond Norg zijn erg afwisselend. U kunt hier fiets- en wandeltochten maken door bossen, heidevelden, prachtige brinkdorpen, en langs zandverstuivingen. Tijdens uw ontdekkingstocht door Drenthe kunt u de prehistorische hune bedden natuurlijk niet overslaan! Bel +31 (0)85 489 90 19 (ma-vrij 09.00-18.00 uur) of Actie geldig t/m 31-10-2013. Prijs is o.b.v. 2 personen per kamer, excl. citytax reserveringskos tend €7,50 per boeking. door Jan Dagevos MIDDELBURG - Nog maar een aantal weken geleden leek de competitie voor de Zeeuwse ploegen in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal als een nachtkaars uit te gaan. De laatste weken zijn de kan sen echter gekeerd. Hoek strijdt volop voor een plek in de nacompe- titie, terwijl Kloetinge twee wed strijden voor het einde nog altijd niet veilig is. Trainer Kenny Verhoene beseft als geen ander wat Hoek dit sei zoen allemaal nog kan bereiken, maar hij blijft er nuchter onder. „We kunnen in twee weken tijd ook overal naast grijpen", zegt de Belg, die met Hoek ook nog in de halve finale van de districtsbeker staat. „Ik merk aan de groep dat het enorm leeft. Ze zijn gretig. Als er iemand op de training een partij tje verliest, heeft hij daar de pest over in." Hoek speelt vandaag in eigen huis tegen het al reeds gedegradeerde Nieuw Lekkerland. „Het kan dus twee kanten op met die ploeg", meent Verhoene. „Of ze laten het lopen of ze spelen vrijuit en wil len nog een goed resultaat neer zetten. Ik ga uit van dat laatste, ook al gezien de vorige wedstrijd van Nieuw Lekkerland tegen RWH (o-o)." Hoek mist vandaag Thomas van Renterghem die een schorsing van één duel uitzit. Verder is ie dereen fit. Jorrit d'Haeseleer werkte vorige week een stage af bij Eindhoven, maar hij zal niet aan de slag gaan bij de eerste-divisieclub. Verhoe ne hoopt nu dat hij behouden kan blijven voor Hoek. Morgen middag zit de club met de club topscorer om de tafel. Kloetinge heeft in de laatste pe riode te weinig overwinningen be haald. „Dat heeft met verschillen de factoren te maken", vindt trai ner Diederik Hiensch. „Soms was het pech, soms was het blessure leed, maar we zijn ook uit vorm geweest." Kloetinge staat zevende op de ranglijst (32 punten uit 24 duels), maar de afstand tot de gevaarlijke elfde plaats is slechts drie punten. „Je kunt er veel rekenwerk op los laten, maar dat heeft geen zin", stelt Hiensch. „We moeten ge woon nog punten pakken." Kloetinge reist vandaag af naar Ridderkerk voor het duel met RWH. De Zuid-Hollandse ploeg moet ook nog vol aan de bak om zicht te houden op deelname aan de nacompetitie voor promotie naar de topklasse. Bij Kloetinge ontbreken Bart De- prez, Jaap Esser, Rogier Veenstra en Maarten van Rosevelt wegens blessures. Aart Veldhof en Björn Quartel zitten een schorsing uit. „Het wordt puzzelen", denkt Hiensch. „maar we gaan het oplos sen. We hebben nog veertien mensen over en gaan vol voor de punten." Goes wacht zondag in Veghel de uitwedstrijd bij Blauw Geel'38. Het is voor de Bevelandse hoofd klasser de mogelijkheid om direc te degradatie af te wenden. Concurrent Brabantia staat met nog twee wedstrijden voor de boeg op vier punten. Bij winst van Goes op Blauw Geel'38 is het ge vaar dus geweken. Wel lijkt Goes dan veroordeeld te worden tot het spelen van extra duels in de nacompetitie. Op die manier zal lijfsbehoud dan afge dwongen moeten worden. „We zouden zelfs nog aan de nacompe titie kunnen ontsnappen", meent trainer Gérard de Nooijer, „maar dan zijn we ook afhankelijk van de concurrenten. Na dit weekeinde weten we in elk geval waar we staan." Goes kan in de uitwedstrijd tegen Blauw Geel'38 weer beschikken over Sherief Tawfik, Thijs van den Dries en Rick de Punder. Zij waren vorige week om uiteenlopende re denen afwezig. Shannon Braafhart junior (liesblessure) en Niels Paar- dekooper (knieblessure) ontbre ken. „Ik heb zeventien fitte spelers en drie keepers tot mijn beschik king", stelt De Nooijer. „We gaan met veel vertrouwen naar Blauw Geel. We spelen op kunstgras en dat ligt ons wel. Ik hoop dat we de lijn kunnen doortrekken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38