Jaspers gaat voor vijf titels Cindy Perdaen slaat toe in de slotrit SPORT 37 Sharona Tieleman Kees Zwamborn 7TT Tafeltennissers sluiten seizoen af ZATERDAG 4 MEI 2013 Sharona Tieleman uit Terneu- zen maakt deel uit van de selectie van CTO Amsterdam Vrouwenvoetbal. Het doel van de Zeeuws-Vlaamse is om via die selectie ooit in het vrouwenelftal van Ajax terecht te komen, maar de zeventienjarige flankspeelster heeft zelf helemaal niet zoveel met de Amsterdamse profclub. „We trainen zes keer in de week met de selectie. Op maandag trainen we samen met de vrouwen van Ajax op De Toekomst, waar we ook onze thuiswedstrijden spelen. De mannen van het eerste elftal trainen ook op dat sportcomplex, maar ik ben er nooit wezen kijken. Er zitten wel voorbeel den bij, maar ik heb niet zoveel met de club zelf." We spelen in de shirts van Ajax. Dat was op het begin wel even wennen voor mij, maar ik vind het niet erg om in die shirts te spelen. Er zijn toch meer mensen die komen kijken, omdat je dat tenue aan hebt. Ik was vroeger wel altijd anti-Ajax en ben van huis uit voor Feyenoord. Nog steeds ben ik nooit in de Arena geweest. Ik ben als speelster van de selectie van CTO Amsterdam Vrouwenvoetbal door de club nog nooit uitgenodigd om naar een wedstrijd te komen kijken. Als ik uitgenodigd word, zou ik nu wel gaan." „Ik ben dan wel een supporter van een andere club, maar sinds ik in Amster dam woon heb ik meer respect voor Ajax gekregen. Ze zijn de best voetballende ploeg van de eredivisie en ik gun ze het kampioenschap dan ook wel. Maar als ze zondag kampioen worden, ga ik geen feest vieren in de stad. Dan voel ik me toch een beetje een verrader." Kees Zwamborn uit Kloetinge is op verschillende fronten actief geweest binnen Ajax. De 59-jarige Zwamborn was van 1978 tot 1981 speler van het eerste elftal en was later geruime tijd hoofd opleidingen. „Ik heb bij Ajax zelf meegemaakt wat de jeugdopleiding voor de club betekent; het is het hart van de club. Frank de Boer heeft dat als hoofdtrai ner goed ingeschat. De opleiding en de speelwijze van de jeugd zijn twee belangrijke pijlers voor hem. Hij heeft de jeugdopleiding zelf doorlopen. Hij weet wat een speler van het eerste elftal nodig heeft. Ik denk dat hij goed op de hoogte is van de verrichtingen van de talenten op De Toekomst." „De doorstroming van de jeugd verloopt niet anders en gebeurt niet vaker dan andere jaren. Je hebt wel eens mindere jaren, maar dat ligt ook aan de visie van de hoofdtrainer. Die trainer moet spelers durven te brengen en het ook echt doen. In mijn tijd zeiden we vaak dat een speler meenemen als reserve al beter is dan hem helemaal niet meenemen. „Ik vind het een goede zaak dat steeds meer oud-spelers zich bezig gaan houden met de trainingen van de jeugd. Het spreekt het publiek aan. Maar niet elke oud-profis een goede trainer. Zelf voetballen is iets anders dan trainen geven. Je moet als trainer erstand hebben van kinderen. Iets zeggen tegen een speler betekent niet dat die speler ook meteen iets leert. We moeten niet het idee hebben dat hoe meer oud-profs er trainer zijn, hoe beter het is. Dat hoeft niet zo te zijn." BREDA - Een beetje raar is het wel, geeft Dick Jaspers zelf aan. Ook ko mend seizoen is de Willebrorder weer in vijf verschillende drieban dencompetities actief. „Het zou normaal zijn dat je als topsporter in één eredivisieteam actief bent. Maar daar kunnen wij als profbiljar ters niet van bestaan." Dus ging jas pers graag akkoord met het bod dat vanuit Amsterdam-Osdorp kwam om volgend seizoen voor die ploeg in de Nederlandse eredi visie uit te komen. „Het is rond, ik heb mijn woord gegeven. De aanbieding is goed. Die komt zowel financieel als sportief prima in de buurt van mijn maatstaven. Binnenkort ga ik naar Amsterdam om alle de tails door te spreken." Jaspers, veelvoudig eredivisiekampioen met diverse Nederlandse ploegen, stapte twee jaar geleden met Van Donge De Roo uit de KNBB-competitie. Dit seizoen keerde hij terug als invaller bij Martens Cleaning in Kapelle, maar kwam daarvoor slechts drie keer in actie. Hoe vaak hij straks namens Am sterdam aan tafel zal zijn, weet hij nog niet. „Ik zal een stuk of tien eredivisiewedstrijden spelen, dus ongeveer de helft. Het doel is het halen van de play-offs, maar als ze me daaraan mee willen laten doen, moet ik volgens het regle ment ook minstens aan de helft hebben meegedaan." Dat wordt dus puzzelen voor Jaspers, want zijn kalender puilt uit met inter nationale toernooien die zijn eer ste prioriteit vormen, plus compe titieverplichtingen in nog vier Eu ropese landen. „Ik speel in België tweederde van de competitie mee voor BC Deurne. In de Bundesli- ga doe ik bij Magdeburg de helft van alle partijen mee. Verder speel ik voor Andernos in Frank rijk, maar dat zijn doordeweekse speeldagen. Wel zit ik dan met flinke reistijden. En ik speel ook nog Coupe d'Europe voor FC Por to, de biljarttak van de gelijknami ge voetbalclub", somt Jaspers op. „Internationaal wordt het toege staan dat je voor meerdere ploe gen speelt. Dat is eigenlijk wel een vreemde situatie, maar die is al jaren zo", aldus de Wille- brordse wereldtopper. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met een verschil van slechts achttiende seconde tussen de nummer één en vijf kreeg de klasse Z op de eerste dag van Jumping Outdoor Zeeland een zinderend slot. Met Cindy Per daen als winnaar, Yvonne Jakobsen in haar kielzog en zus Ingrid op de vijfde stek eisten de Zeeuwen in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joos- land de hoofdrol op. Met Rick Zoe- teweij uit Goes met de Tialoc la Sil- la-dochter Wencorra B als winnaar in L groep 2 deden de Zeeuwen vrijdag een flinke greep in de pri- zenpot. De ruiters werden door parkoers bouwer Rens Wondergem uit Ga- pinge stevig aan de tand gevoeld. In de klasse Z plaatsten zich toch twintig combinaties voor de barra ge. De zusjes Jakobsen uit Melis- kerke brachten als eerste het spel op de wagen. Ingrid stuurde de Orlando-dochter Zsazsa in 34.53 seconden over de acht obstakels. Naar later bleek goed voor de vijf de plaats. Yvonne Jakobsen vloog als een raket met de merrie Au- si-Ausi in 33.89 seconden over het parkoers. In een bloedstollende rit bracht Arnold Boerekamps, de winnaar van de Grote Prijs Jum- pi'n de Weel vorig jaar, met de hengst SLI Byron het publiek op de banken. Maar de prof uit Hees- wijk-Dinther kwam met Concor- de-zoon een tiende tel tekort om Yvonne Jakobsen van de leiding te verdringen. Het laatste woord was aan Cindy Perdaen met Bella Fortuna. Met de dood of de gladio len ging de amazone uit Terneu- zen met Ukato-dochter van start. Het werden de gladiolen. De vo rig editie van Outdoor Zeeland als best Zeeuws gefokt spring paard gekroonde vosmerrie deed haar naam eer aan. Als een torna do vloog ze in 33.78 seconden naar de zege. „Die paar lijntjes waar je kon kiezen tussen vier of vijf galopsprongen maakte het best moeilijk. Maar de winst lag in die korte wending naar de laat ste dikke oxer. Gewaagd, maar Bel la dacht goed mee en het lukte", vertelde een glunderende Cindy Perdaen. Uitslagen. Paarden ZZ: 1Arnold Boere kamps, Kadans Como (Heeswijk-Dinther) 0/0/29-02; 2. Maikel van Mierlo, Johnny Boy (Oirlo) 0/0/30.15; 3. Caroline Man- ders, Avanti D (Valkenswaard) 0/0/31.95. Z: 1Cindy Perdaen, Bella Fortuna (Terneu- zen) 0/0/33.78; 2. Yvonne Jakobsen, AusAu- si (Meliiskerke, 3. Arnold Boerekamps, SLI Byron, 0/0/33.99; 4. Aniek Diks, Bonitha (Heeswijk-Dinther) 0/0/34.06; 5. Ingrid Ja kobsen, Zsazsa, 0/0/34,53. M: 1. Maikel van Mierlo, Cerano, 0/0/38.75; 2. Anniek Diks, Lorain (Heeswijk-Dinther) 0/0/39,28; 3. Vilma Catina, Walk On (Italië) 0/0/41.41; 4. Yvonne Jakobsen, Cupidor, 0/0/42.85. L Groep A: 1Dennis Schalekamp, Dalobet (Dordrecht) 0/0/42.40. L groep B: 1. Rick Zoeteweij, Whencorra B (Goes) 0/0/44.57; 2. Jil Buijze, Venus (Borsele) 0/0/48.06; 3. Margreet Vermue, Uniek (Heihkenszand) 0/0/44.82; 4. Monique van Sabben. Klaasje ('s-Heer Arendskerke) 0/4/45.97. ARNEMUIDEN - In Arnemuiden wordt maandag een begin ge maakt met de ABM ICT-Cup. Het jaarlijkse tafeltennistoernooi geldt voor de meeste deelnemers als afsluiting van het seizoen. Er komen 42 spelers in actie die ver deeld zijn over zeven poules. De beste vier van elke poule stromen door naar de volgende ronde. De finale is op zaterdag 25 mei. Ste fan de Groot van ttv Arnemuiden gaat van start als favoriet. Hij won het toernooi al zeven keer. Ande re kanshebbers zijn Koen van Velt- hoven (Scaldina) en Emiel de Rij ke (TTCM). De voorrondes zijn op 6,13 en 14 mei. Ze worden ge speeld in Matchpoint in de Koren bloemlaan, aanvang 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37